Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet, de az anyám mérges rám miatta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta elmondtam, hogy nem tetszik az egyetem és inkább dolgoznék egyből kiakadt rám anyám, hogy mégis mit dolgoznék "csak" érettségivel. Természetesen jött az hogy kiabált velem, hogy nem viszem így semmire és hogy ha ott merem hagyni akkor otthonról is menjek el. Meg értem hogy csak jót akar nekem, de azért túlzás amiket mondd. Ma pl. rám se akart már nézni, mintha ez olyan nagy szégyen lenne hogy valaki ott hagy egy sulit.

2021. jan. 14. 18:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

Anyud viselkedése egy kicsit túlzás...nem szép tőle, de azért az indokait meg lehet érteni. Milyen szakot akarsz otthagyni, és hány féléved van meg?

Lehet, hogy tényleg balgaság lenne, és később megbánnád.

2021. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Lenne hova menned? Ha igen, akkor hagyd az egyetemet! Ha nem, akkor húzz bele a tanulásba!
2021. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
Tudja, hogy szakma nélkül ő kell majd, hogy eltartson, mert legföljebb utcaseprőnek tudsz elmenni. Ehhez meg nincs kedve, nem csoda.
2021. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Hát nézd, felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz, de megértem anyádat. Nyilvan tisztaban vagy vele, hogy vegzettseg nelkul kb nulla munkát fogsz találni. Mondjuk egy gyárban dolgozni nem akkora buli és megelninse lehet belőle.
2021. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
ő a legjobbat akarja neked, nem érted? meg tesz érted mindent, hogy valaki legyen belőled és ne egy gyorsétteremben/áruházban kelljen alja munkát végezned. Tessék szépen belehúzni a tanulásba, te választottad az egyetemet, a szakot. Ha elkezdted, fejezd is be!
2021. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
Hát azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy mit dolgoznál csak érettségivel mindenféle szakképesítés nélkül nem sokat ér sajnos. Jót akar neked. Kevés ember teheti meg azt hogy a szüleivel élhet és nem feltétlen szorul önálló keresetre tanulmányi évei alatt. Örülj a helyzetednek mert nem túl sok embernek van ilyen szerencséje.
2021. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
92%

Miért akarod otthagyni? Reálisan van munkalehetőséged?

Anyukád úgy kommunikál, ahogy tud, a szándékait, a tartalmat nézd. Igaza lehet?

2021. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
el nem tudod képzelni, hogy mennyi pénz finanszírozni egy egyetemi hallgatót, még akkor is, ha állami ösztöndíjas képzésen van. Nagyon jó helyzetben vagy, ami kevés embernek adatik meg, örülj neki, hogy finanszírozzák a tanulmányaidat és nem kell munkát se vállalnod, hogy fenntarts magad.
2021. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Milyen szakon tanulsz? Más nem érdekel?

Ha besokalltál, akkor passziváltathatsz egy félévet és akkor meglátod utána, hogy tudod e folytatni. Ha pedig szimplán csak utálod, amit tanulsz, de van esély rá, hogy másik szak tetszhet, akkor érdemes ezt kikutatni.

2021. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
31%

9-es!

Reméljük nem magyar szakon...

2021. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!