Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem facebookon keresztül egy azeri sráccal, a közös érdeklődésünk hozott össze minket. Majd mondta, hogy mielőtt hivatalosan járni kezdenénk, eljönne meglátogatni engem Magyarországon. Erre szüleim teljesen felháborodtak, hogy miért neten ismerkedtem meg valakivel, pláne, hogy ilyen messze is lakik. Ergo nem úgy veszem, hogy szívesen látnák őt, ha eljönne hozzánk.


(Én 20/N vagyok, a srác 21)


2021. jan. 13. 23:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%
egy idegent én sem engednék be a lakásomba csak úgy...
2021. jan. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
29%

Én is hasonló helyzetben voltam, csak jóval fiatalabban, de nekem Japánból jött a barátom, és nálunk lakott, még itt volt, pont azt az egy hetet, amit anyukám először megengedett. Mi akkor már egy éve telefonáltunk kb. minden nap. Hát anyának nem volt könnyű elfogadni, viszont volt egy közeli barátnője, akinek elmeséltem és valahogy meggyőzte anyát. A reptérre is együtt mentünk érte, és semmi probléma nem adódott. Azóta is együtt vagyunk.

Nekem lett egy segítőm, de én azt tanácsolom, hogy mutasd be a szüleidnek videóchaten keresztül, nem az igazi. Mondd nekik, hogy úgy érzed vele nagyon boldog vagy, és legalább egy rövid hetet adjanak nektek, hogy megnézzétek működik-e a dolog. Ha rendesek és szeretnek a szüleid, nem lesz gond. Anyukám is még nem találkozott a barátommal ellenséges volt, de amint találkoztak már szinte jobban szereti őt mint engem (kis túlzás, de na:))

2021. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
63%
Na te sem vagy normalis
2021. jan. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
Hogy neten ismerkedsz, azzal szerintem semmi gond. De én biztos nem engedném, hogy a srác nálunk lakjon, amíg Magyarországon van..
2021. jan. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ilyen jellegű ismerkedést halassz akkorra, amikor a saját lakásod (és élettered) felett rendelkezel.

Engem nem az zavarna, hogy netes ismerkedsz, hanem az, hogy ha "mielőtt hivatalosan járni kezdenénk, eljönne meglátogatni engem Magyarországon.", és ennek kapcsán nem egy hotelbe menne! Szerintem ezt ő se gondolhatja, hogy idejön ISMERKEDNI, és beköltözik erre az időre egy idegen családhoz.Még sima baráti szinten sem biztos, hogy engednék ilyet, nemhogy egy teljesen idegennek.

A szüleid esetében (és tulajdonképpen neked is) gyakorlatilag egy vadidegen ember, akivel még szót se értek, akarná a fene kerülgetni otthon! Az otthonotok nem ingyenszálló, meg átjáróház, és ha mint férfi érdeklődik irántad, legyen már annyira gáláns, hogy nem ezen spórol, pláne, ha ilyen távolságban ismerkedik. Egy ilyen kapcsolat bizony sokkal több pénzbe kerül, mintha a szomszéd városrészben élővel ismerkedne, tetszik vagy sem. Ha nem futja rá, akkor ismerkedjen a saját területén.

2021. jan. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
Keres szállást... Nem üzleti út, szálloda kizárt; pár napra nyilván nem albiba megy. A szüleid se hülyék, nálatok tanyázna egy idegen.
2021. jan. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
84%

Persze, majd karanténba kerül miatta az egész család... Vagy majd a vírus után gondolod a nagy találkozást? Az lehet még több év is, mire szabadon utazgathattok. És addig a skype a kapcsolat? Vagy te kiköltözöl és feladod az életed? Vagy őt költözteted be, ha működik és eltartatod a családoddal? Az utazgatás, lakhatás, egyéb költségeket melyikőtök fedezné a saját jövedelméből? Ha ő ide jön lakni, munkát nem biztos, hogy csak úgy talál nyelvismeret, komolyabb végzettség nélkül, más rasszból, kultúrából...(azt hagyjuk is, milyen és mennyi féle hátsó szándéka lehet.)

Bocs, de ez tényleg halálra ítélt ügy de te túl naiv vagy még. Ha jól kijöttök, beszélgessetek, de ez maradjon ezen a szinten.

2021. jan. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%

Szornyen naiv vagy! Szemelyesen nem is ismered, de mar hivatalossa szeretnetek tenni a "kapcsolatot"? Az is dobbenet, hogy egy vadidegent vinnel haza, aki raadasul lazan ott ejszakazna..Nem illik, ha meg akar ismerni akkor foglaljon a Booking.com on egy szobat es talalkozzatok a varosban. Haza biztosan nem vinnem, foleg nem bemutatni. Meg azok is varnak a bemutatassal, akik regebb ota ismerik egymast szemelyesen es par honapja egyutt vannak. Te viszont szornyen naiv vagy, elvarazsolt teged a tipikus keleti dumaval!

A szuleidnek adok igazat.

2021. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
75%
Azeri, te jó isten, te egy idióta vagy.
2021. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%
Baltája van a csávónak? :D
2021. jan. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!