Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámat szétveri az ideg...

Apámat szétveri az ideg miattam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apám kb 3 hónapja kitalálta, hogy egy apa-fia vállalkozást akar indítani 70 éves korára. Nem nagyon volt beleszólásom mert minden jót mondott róla, hogy nagyon kevés melóval megússzuk, légyszilégyszilégyszi, ha szeretsz akkor elvállalod, meg hát egy egyszerű dolognak is hitte. Nem részletezném, hogy mit, de egy home office vállalkozást. Azt hitte, hipp-hopp megleszünk vele és megszedjük vele magunkat mint állat. Jelenleg van 1000 ft bevételünk a dologból, de kiadásunk jelenleg 150000 forintnál tart (KATA + minden más kiadás). Igazából azon cseszi fel magát, hogy 99%-ban ő dolgozik, megszakad, éjjel-nappal dolgozik, konkrétan feleslegesen. Én pedig magamtól max 1%-ot tudtam belenyújtani egyetemista létemre, egyszerűen nem volt lelki erőm semmit sem csinálni, főleg nem ZH és vizsgaidőszakokban. Minden alkalommal, amikor beszélgetünk (nem élünk együtt, telefonon és videochaten beszélgetünk), már üvöltözik velem erről, hogy sehol nem tartunk. Én pedig lelkileg teljesen kivagyok merülve, sírógörcsöm van az egésztől, vannak hetek, amikor elvesz minden napomból 4 órát, már az elejétől rühelltem ezt az egészet. Sík ideg, de én meg teljesen háborútépázott hulla vagyok a suli miatt. Holnap megyek fel hozzá, mert felparancsolt magához most 1-2 hétig. Mihhez kezdjek? 21/f

2021. jan. 12. 23:00
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, erre hitte hogy megszedi magát? Kismillió webshop van már az országban
2021. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
#11 Igen. Imádja a Youtubeot és van egy Chris Fil nevű német youtuber, aki beültette neki a bogarat a fülébe, hogy ez az igazi biznisz. Aztán résztvett a webshopomlesz.hu-n és beleszeretett.
2021. jan. 12. 23:52
 13/51 A kérdező kommentje:
#13 Sose hirdettem, nem is fogom. Működni sem működik. Egyszer megemlítettem egyik kérdésemben, hogy ezt csináljuk, de külön kérdést a jelenségről nem tettem fel.
2021. jan. 12. 23:57
 14/51 anonim ***** válasza:
13%
Te is fizeted a KATA-t? Ha csak apukád de te is dolgozol a vállalkozásban az adóhiány. Ha így reklámozza a kérdező a saját businessét érdemes lenne egy NAV feljelentést tenni az elmaradt KATA miatt.
2021. jan. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
#13 Elnézést, én hibám. Feltettem a motiválatlanságomról egy kérdést, amiben ezt is megemlítettem, meg a mekis melót is. Viszont itt most apámmal szeretnék kibékülni, nem is inkább magamat felrázni.
2021. jan. 13. 00:00
 16/51 A kérdező kommentje:
#15 Én nem. Nem vagyok bejelentve a cégbe, én csak haszonélvezője leszek, mint zsebpénz apámtól. Úgy akarja csinálni, hogy "én csak segítek neki" amiért jár a zsebpénz, de hivatalosan nem dolgozom.
2021. jan. 13. 00:02
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg ostoba ötlet, a problémák ott kezdődnek, hogy az internet pont az a hely, ahol egy terméket legolcsóbban értékesítő boltot pillanatok alatt meg lehet találni. A másik probléma az, hogy valahogyan hirdetni kéne a webshop-ot, ahhoz is pénz kell.

Magyarázd el neki, hogy ez nagy befektetés nélkül nem fog beindulni és valószínűleg nem lesz sok vásárló.

Mondd meg neki, hogy ő akarta nagyon ezt a webshop-ot, neked más dolgod van, ne rángasson bele. Ha tényleg olyan jó ötlet, akkor csinálja meg egyedül vagy vegyen fel valakit, aki megcsinálja. Felnőtt ember vagy, saját életed van, ezt neki is meg kell értenie. Ha bukik, akkor bukik.

2021. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Most is éppen itt ülök vele videochaten már 19:30 óta és szerintem hajnali 2 de lehet 3-ig még itt ülünk bőven, mert most "sok napot" kihagytam, hogy készülhessek a vizsgáimra. Prezentál megállás nélkül, magyaráz mint egy egyetemi digitális órán, mutatja, hogy mit csinál, mit kell csinálni. Néha kérdezget, hogy "ugye itt vagy? Figyelsz? Hahó!!" meg ha elakadt, akkor kérdez, hogy segítsek, de mivel én sem értek hozzá 90%-ban (mindketten analfabéták vagyunk hozzá), csak őőő-zöm neki és nem jutunk egyről a kettőre. Csinálunk valamit órákon át aztán kitöröljük, mert lehet még sem jó. Itt üvöltözik velem, tiszta ideg.
2021. jan. 13. 00:30
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Öreg apádnak megy el az esze, szó szerint, Martin. Ne hagyd magad bolondítani, semmilyen szempontból nem lesz jó neked.
2021. jan. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Szószerint, de mindenkinek? Anyámnak, húgom után apámnak is? Pedig azt hittem, hogy ő még normális.
2021. jan. 13. 00:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!