Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban olyan személy...

Elsősorban olyan személy válaszát várnám aki abban tudna segíteni,hogy egy gyerekelhelyezés után ami az én javamra végződött,az apuka aki egyedüli tulajdonos a közösen lakott ingatlannak,kirakhat-e a házból minket,úgy hogy a gyerek még kiskorú?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 12:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha már megvolt az elhelyezés, akkor a bíróság biztos, hogy rendezte a lakáshasználatot. Nem ítéli úgy neked a gyereket, hogy nincs biztosítva a lakhatása.
2021. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem rakhat ki. De erről kéne, hogy legyen bírósági végzés.
2021. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak elméleti kérdés lesz, tehát még csak fontolgatja a válást és felméri a terepet. Ebben ügyvéd segíthet, nem a gyakori.
2021. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Gabóca Kabóca ***** válasza:
89%
2 kiskorú gyerekkel (5 hónapos és 12 éves)mehettem amerre láttam.Anyámék nyakára mert az apjuk szerelmes lett és odaköltöztette a szeretőjét.A nő 3 kicsi gyerekkel érkezett.A családsegitő azt mondta hogy mivel nekem nincs tulajdoni jogom a házban,a gyerekeim apja azt visz oda akit akar.Esetleg menjek anyaotthonba.Még jó hogy anyámékhoz mehettem pedig nem volt leányálom az se.Neked van hová menned?
2021. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
61%
#4es Jézusom. Na ennyit arról, hogy a szervezetek azt nézik mi a legjobb a gyereknek... Kitartás és sajnálom. Minket is egyedül nevelt fel anyukánk, tudom, hogy nem könnyű.
2021. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
44%

ma 13:21

Rossz helyre mentél, mert még a különvagyonnak számító lakásra is ítélhetnek használati jogot, ha a gyerek lakhatása máshogy nem megoldott. Ha tehát az anya kapja a kizárólagos felügyeleti jogot, de nincs hova mennie a gyerekkel, akkor csak úgy kell elköltöznie a közös lakásból, ha rendelkezésre áll másik lakás. Addig albérlő lesz az anya az azzal járó jogokkal és kötelezettségekkel. Ezt azért találták ki, hogy ne kelljen csak azért alkalmatlan szülőnek ítélni a gyereket, mert a másik szülő lakhatása nem megoldott.

Tehát a ti esetetekben az apa és a szerető pereputtyostul ment volna ki, te pedig maradtál volna bent a gyerekekkel, amíg talpra álltok és elköltöztök rendes albérletbe.

Na ezért kell mindig ügyvédhez fordulni, hatalmas szenvedéseket tud megspórolni az embernek.

2021. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%

6


Igen, csak az emberek mindig utolsónak az ügyvédre akarnak költeni, pedig az az egyetlen aki szakmai tudással valóban segíteni tud. Nyilván belőlük is akad dilettáns meg elvtelen pénzhajszász, de azért egy jó ügyvéd az életedet is megmentheti. Nőként meg a büdös életben nem szabad úgy szülni, hogy nincsen tulajdonrészed a lakásban, mert a kretén férjed akármikor kirakhat és ott vagy, ahol szegény Kabóca.

2021. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nincs hová mennünk, és konkrétan még nem közölte apuka velem a döntését, de tudom, hogy nem hagyja ezt annyiban! Főleg, hogy amellett hogy ott lakunk, még gyerektartást is kell fizetnie (amit persze nem fizet), de úgy voltam vele, hogy lemondok róla a lakhatásért. Persze emellett minden-minden gyerekkel való költség csak engem terhel.
2021. jan. 6. 14:35
 9/36 anonim ***** válasza:
93%
De akkor, 1-re visszautalva, lezajlott a válás, a bíróság döntött a gyerekelhelyezésről. Akkor a lakáshasználatról mit mondott a bíróság? Apukának milyen döntéséről beszéltél?
2021. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
98%

Egy fontos dolog kimaradt: mit mond a bírói végzés, kitér a lakhatásra?

Egyébként ezt, hogy adott esetben a férfinak kell kiköltöznie a saját különvagyonából, miközben gyerektartást fizet (mondjuk ezt behajtanám rajta), még nőként is gusztustalannak tartom!

2021. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!