Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám anyut megbékíteni?...

Hogy tudnám anyut megbékíteni? Mert így nem tudok neki semmit elmagyarázni.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyukám ő az idegesítően túlféltő, büszke tipus, rosszabb mint a filmekben az anyák akik a 2 évesen készült pucér képeket mutogatja a pasidnak. 3-an vagyunk nővérek, én vagyok a legidősebb. Mikor 11 évesen megjött a Mikulás nagyjából a poklot jártam meg anyu miatt. Meg akarta nézni hogy biztos-e hogy megjött, a saját bugyiján mutogatta hogy kell betétet ragasztani és hasonlók, ja és mindenkinek elújságolta a dolgot és mikor másnap délután suli után bementem hozzá a munkába mindenki gratulált hogy “nagylány lettem”. Nos ettől akartam megóvni a húgom ezért még 10 éves korában beszéltem vele, hogy ha megjönne neki mindenképp nekem szóljon. Na hát most 13 éves és tegnap hívott fel hogy mindent megoldott, csak szólt, stb (most nem írok le ide mindent, de megbeszéltük) viszont anyu megtudta és teljesen kiborult mikor ma munka után (dél körül) átmentem annyira összevesztünk hogy apa csitított le minket, de azóta hozzám sem szól, én pedig meg szeretném beszélni vele. Szerintetek mit csináljak? 22N (igen sok köztünk a korkülönbség)

2021. jan. 8. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Jól tetted. Majd megbékél.
2021. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Jól tetted. Esetleg apukáddal beszélj hogy ő magyarázza el anyukádnak, hátha rá jobban hallgat.
2021. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

MONDTAD neki az elmúlt 11 évben, hogy ez neked mekkora traumát okozott? Vagy most ti okoztatok neki traumát?

Amúgy elméláztam, én a lányomnak a saját bugyiján mutattam meg, hogy kell beragasztani a betétet. Mondjuk nem rajta volt, csak a kezében. Remélem, nem baltáztam el az egész életét vele...

2021. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

3#

Egy felnott nonek, anyanak tudnia kellene viselkedni. De ő ezt nem tette meg a kerdezovel szemben. Méltatlan, proli viselkedest mutatott.

Es most azt irod, a kerdez okozott az anyanak TRAUMAT. Mivel? Johogy nem felakasztja magat mar valahova, mert nem o tudta meg elsonek hogy verzik a lanya. Rohej.

2021. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Anyád egy tahó. Azért haragszik rád, mert megakadályoztad, hogy a húgoddal is tahó legyen. MIFÉLE megbékítésről beszélsz? Egy bunkónak hízelegsz?
2021. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Anyád hisztizik. Légy te a felnőtt, ültesd le, és mondd el neki, hogy életed eddigi legkínosabb napjait okozta, és nem akartad, hogy a húgod is ezt élje át. Ha nem hallgat meg írd le, és add oda neki.
2021. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Az elmúlt sok évtizedben valahogy elszabadult az a nézet, hogy a (kis)kamasz tájékozódását saját (majdnem) kortárs közössége szolgálja leghatékonyabban. (Erről vannak nagyon jó lélektani/társadalomtudományi művek, de most nem szeretnék nagyon eltérni a tárgytól.)


Én úgy gondolom, hogy egy kislány női beavatását (az első havi vérzésével összefüggésében) nem az a személy hivatott elvégezni, aki maga is még gyermek/legfeljebb nagyon fiatal felnőtt nő. Ez a személy netán úgy gondolhatja, hogy beavatásra hivatott, mindent jobban tud, mert a félig gyermek, félig felnőtt kamaszlányhoz köztel áll.


Legalább két oknál fogva nincs így:


Először is. Ez az ifjú, de gyermekvállalásilag tapasztalatlan nő még nem vállalt felelősséget gyermeki életért (azaz maga még nem szülő, nem érzi át, hogy egy szülőnek nem az a fontos, hogy villogjon a kicsi előtt, hanem hogy felelősséget vállaljon érte, és irányt mutasson neki.


Másodszor: vajon ez a "beavató" maga is beavatott már? Van gyermeke? A magáét (fiktív kérdés, mert hiszen nincs) megfelelően beavatta már a női lét kérdéseibe?

2021. jan. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de ha ez mind igaz, nagyon gáz. Mármint anyud viselkedése. Én biztos abban a pillanatban, hogy kiderült, hogy világgá kürtölte a "nagylánnyá válásom", úgy megmondtam volna a magamét neki, hogy egy életre megtanulta volna, hogy ne pletykáljon rólam fűnek-fának. A többiről nem is beszélve.

Akármennyire tisztelem és szeretem.

Normális anya ilyeneket nem csinál. Egy igazi hisztérika az ilyen, orvosi eset.

2021. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
#7-es Te elolvastad az előzményt? A kedves anyuka megszégyenítve a lányát műsort adott egy egyébként intim és magánügyben. Nem így kellett volna, nem csoda, ha a kérdező feljogosítva érzi magát a helyes hozzáállással.
2021. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4%
Onnantól fogva, hogy a legnagyobb lány úgy adta elő magát, hogy "mióta megjött a Mikulás", egyszerűen nem tekinthető tárgyalópartnernek. Fiatal még. Nem mondom, hogy gyerek, de maga ne akarjon kiskamasz lányt nevelni, mert nincs hozzá tapasztalata.
2021. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!