Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 éves férfi vagyok szüleim,...

26 éves férfi vagyok szüleim, de főleg anyum kikészít már hogy mikor nősülök meg és mikor jön már az unoka én ilyenkor kellemetlenül érzem magam, mert őszintén nem állok erre készen. Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 10:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik kedvesen, hogy a te életed, majd, mikor aktuális, akkor jelezni fogod. Egyelőre még nem találtad meg az igazit. Lehet, hogy holnap, lehet, hogy 10 év múlva. Legyenek türelemmel.
2021. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hát de pont ez az mindig ezzel jönnek hogy ők egyre öregebbek és lehet nem lesz kedvük később unokázni
2021. jan. 6. 10:54
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

És? Kit érdekel mihez lesz kedvük?

Én ezért születtem... mert a nagyszüleim nagyon akartak már. Tudod mi lett belőle? Megromlott a szüleim kapcsolata, elváltak, leléptek mindketten és a nagyszüleim nyakán maradtam, akik nem neveltek hanem totálisan elkényeztettek. Na, ezt akarod a gyerekednek? Hidd el, hogy nem.

2021. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#3 Durva
2021. jan. 6. 11:01
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Nincs más hátra, mint felvilágosítani őket, hogy ha amiatt vállaltak gyereket, hogy később ők a nekik tetsző időben unokázhassanak, akkor hiába fáradtak. Nem kötelező unokázni, ha már túl öregnek érzik majd magukat. De neked meg most nincs kedved még gyereket vállalni. Kérd meg őket, hogy ezzel a témával szálljanak le rólad, mert zavar nagyon, hogy csak egy szaporítószervnek néznek.
2021. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Mondd azt nekik, hogy nem akarsz gyereket és csak olyan lánnyal fogsz összejönni aki szintén nem akar.
2021. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Így szó szerint elmondanám, hogy nem állok készen a dologra. És ezen biztos nem fog az segíteni ha állandóan ezzel nyaggatnak.Én megértem, hogy szeretnének már unokát, de az életben nagyon sok dolog nem úgy alakul ahogyan szeretnénk.Sokaknál egyáltalán nem jött össze az unoka.Mert ehhez először is olyan párt kellene találni aki kellően felelősségteljes és érett a családalapításhoz.Ez mennyire tűnik egyszerűnek a mai világban? Meg vannak olyanok is akik megtalálták életük párját egymás személyében és mindennél jobban szeretnének gyereket, de egyszerűen nem jön össze. Ezt is el kell tudni fogadni valahogy.
2021. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%

26 éves...


Mond nekik, hogy férjes asszonyt dugsz, így nem akartok gyereket.

2021. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Van régóta tartó kapcsolatod egyébként?

Ahogyan más is írta, ha éppen meg is nősülnél, lehet, hogy meddő lenne a feleséged, de az is lehet, hogy neked nem lehet gyereked - én ezeket vázolnám előttük, hogy a gyerekszülés nem megy gombnyomásra, meg alapvetően 2 ember ügye, hogy akarnak-e gyereket vállalni.


Másrészt elhiszem, hogy szeretnének unokázni, sokan vannak ezzel így az idősebb korosztályból. Nincs más gyerekük, csak te?

Ha igen én ezt is mondanám nekik, hogy ha 3 gyermeket vállaltatok volna, talán már lenne is unokátok, lehet, hogy nem is egy.


Ilyen válaszokat adnék..

2021. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%

van tesód? ha nincs,mondhatod azt is, hogy nekik is lehetőségük lett volna még egy gyereket összesikeríteni, ha nagyon gyerekezni akartak.

így jártak

2021. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!