Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet, de az anyám mérges rám miatta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta elmondtam, hogy nem tetszik az egyetem és inkább dolgoznék egyből kiakadt rám anyám, hogy mégis mit dolgoznék "csak" érettségivel. Természetesen jött az hogy kiabált velem, hogy nem viszem így semmire és hogy ha ott merem hagyni akkor otthonról is menjek el. Meg értem hogy csak jót akar nekem, de azért túlzás amiket mondd. Ma pl. rám se akart már nézni, mintha ez olyan nagy szégyen lenne hogy valaki ott hagy egy sulit.

2021. jan. 14. 18:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tetszik, tanulj ki egy másik szakmát, amivel jól lehet keresni és tetszene is.
2021. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%

Én is pipa lennék. Amikor egyetemet választ az ember, már felnőtt. 1 dolgot kértem a gyerekeimtől, amit elkezdenek, azt fejezzék is be a tőlük telhető legjobban. Ha egyetemre jelentkeztél, akkor elvileg volt valami a fejedben, amit csinálni szeretnél majd később. Ha ez az első szemeszter volt és mégsem olyan a szak, amit elképzeltél, akkor lehet esetleg váltani, akár kreditelismeréssel. Ha már előbbre tartasz, illik végigcsinálni a saját és a szüleid érdekében is. Valóban nem kis anyagi ráfordítással jár, tudom, mert már a 2. gyerekem végzett decemberben.

Egyébként a legtöbb egyetem első éve alapozó képzés, ott nem fogják még megszerettetni veled a szakot. Kár ilyenkor feladni.

Aki passziváltatja magát amiatt, mert nincs kedve az egyetemhez, annak később se lesz.

2021. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
64%
Én a helyedben az interneten picsognék róla ismeretleneknek.
2021. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%

Végezd el, dolgozni lesz bőven időd utána.

Tágítja a látótered, sokkal többet ad mint "csak" tudás.

Sokan tanulnának, de nekik nincs erre lehetőségük...lázadni ráérsz utána....szerintem 🙂

2021. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
65%
Én egy elég jó és piacképes szakmával és érettségivel hagytam el a középfokú oktatást. 3 év után fogok újra érettségizni emelt szinten és felvételizni az egyetemre heti 40 órás munka mellett. Örülj neki hogy ilyen jó helyzetben vagy, értékeld. A fél karomat adnám érte hogy a helyedben legyek.
2021. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
26%
Ha ezt akarod, tedd is meg. Anyád meg majd belenyugszik.
2021. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%
Ne tedd nagyon meg fogod bánni a késõbbiekben.Nem mindenkinek adatik meg,hogy egyetemen tanuljon.
2021. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
98%

Nem említetted, hogy pontosan holtartasz a tanulmányaidban. Ha első féléves vagy, az még annyira nem gáz, de egy idő után a félbehagyott tanulmányokért is fizetned kell.


Ha első féléves vagy, kipróbáltad és nem megy, ám hagyd ott. DE kezdj magaddal valami értelmeset. (Nálunk otthon az a szabály, hogy nincs lébecolás: tanulsz vagy dolgozol.)


Ha már előrehaladtál a tanulmányaiddal, akkor kár lenne félbehagyni. Valóban ad egy látókört a diploma, meg jobb álláslehetőségeket is. És, ebben látom a bolonya nagy előnyét: mesterszinten elég messzire kalandozhatsz az alapdiplomádtól. Régen ez nem így volt. Javaslom: húzd le az alapképzést, (esetleg jelentkezz át kreditelismeréssel), aztán alapról mesterre ugorra módosíts pályát.

2021. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem azt kellett volna mondanod, hogy inkább dolgoznál, hanem bejelenteni, hogy anya, mostantól itt dolgozok. Plusz pont, ha a keresetedből ezentúl eltartod magad, vagy megbeszéled vele, mennyit adsz ezentúl a közösbe.

A covid közepén érettségivel tényleg nem sok esélyed van elhelyezkedni, anyukád meg nem biztos, hogy szeretné finanszírozni a valagad meresztését. Ez így még csak gyerekes hiszti, nem egy felnőtt ember megfontolt terve.

Én is kiakadnék a helyében, még ha a stílus nem is a legszerencsésebb, nem hiszem, hogy most neked állhat feljebb.

2021. jan. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
93%

Én ott hagytam az egyetemet, részben egy munkalehetőség miatt, részben meg kipécézett egy társaság és pokollá tette a mindennapjaimat (erről nem szeretnék többet írni, de bárkinek meséltem róla, csak elképedt, hogy ilyen létezhet). Azt terveztem, hogy mire végez ez a társaság, addigra összeszedem magam és visszamegyek majd folytatni az egyetemet. Nem így lett, soha nem fejeztem be az egyetemet, most 35 évesen járok oktatásra és mellette munkát keresek, mert a jelenlegi nagyon alja.

Tehát szerintem ne hagyd ott az egyetemet, meg fogod bánni.

2021. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!