Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért nem támogat a...

Anya miért nem támogat a döntésekben?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. 20 évesek vagyunk. Nem élünk együtt még. Viszont nagyon vágyunk már rá. Sokszor nincs magánéletem se, mikor itt vagyunk a párommal. A szobámba bejárkál a húgom, meg anyám is. Meg anyám pasija is. Van mikor nem vagyok itthon, az én szobámba alszanak. Nekem ebből nagyin elegem van. Szeretnénk össze költözni, már ki is néztük a házat. De sajnos csak hitelre tudunk házat venni. Támogatást egyik család részéről sem kapunk, mert egyébként is sokszor szűkösen élünk itthon. Más megoldást nem találunk csak ha hitelt veszünk fel. Viszont anya nem örül neki. Azzal jön hogy mi van ha valami történik a másikkal hogy fogjuk tudni fizetni egyedül. Vagy mi a biztosíték hogy együtt maradunk. Meg a páromra is rá írt ezzel. És elmondta hogy ne vágjunk bele meggondolatlanul, hogy várjunk még vele. Ennyi erővel ne tervezzek senkivel, mert mi van ha? Mit tegyek ha más megoldás nincs. És én már szeretnék kicsit önállósodni. És a kapcsolatomat is magasabb szintre emelni. Mikor már együtt tudunk tervezni. Ha albérletbe megyek akkor sem járnék jobban. De anya valahogy vissza húz ebben. Mindig jön a megjegyzéseivel. Hogy akkor nyaralni se tudunk menni még stb.. Tudunk menni ettől függetlenül. Nem tudom miert látja egyből negatívan a dolgokat. Ez engem is elbizonytalanít.

Szerintetek mit csináljak?



2021. jan. 6. 07:39
1 2 3
 21/25 Laylah ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy ilyen szempontból, mióta vagytok együtt. Mint írtam, 6-7-8 éves kapcsolatok is rámentek már erre, nyilván ők is jól ismerték egymást szerintük, mindent meg tudtak beszélni.

Teljesen más az, ha együtt élsz valakivel a szürke hétköznapokban is. Egy-egy találkozásra, pár napos együttlétre fel lehet készülni, tip-topnak lenni, elnézőbbnek, stb., ezt gondolom már tudod. Megint más az, ha úgy éltek együtt, hogy minden nap együtt vagytok és minden hétköznapi gondot nektek kettőtöknek kell megoldani.

Rengeteg a vitaforrás, kezdve onnan, hogy ki milyen arányban fizessen a rezsibe, kajába, ki járjon vásárolni, ki főzzön, közös-e a házimunka, ki nem fizette be időben a csekket, hová tűnt a papír a fontos telefonszámmal, miért csináltad ezt, miért nem csináltad azt, stb.

A kapcsolat ezen része leginkább arról szól, hogy kidugjuk a fejünket a lila ködből és a szívünk mellett az eszünkkel is elkezdünk gondolkodni. Nem csak az tölti ki minden gondolatunkat, hogy mi van a másikkal, mit fogunk csinálni együtt, hová megyünk, milyen ruhában tetszenék neki leginkább, stb., hanem a partnerségre kerül a hangsúly, hogy mennyire tudunk közösen gondolkodni, dolgozni, gondokat megoldani, és ez bizony az összecsiszolódás alatt stresszel fog járni, mert olyan nincs, hogy az utolsó részletig mindent ugyanúgy képzeltek el. Ezekre a képességekre egyénként sem volt eddig még szükségetek, nem még párként. Nem kellett egyikőtöknek sem a fizetését számolni, hogy hogy jöttök majd ki hó végére, mennyi marad a kötelezők kifizetése után, mennyit lehet félretenni, hullafáradtan hazaérve még nekiállni főzni, mosni, mosogatni, a másik kedvére tenni, ilyenek.

A "nem pár hónapja vagyunk együtt, vagy 1-2 éve" meg nem jelent semmit. Írtam már kétszer, hogy a tiéteknél másfél-kétszer olyan hosszú kapcsolat sem feltétlen jut túl ezen a kritikus ponton, de az ellenkezőjére is van példa. Előző kapcsolatomban pl. egyszer találkoztam az illetővel pár órára, mikor vártam a járatomat vissza Angliába a reptéren, következő találkozás pedig akkor volt, mikor kimentem érte az angol reptérre, mikor megérkezett, hogy odaköltözzön hozzám. Tehát rögtön együttéléssel kezdtünk. Jelenlegi kapcsolatom szintén hasonlóképp kezdődött, fél évig beszélgettünk neten, ez alatt találkoztunk 3x, összesen kb. egy hetet töltöttünk együtt, és lassan 3 éve, hogy visszaköltöztem hozzá Magyarországra, azóta együtt élünk.

Az, hogy mennyire tud két ember együtt élni, mennyire kompatibilisek, nem függ attól, hogy mennyi ideje vannak együtt. Egy ideig lehet kompromisszumokat kötni meg engedni mindent a másik javára, de hosszú távon ezt nem lehet csinálni. Értsd meg, hogy ez egy kritikus pont minden kapcsolatban (a másik ugye az első gyerek születése), teljesen más lesz a viszonyotok mint most, és ez balul is elsülhet, ezért egyáltalán nem ajánlott hitelt felvenni.


Azon felül, hogy egy esetleges szakításkor rajtatok marad a hitel, még további fizetnivaló is kerülne a nyakatokba:


"Mi történik akkor, ha a feltételeknek megfelelünk és az igénylés sikeres, a gyermek mégsem jön össze a megadott öt éven belül?

Ha ez történik, akkor elveszítjük a támogatást és addig igénybe vett állami segítséget egy összegben vissza kell fizetni, emellett a hitel a futamidő végééig piaci kamatozású lesz. Az említett összeget 120 napon belül kell visszafizetni. A visszafizetendő összeg, azaz a kamattámogatási időszak alatti kedvezményes kamat nagysága az öt éves futamidejű állampapírhozamoktól függ. Egészen pontosan a kamattámogatás az öt éves futamidejű állampapírhozam 130 százalékának két százalékkal növelt értéke. Ez azt jelenti, hogy akár két millió forintot meghaladó tételt kell 120 napon belül visszafizetnünk, abban az esetben, ha öt éven belül nem születik gyermek.

Az sem mellékes, hogy a hitelünk ezt követően piaci kamatozású lesz, azaz havi törlesztőrészletünk közel a duplájára emelkedik."

(forrás: [link] )


De mivel babavárót csak házaspárok vehetnek fel, így ez titeket nem is érint.

[link]

2021. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak igaza van. Rettentően gyerekesen gondolkodsz... beleugrani egy házasságba, hitellel, gyerekkel úgy, hogy egy percet sem életetek együtt? Taps.
2021. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon rossz döntés lenne. Előbb bizonyosodjál meg arról, tényleg téged akar-e az a fiú egy életre??? Vagyis házasodjatok össze. Még szerintem te sem biztos ebben, nem írod, hogy életed szerelme lenne, csak egyszerűen nem szereted, hogy bejárkálnak a szobádba. Ha tényleg a te külön szobád, tetessél rá kulcsot, zárd be, és zárd be akkor is, ha ott van nálad a fiú. De előbb szép szóval kérd meg a családtagjaidat, hogy ne jöjjenek be hozzád bármikor, minimum kopogjanak. Ez elvárás egyébként is. Vagy ha a többieknek is vannak ott holmijai, akkor keress egy másik szobát, egy kisebbet, vagy vigyék ki a saját holmijaikat. De semmiképpen ne menjél bele egy házvásárlásba hitelre. Ha lenne annyi pénzed, hogy az a ház csak a tiéd legyen, az már dolog lenne, de így ne csinálj ilyesmit. Néha utazzatok el pihenni valahova pár napra, az kárpótol, és az is kiderül, hogy éreznéd magad, ha csak ezzel a fiúval lennél összezárva. Egyáltalán közös az érdeklődési körötök, a világnézetetek? Mert ez a két dolog a legfontosabb.
2021. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Igen, előbb ismerjétek meg egymást jobban, és ehhez a legjobb,ha időnként elutaztok kettesben. 1-1 nap szabadságot ki lehet venni a szombat-vasárnaphoz, és lehet menni megnézni olyan városokat Mo-on, amiket még nem láttál, és nagyon szépek, Sopron, Kőszeg, az Őrség, vagy Lillafüred, Debrecen, ott van a híres festmény, Munkácsy-trilógia, a Déri Múzeumban, vagy nézzétek meg Győrt, nagyon szép város, - fiatal korban élni kell még, utazni, nem egy gyereket a nyakadba venni, és majd ha úgy látod, hogy tényleg ez a fiú kell neked, majd akkor gyere az összeköltözéssel, de előbb a házassággal.
2021. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Laylah ***** válasza:

24.: laktak már együtt egy évig, de felügyelet alatt. Ha elmennek valahová hétvégézni, az semmiben sem másabb, ugyanúgy csak 2-3 napról szól, ugyanúgy nincsen semmire sem gondjuk, tehát nincsenek előrébb. 4 éve vannak együtt, nem 4 hónapja, ezzel már nem fogják egymást jobban megismerni.

Jól értem, a végén azt írtad, hogy előbb házasság, aztán összeköltözés? Bocsáss meg, ha tévedek.

2021. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!