Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyuljon valaki...

Hogyan viszonyuljon valaki egy olyan családhoz ami biológiai értelemben nagy család ,mégse lehet senkire se számítani?

Figyelt kérdés

Számomra a család,mint egy összekovácsoló és egy olyan közösség,ami segít a fejlődésben sose létezett.

Ami a családomat illeti legyen az a szűk családi kör, de akár tágabb értelemben teljesen egy szethúzó egymást lehúzni próbáló,degradàló közeg.

A szüleimet tekintve a legrosszabbak ezen tapasztalataim és sajnos ugye élményeim.

Annyit kell tudni, hogy alapvetően a társadalmi ranglétra alsó fokán megrekedt emberek. Munkahelyükön igazából mindig is csak elvoltak teljes motiválatlanság kíséretében. Számos lehetőséget mely az előrébb jutasuk célozta volna meg elkotyavetyélték, nem éltek vele. Számukra a főnökeik a mumusok, előszeretettel szidják őket, másoknak önmagukat sajnáltatva adják elő történteket inmàr 20-30 éve. Sose nézték a fejlődést vagy a gyerekeik érdekét e tekintetben, inkább megrekedtek a konfortzónájukban. Megtehették hiszen a szüleik azaz az én nagyszüleim alapvetően az előző rendszerben jól éltek. Sikeresen lakást tudtak szüleim feneke alá rakni, ahogy összekötötték az életüket.

Ebben a lakásban is töltötték egész életüket sose költöztek és sajnos sikerült lelakni ami ugye termesztés egy család életében (mármint az amortizacio) de az ilyenkor felmerülő felújításokat sose végezték el. Gondolok itt a legalapvetőbb tisztasági festésre.

Így a "családi fészek" ahol felnőttem számomra soha sem volt az a kedves és meleg otthon, ahogy sokan megnyílvánulnak róla, hanem csak a szégyen forrása melyet titkolnom kellet a baráti köröm elől.

Mindezt nem lehet egy kalap alatt említeni az ún. tisztes szegénységel, ahol is a szülők vállvetve küzdenek azért, hogy erejükön felül mindent megtegyenek gyerekeikért. Itt a lustaság, nemtörődömség, a pazarlás olyan elegye miatt alakult ez, ami mindig is elszomorított.

Voltak hónapok, hogy a redukált fizetésük és ezzel párhuzamosan mégis hatalmas kiadások (mert ugye alkohol és cigaretta is mindig kellett h legyen nekik) okán a diakmelós teljes fizetéseimet kellett beadnom a "közösbe".

Ami a kapcsolatukat illeti többszöri válás, se veled se nélküled kapcsolat után mindig kikötnek egymás mellett előbb utóbb. Ennek a járulékos dolgai, költségei is persze elősegítette, hogy sosem volt pénz semmire.

Szóval alapvetően ilyen sör,cigi meglegyen típusú ám mégis rendkívüli önérzetes emberek, akikkel egyszerűen nem tudok de mostanára már elértem, hogy nem is akarok mit kezdeni.

Soha nem volt egy családi nyaralás (nem szerettek sehova menni inkább lepasszoltak rokonoknak), az életről nem tanultam tőlük semmit. Csak a kínlódást átélni, hallgatni,elviselni amit képviseltek.

Persze számukra ez nem így jön le hiszen mindig is készségesen és naivan magamat hibáztattam mindenért fiatal koromban nem tudtukra adva a véleményem róluk.

Amit azóta már nagyon megbántam.

Igazából azóta rájöttem,hogy pszichológiai hadviselés "áldozata"lettem, ahogy sokan másik akár ilyen vagy más formában.


Hála istennek már jó ideje külön élek, és teljesen máshogy alakítom a saját életem.

Àm a családi összejövetelek nálunk nagyon siralmasak ebből kifolyólag.

Mindenki a saját mikorokörnyezete szánalmas dolgait illetve a politika felületes dolgait próbálja a másikra ràerőszakolni természetesen sikertelenül. Számomra ezen dolgok egyáltalán nem lényegesek és nem szolgálják a fejlődésemet. Kín igazából ezeket átélnem már. És ami a legszomorúbb, hogy nem tudom már kezelni. Sokkal ingerültebb vagyok ilyenkor mindenkivel a környezetemben, ami alapvetően nem tudatos.



#család #Mérgező szülők #összetartàs hiánya
2021. jan. 8. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Hasonlo csaladban nottem fel, csak nekem a szuleim el is valtak. Apam alkoholista lett, anyam meg egy szanalmas alakkal osszejott meg a hazassagaban. Szeretokent tartotta a pasit, valas utan is egyutt maradt ezzel az emberrel. Csorok, negativak, nagymamamat huztak le penzzel.Ezen felul meg ezoterikus meg szekta agymosottak. Megszakitottam veluk a kapcsolatot...konkretan idegenek. Mashogy csinaltam az eletem. Boldog, sikeres vagyok.
2021. jan. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
31%

Kedves kérdező!

A problámádat valamelyes át tudom érezni, (emiatt is érezem hogy válaszolnom kell) Nekem a nagyszüleimnek van hasonló természetük, (abból a szempontból hogy rá szeretnék vezérelni a saját akaratukat a gyermekére, unokájára) de viszot utólagosan már elfogadóak(persze csak abban az esetben ha jól döntöttem :D). A tékozló életmódot meg az egyik uncsi testvérem űzi (akihez közel állok). Sajons eddig én sem tudam egyiknek sem a felfogás módját sem megváltoztatni. Viszont én még türelmes vagyok és apróbb ösztönzésekkel biztatom. pl. mikor kérdezem hogy hogy megy a meló , akkor szoktam mondogatni hogy " amíg szereteted amit csinász, addig megéri foglalkozni vele" ,meg ilyenek.


A nagyszüleimmel meg sokat beszélgetek, kérdezem mindenféléről, mesélek a dolgaimról stb.

2021. jan. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
95%
Sajnos sok ilyen család van, hellyel-közzel ugyanezekkel a problémákkal. Az, hogy sikerült elköltöznöd nagy siker, így legalább te szabályozhatod mikor és mennyi időt töltesz el velük. Valószínűleg a gondolkodásmódjukat nem fogod tudni megváltoztatni, el kell fogadnod, hogy ők ilyenek. Ha még ennél is jobban kerülnéd őket, mondd le párszor valami kitalált indokkal az összejöveteleket, a kicsinyes természetű emberek úgyis besértődnek ezután és nem fognak hívni többet.
2021. jan. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen emberekkel kell minden kapcsolatot megszakítani, semmi plusz nincs bennük, és csak teher az egész, ami lehúz.
2021. jan. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szóköz...
2021. jan. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
sok ilye. van, nalunk is kb kuka a család, nagyanyam egyedül, aki nem hibaztat, bántalmazó, vagy éppen lusta, önző folyton szeretokkel logó. Minimalis kpcsolat, sok terapia, hit sajat magadban. En elhuztam toluk essokaig zavart, h masnál idill van, nalunk csak szenny, de hidd el,mindenhol vannak csontvázak. Ne legyel veluk sokat, es hidd el, jibb lesz az életed. 36/N
2021. jan. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minimalizáld a találkozások számát.
2021. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó nagy ívben le kell őket tojni, ennyit tehetsz, és hidd el, sokkal nyugodtabb lesz az életed minden szempontból. :) (tapasztalat).


Nekem is ilyen a családom, ez van. Egy darabig vergődtem, hogy jaj, miért ilyenek, miért nem segítenek sosem, inkább csak hátba támadnak, stb. Mert önző, másokra mutogatós, képmutató emberek, azért, és egy percig nem szabad velük foglalkozni.


Nem mindenkinek adatott meg egy összetartó, jó család, sőt, őszintén szólva nagyon kevés ember tudhat maga mögött egy egymást segítő, igazán rendes rokonságot.

2021. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!