Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom tisztelni az apámat,...

Nem tudom tisztelni az apámat, más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Itthon ''dolgozik'', a nap legnagyobb részében tévézik meg alszik vagy alkoholizál. Soha nem volt hozzám türelme, anyám az egyedüli, aki bevételt hoz haza, mégis nagyon el van magával, azt hiszi mindenki felett van, ő a legjobb, amihez ő nem ért az nem is fontos, mindenki hülye cssak ő nem. Barátaim nem szívesen jönnek hozzám, kisebb koromban sem jöttek mert azt mondták félnek tőle (nagyon hirtelen mérges lesz és ordít, nagyon ijjesztő aki nincs hozzászokva). Nagyon meg tud bántani másokat észre sem veszi, bocsánatot sosem kért, nagyszüleimmel(az ő szüleivel) nagyon csúnyán beszél, állandóan szídja őket elhordja őket mindennek, azt szokta mondani nagyapámnak, hogy még egy állatnak sem nézi őt, egyszer nagyanyám sírva mondta el, hogy bement hozzájuk pénzt ,,kérni" vagyis azt mondta, hogy adjanak neki 400.000 forintot mert jobb helyen lesz nála, mégis milyen ember az ilyen? hogy tudja elkérni két alacsony nyúgdíjasnak az összekupotgatott pénzük egy részét? Nem bírja elviselni, ha nincs a központba és mindig neki kell legyen igaza, olyan nyers, engem is nagyon sokszor megbántott, főleg a külsőmre tett megjegyzést.Semmiféle tiszteletet nem érzek iránta, inkább elfojtott agressziót, nem tudom tisztelni.Nem éreztem azt soha, hogy mellette biztonságba lennék, nem alakult ki apa-lánya kapcsolat, sosem törődött velem igazán, az volt a fontos, hogy jó eredményeket érjek el, gondolom azért, hogy evvel is tudjon hencegni és többnek érezze mgát, hogy ő milyen nagyszerű, hogy ilyet gyereket nemzett, de akkor sem rám büszke. Van még így valaki? Esetleg valami csoda folytán változott ez valamikor? Megváltozhat az ilyen? Egyre kevésbé érdekel, még szeretni sem tudom, érez így valaki még? Mesélne róla?

2021. jan. 9. 15:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne törődj az ilyen kötekedős kérdésekkel kérdező.

Vannak emberek, akik csak olyan felnőtteket láttak a környezetükben, akik elfogadhatóan viszonyultak a családjukhoz. Van akinek elképzelhetetlen, hogy egy szülőt lehet nem tisztelni.

Nincs ezzel baj. Szerencse hogy nem mindenkinek van rossz tapasztalata.

2021. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem 5 éves. (De az lehet, hogy 5 éves szinten van.)


Tehát: az apja vajon miért tisztelné őt?


(Ez normális családoknál természetesen alap, de a kérdező kérdése szerint nem az.) Tehát: vajon őt miért lehetne tisztelni?

2021. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem tűnt fel...a leírás épp arról szól, hogy az övé nem egy tipikus rendezett, átlagos, normális család.

A másik dolog...ha szigorúan vesszük, akkor egy apának nem tisztelnie kellene a gyerekét, mindegy hány évesen,hanem szeretni,óvni, tanítani.

2021. jan. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egy ilyen embert nem is kell tisztelni, sőt.


Én mondjuk szeretni sem tudnám, ha az anyukád lennék már rég elváltam volna. Inkább egyedül, mint eltartani egy agresszív piást is. De mások vagyunk.

2021. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Nézd meg a Viskó című filmet!

Az én apám anélkül volt velünk agresszív hogy bármikor ivott volna. Dühkitörései voltak és rengeteget veszekedtek anyámmal. Serdülőként nagyon lázadtam és mindig hazudtam neki mert féltem tőle. Lett is bajom a férfivá érés során, telejesen édesanyám szelid természetet vettem fel és elutasítottam bármilyen férfias tulajdonságot. Nem tudtam határozott lenni, döntéseket hozni stb.

Azt hittem soha nem tud megváltozni egy ilyen ember. Aztán hála Istennek megtértem és elkezdtem imádkozni érte és mellette sok szeretet adni neki úgyis hogy nem érdemelte meg, akkor is kedves voltam ha ő bunkó volt. Egy idő után megtört és elkezdett közeledni felém sőt felnézni rám. Azóta teljesen megjavult a kapcsolatunk és hosszú idő alatt én is férfi lettem. Kaptam egy gyönyörű, csodálatos feleséget Istentől akivel 11 év után is szerelmesek vagyunk egymásba és kaptunk két csodálatos gyermeket. Nagyon hálás vagyok Istennek mert tudom nélküle nem itt lennék és nagy eséllyel az apámmal sem tartanám a kapcsolatot. Imádkozom érted hogy a te életed is hasonlóan alakuljon!

A filmet ne felejtsd!

2021. júl. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, 15-ös köszönöm, olvastam a könyvet, tetszett, jó párhuzamok vannak benne, bár az én szívem ettől nem puhult meg apám irányába, neked örülök, biztos jó apuka vagy. :)
2021. júl. 19. 11:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!