Elegem van.. mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van. Nagyon szeretem anyámat tényleg, de néha elgurul a gyógyszere, a pasija meg egy seggfej. Már évek óta állandó pszichológiai bántás alatt vagyok, nem azt mondom hogy minden nap, de néha napokig nem csinálnak semmit. Én mindent megteszek itthon, segítek a hazimunkába, a kisocsem nevelésébe. Felnőtten 16 évesen, de sose jó semmi, a tanulmányaim is nem a legjobbak, rondak, anyám sose volt ott melletem amikor kellet volna, minden egyedül csináltam és vittem végig. Néha egy két fizikai bántalmazás is becsúszott, apám kiskoromban vert, most már csak kiskorom óta l*szar(elnézést), nincs senkim, apám kigunyolja a betegségem a bátyámmal és az unokabatyammal, kutyáznak, gúnyolnak. Anyám néha ordít velem, leoszt hogy belolem nem lesz semmi.. most is az előbb gúnyneveket aggatak rám amikor lementem, megütöttem, nem annyira erősen, vállba ütöttem a pasijat, O meg vissza durvábbat(megszokott, de ott ideges voltam) kiosztottam így, tudom pofátlan voltam felnőttel szembe de ez nem fér: "anyádat utogesd azt" erre felállt, elkapta a kardiganom, és raszoritott a karomra, végig se hallgatott hogy megmondjam neki hogy ez már sok, anyám is bejön most hogy milyen szemét voltam és csak szeretetből mondta,persze, mert annyira jó ez a név amit rám aggattak, és most ordít velem hogy porszivozzak már, megint idegrohamom volt, szorongasaim vannak, görcsölok, rossz közérzetem van, utálom magam és gyűlölőm, hozzászoktam a fajdalomhoz, néha kívánom is. Szégyellem magam, nem volt sehol sem ott anyám, azért mert egyszer kiderült egy esetem(kép kuldozgetes, az akkori internetre barátom megzsarolt hogy az nem kapcsolat ha nem küldök képet neki)és anyámban annyi sem volt H félre hívjon 4 szemközt beszélni velem, hanem elkezdett kiosztani a húgom és a barátja előtt. Olyan megszegyenitvs éreztem magam.. úgy szégyelltem magam.. nem rég feltörték a Facebookom és egy angol a képekkel fenyegetett, anyámnak ez sem mondtam el de valahogy a fülebe jutott az előző baratomtol, akitől segítséget kértem. Nem volt ott melletem amikor álomba sírtam magam, összetörtem 1000x nem biztatott és nem is biztat hogy elérjem az álmaim. A hajam 1/3a kihullott, az idegrendszerem osszeroppant és újra és újra osszetorok, szorongok, szédülök és fáj a fejem ilyenkor. Én nagyon szeretem anyám, de néha gyűlölöm... sajnálom a helyesírási hibákat, alig látok.

Iskolában volt egy pszhiologusom de mostmár a levemre se válaszol, nincs senkim aki itt lenne mellettem. Lehet én vagyok egy hülye p*csak, egy érzékeny hisztigep.. utálom magam, semmilyen önértékelésem, se magabiztossagom és nehezen bízok meg emberekben, nehezen tartom a szemkontatktust, félek tartani, van hogy egy egész napig nem eszek, annyira elmegy a kedvem, vagy egy fél napig vagy több napig.. anya pár hete akkora pofont leosztott, hogy majdnem lefejeltem a porcelan tányért, nem hallgatja végig az én válaszaim, velemenyeim, lekussoltat, hogy nincsenek jogaim, amíg ő tart el.. Behuzodok a szobámba hogy megnyugodjak, akkor az a baj hogy nem jövök le hozzájuk, meg miért vagyok a szobámba egész nap.. Elfáradtam..



#család #Egészség romlása #Lelki-fizikai bántalmazás
2021. jan. 8. 20:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mármint a húgom, és az én nevem. O is kapott "gúnynevet".
2021. jan. 8. 22:14
 12/16 anonim ***** válasza:
29%
De azért érdekel, hogy lássuk túlreagálod e csak.
2021. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Lehet azért kapott dührohamot, mert nagyon sok mindent csinált már így is a semmirekellő "szülei" helyett, erre fel még csesztetik is lépten nyomon, traktálják azzal, hogy nem lesz belőle semmi, hidd el kételkedő válaszoló, ki tud borulni a bili. A "nevelő fater" parasztkodik vele, a kérdező próbál kiállni magáért, a kedves "anyuka" meg mit csinál? Ripakodik, hogy porszivózzon fel. Azért ne már hogy a saját gyereke kevesebbet ér egy f*sz helyett. Ha az én gyerekemre valaki kezet merne emelni szétb**nám a fejét minimum, nem hogy még én is belerúgok egyet. Az anyuka keze sem törik le egy kis takarítástól. A szüleim nem rég váltak el, anyám ripacskodott, hogy nem tudja mi lesz velünk nélküle, mert szerinte ő vitte a háztartásunkat, mi meg semmit nem csináltunk, aztán azt nevettük, hogy szenved a porszívóval, mert nem ért hozzá, mert mióta meg van, azóta nem használta még. Van ilyen is hidd el.
2021. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai bántalmazás a rendőrség, gyámügy körbe tartozik. Ez abszolút nem normális.
2021. jan. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

Keresd fel lakhelyed szerint illetékes önkormányzat gyámügyi osztályát. Add elő, mi a problémád, és segítenek.


Nagy valószínűséggel nagykorúságodig állami gondoskodásba helyeznek (intézet), vagy ha esetleg találnak olyan családtagot, aki nagykorúságodig családba fogad, akkor azt. Esetleg van szakmád? El tudod tartani magad? mert ha igen, akkor talán a nagykorúsítás is szóba jöhet, ha tudsz magadról önállóan gondoskodni.


Nétd meg, mikor nyit hétfőn az önkormányzat gyámügyi osztálya, és rögtön ott kezdd. Ott majd kiokosítanak.

2021. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj a gyámügyhöz!! Ez nem normális! A nevrlőpádat simán feljelentheted, ugyanis ma már a szülő semmilyen indokkal nem verheti a gyerekét.
2021. jan. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!