Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek apukámmal hogy...

Mit tegyek apukámmal hogy változzon végre?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, az apukám 69 éves, sajnos nagyon későn születtem, anyum és apum közt 10 év volt korkülönbség, viszont anya 2006ban elhunyt. Így apum nevelt fel engem, úgy ahogy tudott.

A ház amiben lakunk nagyon kicsi és nagyon rossz álkapotban van, omladozik a külső vakolat, a mennyezet megvan repedve, régi faablakok vannak amin ha befúj a szél teljesen lehűti a lakást. Nincs fürdőszoba, az udvarra kell kimenni a klozetra. Egyszerűen rémes.

Nincs egy barátom se, 10 osztályt kijártam utána el kellett mennem dolgozni mert apum 90ezres nyugdíjából nem tudott eltartani, mert befogadott hozzánk egy roma nőt és a 4 gyermekét.

Mikor betöltöttem a 18at elintéztem hogy a ház az én nevemre kerülhessen csakazért hogy a romákat ki tudjam "lakoltatni" mivel nem voltak bejelentve.

Szóval dolgozom a helyi kisboltba besegítek nem keresek valami sokat, de az elég hogy meg tudjak élni belőle. Én szoktam vásárolni apumra, fizetem a rezsit is. Nem drága a rezsi csak 20ezer forint. Apám viszont otthon van,mert nyugdíjas és nem segít soha semmit, mindig minden rám vár. Szívbeteg, a gyógyszereit nem igazán szedi viszont napi 2 doboz cigit elszív, én nem dohányzom.

Tegnap összeveszett velem azon hogy miért nem adok neki pénzt cigire, mert ő neki már elfogyott a pénze. A hónapban odaadtam neki 30ezret és ez sem volt elég neki. Hiába mondom ha többet adok elfogy a pénz. Most cigizek vagy eszem inkább? Inkább kért a szomszédtól.

A nyáron egy kis részen beszakadt a tető azt is az én pénzemből lett megcsináltatva. Folyton azt mondogatja ő már öreg nem az ő dolga megcsinálni.

Én meg itt vagyok fiatalon egy kilátástalan jövővel. Mit tudok tenni? Mindig mikor jövök haza munkából és ránézek a házra sírni szeretnék. Az utcában nekünk van a legcsúnyább házunk :/


2021. jan. 4. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
70 éves, már nem változik. Büszke lehetsz amúgy magadra, hogy kisemmizted.
2021. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja #1.

Idős ember nem változik. Már nem gyerek. Felnőtt ember trauma, vagy krízis helyzet miatt változik. Ha ez nincs mögötte, nem fog változni.

2021. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miért semmiztem volna ki?
2021. jan. 4. 13:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

69 éves embert megváltoztatni?

Lehetetlen vállalkozás!

2021. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Ismeretlenül is, büszke vagyok rád! Próbálsz mindent megtenni így fiatalon is. Tény és való hogy édesapádat ennyi idősen nem fogod tudni megváltoztatni és nem is kell. Akármilyen nehéz, ne érezd őt tehernek!

Amúgy akármennyire romos a ház ahogy írtad, eladni nem lehet? A telek is érhet valamennyit, és abból a pénzből elköltözhetnétek albérletbe. Tudom, azt meg havonta fizetni kell, de ha ennyire nem szeretsz ott lakni ez talán egy megoldás lenne... Nem akarok hülyeséget írni csak próbálok segíteni.

2021. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Jobb lenne neked külön.Az apád teljes mértékben lehúzni próbál az ő szintjére.

Nem elég, hogy nem tud támogatni, inkább hátráltat.

Nagyon nehéz így elöbbre lépni.

2021. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőtől is kérhetsz segítséget.
2021. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezert: "Mikor betöltöttem a 18at elintéztem hogy a ház az én nevemre kerülhessen csakazért hogy a romákat ki tudjam "lakoltatni" mivel nem voltak bejelentve."
2021. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

8-as

miert kene egyutt elnie barkikkel is akik számára nem kivanatos idegenek, raadasul egy pici hazban +5 fovel?!

Joga volt hozza, az apja atiratta ra a hazat. En nem hibaztatom erte, ugyesen megoldotta.

2021. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
költözz el, kezdj új életet,ne lógj tovább apádon. a többi majd jön magától
2021. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!