Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi akadályoz téged abban,hogy...

Mi akadályoz téged abban,hogy felvilágosítsd a gyereked?

Figyelt kérdés
Miért nem beszélsz a gyermekeddel a szexről? Miért érzed magad kínosan, ha erről kérdez? Szerinted kinek a dolga a felvilágosítás?

2021. jan. 13. 09:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
Iskolában tanulnak rólla, Biosz órán!
2021. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk kiskora óta folyamatosan megy a "felvilágosítás", ami nem az a szó szoros értelmében, hanem ezek a kérdések ugyanúgy sorra kerülnek, mint a miért piros a tulipán és hasonlók. Ez nem "külöleges" téma, teljesen természetes dolgok, ezért nem is kell "akciószerüen" beszélni róla.

Ebböl követketöen nem érzem magam kínosan, szóval semm gond nincs ezzel.

A felvilágosíás egyértelmüen a szülök dolga lenne, csak a gond az, hogy a legtöbb szülö sem tud semmit normálisan.


Ami meg a biosz órán történö felvilágosítást illeti, az egyenlö a semmivel!

2021. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Biosz órán a szex lelki hátteréről, erzesekrol, vágyakról, arról hogy amitnem akar azt nem kell megtenni, attól hogy élvezi a szexet nem lesz könnyűverű, arról higy kivel oszthatja meg ezen gondolatait nem beszelnek!!!


Véleményem szerint aki szeret szexelni, szereti a párját és a mindennapokban is van intimitás, ott nincs ebből gond:)


Inkabb azok nem beszélnek róla, akik nem tudnak.. Mert sose volt jó nekik sem, ezért nem is tartják fontosnak, csak kotelessegnek inkabb

Arról meg minek beszelni.. 🤦‍♀️

2021. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
99%
Semmisem akadályoz!
2021. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Saját magam. Fiatal koromban engem sem világosított fel senki sajnos. Egyébként is elég nehezen nyílok meg ilyen témában. Emiatt nem igazán megy, fogalmam sincs hogy hogy kezdjek hozzá 🤷‍♂️ F
2021. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Egyetemet végzett szüleim sem világosítottak fel, mindent könyvekből szedtem össze.

Épp ezért a gyerekeim a korosztályukhoz igazodva minden információt megkapnak. Bátran mernek kérdezni is, mi pedig kertelés nélkül válaszolunk.

2021. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
5%
Ott a telló!
2021. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem akadályoz semmi sem. Szerintem a szülő dolga is. Eleve a szülő, család felelőssége, ha valami baj történik. Nem egyszer hallottam, hogy 14-15 éves lányok teherbe estek. Szóval a szülőnek is foglalkozni kell ezzel a témával.

Szerintem, ha egy családban normális a légkör, akkor bármiről tudnak beszélgetni normálisan. A lényeg, hogy a gyerek tudja, hogy bármilyen kérdéssel fordulhat a szülőkhöz.

2021. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem akadályoz semmi sem.
2021. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
1 és 7. Na a ti gyerekeitek lesznek az elsők akik 16 évesen haza állítanak terhesen, vagy úgy hogy felcsináltak valakit. Az iskola ezt sehol nem mondja el a gyerekeknek, nem is kell, hogy elmondja, mert ez a szülő dolga. Lenne...
2021. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!