Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom tisztelni az apámat,...

Nem tudom tisztelni az apámat, más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Itthon ''dolgozik'', a nap legnagyobb részében tévézik meg alszik vagy alkoholizál. Soha nem volt hozzám türelme, anyám az egyedüli, aki bevételt hoz haza, mégis nagyon el van magával, azt hiszi mindenki felett van, ő a legjobb, amihez ő nem ért az nem is fontos, mindenki hülye cssak ő nem. Barátaim nem szívesen jönnek hozzám, kisebb koromban sem jöttek mert azt mondták félnek tőle (nagyon hirtelen mérges lesz és ordít, nagyon ijjesztő aki nincs hozzászokva). Nagyon meg tud bántani másokat észre sem veszi, bocsánatot sosem kért, nagyszüleimmel(az ő szüleivel) nagyon csúnyán beszél, állandóan szídja őket elhordja őket mindennek, azt szokta mondani nagyapámnak, hogy még egy állatnak sem nézi őt, egyszer nagyanyám sírva mondta el, hogy bement hozzájuk pénzt ,,kérni" vagyis azt mondta, hogy adjanak neki 400.000 forintot mert jobb helyen lesz nála, mégis milyen ember az ilyen? hogy tudja elkérni két alacsony nyúgdíjasnak az összekupotgatott pénzük egy részét? Nem bírja elviselni, ha nincs a központba és mindig neki kell legyen igaza, olyan nyers, engem is nagyon sokszor megbántott, főleg a külsőmre tett megjegyzést.Semmiféle tiszteletet nem érzek iránta, inkább elfojtott agressziót, nem tudom tisztelni.Nem éreztem azt soha, hogy mellette biztonságba lennék, nem alakult ki apa-lánya kapcsolat, sosem törődött velem igazán, az volt a fontos, hogy jó eredményeket érjek el, gondolom azért, hogy evvel is tudjon hencegni és többnek érezze mgát, hogy ő milyen nagyszerű, hogy ilyet gyereket nemzett, de akkor sem rám büszke. Van még így valaki? Esetleg valami csoda folytán változott ez valamikor? Megváltozhat az ilyen? Egyre kevésbé érdekel, még szeretni sem tudom, érez így valaki még? Mesélne róla?

2021. jan. 9. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ettől rosszabb volt.

És az enyémtől sokkal rosszabbakat is hallottam már.

Szerencsére már meghalt és én is felnőttem.Megkeserítette minden percét az életünknek, amíg élt.

Én leléptem kollégiumba, mikor 14 voltam.

Otthon, ha ivott ,kötekedett. Ha nem volt pénze, akkor addig cirkuszolt míg az utolsót is elvitte, piára, cigire. Akkor is ha kenyérre már nem maradt.

Iszonyú igénytelen, mocskos volt, nehéz volt vele egy háztartásban.

Mindent eladott otthonról ellopkodta a pénzünket.

Felnőtt fejjel sem értem, hogy miért volt ilyen.

Úgy értem,ha visszagondolok sem látok okot rá.

Sosem szerettem. Sosem tudtam felnézni rá. Megtanított elviselni sokmindent.De közben lelkileg meg is nyomorított.

2021. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
A pszichopata vagy szociopata emberekkel egy dolgot tudsz tenni. Elköltözöl és megszakítod vagy minimalizálod a kapcsolatot vele. Ezek az emberek csak akkor változnak ha az élet ad nekik egy hatalmas sallert de van aki akkor sem fogja fel a lényeget.
2021. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nálunk nincs ilyen ember a családban, de a legjobb megoldás, ha anyukáddal együtt elhagyjátok és megszakítjátok vele a kapcsolatot.

Nyers leszek, de én akkor sem sajnálom az ilyen embereket, ha meghalnak.

2021. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajj, ilyenkor hálát adok az istennek, hogy apám anyám volt anyám ehelyett.. bármennyire is tönkretette őt a munka.

Kitartást kérdező!

2021. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus példák ezek arra, hogy az alkohol hogyan torzítja el teljesen a személyiséget. Az én apám is ilyen volt és még sok ilyet ismerek, mintha klónozták volna őket személyiségileg. Sajnálom azokat a nőket akiknek egy ilyen férjet kell elviselniük, meg azokat a gyerekeket akiknek ilyen mérgező környezetben kell felnőniük. Sajnos az egzisztenciális függés nagy úr, legtöbbször ez az oka annak, hogy ezek a "férfiak" nem maradnak magukra, pedig nagyon megérdemelnék.Már nagyon fiatal gyerekként levágtam, hogy nálunk mi a helyzet, emlékszem ahogy az apám anyám táskájában turkál pénzt keresve, hogy el tudjon menni a kocsmába. Emlékszem, hogy szinte soha nem volt munkája, otthon ivott, sokszor áthívta a tróger haverjait, semmit nem csinált, a füvet nem volt hajlandó levágni. Ha a nagyanyám nem segít minket anyagilag akkor mehettünk volna hajléktalannak, mert a számlákat nem tudtuk volna kifizetni. Anyám sokszor teli volt véraláfutásokkal mivel az öreg folyamatosan tudatni akarta, hogy ki az úr a háznál. Agresszív volt, kötekedő, gondolom ezzel kompenzálta a komlexusait. Tisztelni természetesen én sem tudtam.Mit tiszteljek benne? Egy gyereket megcsinálni elég pár perc, abban nehéz meglátnom a tiszteletreméltó teljesítményt. Egy gyereket felnevelni két évtized. Ha ebben a feladatban helyt állt volna akkor lenne miért tisztelnem és lenne miért hálásnak lennem neki.De így egy utolsó legalja senki a szememben.
2021. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Én is pontosan így vagyok vele. Én sem tudom tisztelni apádat mivel nem is ismerem.
2021. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
és apád vajon tud tisztelni téged? lenne rá bármi oka?
2021. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mostan az enyémnek vagy a kérdezőnek?
2021. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nyilván a kérdezőnek. talán neki segít az önfeltárási munkában.


(De ha téged is elgondolkodtat a kérdés, akkor csak hajrá!)

2021. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
7-es nem tudom 5 évesen miért nem lehet tisztelni egy gyereket? Jó gyerek voltam és nem értem, hogy hogy lehet egy gyereknek azt mondani, hogy nem ér semmit, világos, hogy egyáltalán nem tisztelt engem, mégis hogy lehet ilyeneket egy gyerek fejéhez vágni?
2021. jan. 9. 20:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!