Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt apukám, anyukám pedig...

Meghalt apukám, anyukám pedig ideg összeroppanás közeli állapotban van,mit tudok tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,mindent én intézek apa temetésével kapcsolatban. De az utóbbi napokban anya kezd egyre jobban kikelni magából,és olyanokat mond,hogy gyújtsam rá a házat és hamvasszam el. Az egyik macskánkat majdnem kidobta az ablakon,hogy lássa milyen érzést vált ki belőlem...

Hogyan lehet ezt az egész helyzetet kezelni,ezért elvihetik zárt osztályra,ha közveszélyes a környezetére?



2021. jan. 14. 00:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Menj el a háziorvoshoz vagy hívd fel és ezt mindet mond el neki.

Lehet kap nyugtató injekciót vagy tabkettát, bár azt szerintem nem szedné be.

Ez igy rád veszélyes.

2021. jan. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
89%

Ha "egyébként" nem voltak ilyen hajlamai,akkor most a fájdalom és a veszteség hatalmasodott el rajta.

Nagyon együtt érzően kell viselkedni vele.

A veszteség téged is megvisel,+ az ügyek intézése.

Valamelyikőtöknek erősnek kell maradni! Ha Ő nem,....neked kell segíteni ezen is.

Nagyon nehéz,tudom.

De néhány napon/héten belül "kialakul" a valós gyász érzése és könnyebb lesz.

2021. jan. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
2es azért megnézném akkor is így gondolkoznál e ha a te pároddal történne valami, akivel nem csak összejártok, ahogy manapság szokás, hanem együtt éltetek le egy fél életet és együtt terveztetek megöregedni. Amúgy részvétem kérdező, mi történt amúgy apukáddal?
2021. jan. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Koronavírus járvány? Orvosi gondatlanság? Nagyon meg tudlak érteni Téged is és Édesanyádat is!
2021. jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Próbáld nyugtatni, szólj valami közeli rokonnak, ismerősnek, hogy ők is segítsenek ebben.. készíts teát, kávét vagy amit szeret az anyukád, illetve ha hívő vagy akkor egy pár őszinte fohász Istenhez is biztosan segít..

Ha nagyon nem hallgat, akkor próbáld elterelni a témát valami másra vagy vidám dologra..

2021. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, talán tényleg a nyugtató segítene rajta a legjobban, meg a háziorvos többet tud mondani.

#3-4 270-es vérnyomással, agyvérzéssel vitték kórházba a munkahelyéről, nem lehetett megműteni.

2021. jan. 14. 11:14
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Isten nyugosztalja szegényt, Nektek pedig részvétem!


Ha továbbra is ilyeneket mond, akkor tényleg szólj a körzetinek, hogy mit tegyél ilyen szituban. Nehogy tényleg csináljon valamit ebben az állapotban...

2021. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Szóltam a körzetinek, de nem mondott semmit, csak felírt egy nyugtatót..
2021. jan. 14. 12:53
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

A nyugtató pont lópikula, a tüneteket elfedi, de nem segít.


Nálunk is hasonló volt, apa totál padlóra került anya halála után, 13 évesen én tartottam benne a lelket, mert ő teljesen kikészült (ha én nem vagyok, vszeg utána ölte volna magát). Még hónapok után is sokszor sírt, fogyott egy csomót, sokáig nyúzott és szomorú volt...


Már eltelt 18 év azóta, viszont amikor anyáról beszél csillog a szeme ellágyul a hangja. Azt mondta, élete legjobb döntését hozta, hogy randira hívta anyát, mert soha senki nem szeretett úgy, mint őt :)


De az idő segít, kérdező. Te csak állj mellette, ne erőltesd, ha nem akar beszélni, viszont nyújts neki támaszt. Tudom, rettentően nehéz neked is, sajnállak. :(

2021. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Gyászoltam én eleget az életemben. De a macskát soha eszembe nem jutott volna kidobni az ablakon.
2021. jan. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!