Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostanába miért pikkel rám...

Mostanába miért pikkel rám ennyire? Mi rosszat tettem? Miért ilyen ellenséges?

Figyelt kérdés

Apámmal sose volt igazán jó kapcsolatom. Kb sose beszélünk olyanokon kívül, hogy akarok rendelni valamit vagy nagyon nagyon ritkán megkérdezi, hogy jó e a kaja vagy ilyesmik. De 3-4 mondatos beszélgetésnél sose jutunk tovább. Anyámmal a kapcsolatom jó de van valami amit nem akar elfogadni. Azt, hogy transznemű vagyok. Lánynak születtem de sose éreztem magam igazán annak és 12-13 éves korom óta tudom, hogy tansznemű vagyok. Anyám azt mondja, hogy hogy a lányokat szeretném azt még elfogadná de ezt nem tudja. Viszont így is a pasik jönnek be (és erre nem kérek megjegyzéseket kedves kommentelők). Elégg fiúsan nézek ki és sokszor néztek már fiúnka is. Apám nem tudja és nem is akarom elmondani neki még mert szerinte aki nem európai és fehér és heteró akkor azt már el kell ítélni. Az utóbbi időben még fiúsabban nézek ki. A hajamat is levágattam vagy egy éve. Viszont ahogy elkezdek fiúsabban kinézni azzal párhuzamosan kezdem érezni apám unszimpatiáját. Egyre többször mondja rám hogy hülye,fogyatékos, bazdmeg és hasonlók. A gépnél jófogáson akart házat nézni mert idén el akarunk költözni és nem volt beállítva az, hogy ingatlant keressen. Nem értette miért dob ki az oldal telefont és malacot is amikor ő csak házat akar keresni. Anyám is ott volt de ő még annyira se értette a dolgokat. Én megpróbáltam segíteni, hogy rámentem a jófogás kezdőoldalára és megmutattam, hogy külön rá kell menni az ingatlanra és ott rámenni a részletes keresésre. Én épp fürödni mentem de még full ruhába voltam és csak telefon volt a kezembe. Erre amikor próbáltam segíteni elkezdte, hogy mennyjek már fürödni (nem voltam büdös). Még anyám is mondta apámnak, hogy csak segíteni akartam. De amúgy is az utóbbi időben elkeztem érezni néha néha, hogy ellenségesen viselkedik velem. Meg olyanokat mond amit még sose, hogy ő a ház ura és az lesz amit ő akar.

Már olyan mintha sejtené, hogy mi van velem de az anyával is erről akkor szoktunk beszélni amikor csak mi ketten vagyunk itthon. Anyám meg fix, hogy nem mond el semmit senkinek.

Már egyre zavaróbb az apám viselkedése és nem tudom mit tegyek, hogy abbahagyja. Egyébként mielött valaki írná ezt nem csak beképzelem mert anyám is észrevette, hogy nem normálisan beszél velem.



2021. jan. 14. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyszerűen ezt nem mindenki tudja elfogadni.
2021. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom csak akkor is zavar a viselkedése úgy, hogy még semmit nem tud
2021. jan. 14. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Lehet anyukád megemlítette neki, és amellett, hogy nem tudja elfogadni, még rosszul eshet neki, hogy nem mondtad el neki, hanem mástól kellett megtudnia.
2021. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyukám 100% hogy nem mondta el neki.
2021. jan. 14. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Látszik az ilyen.
2021. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Te írtad le, hogy egyre fiúsabban nézel ki. Nyilván apud se nem vak, se nem hülye...
2021. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Ezt az ő generációjának nehéz elfogadni, de az idő hátha megtöri majd a jeget.
2021. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a szülidnek nehezebb ez mint neked...néha nem árt belegondolni az ő helyzetükbe se.
2021. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Erre annyi a válasz, hogy transzfób/homofób. Sajnos ezzel együtt kell élned, nem tehetsz ellene semmit. Kívánom neked, hogy a nem támogató szülők ellenére is legyen csodálatos életed!

Azt szeretünk, akit csak akarunk és úgy, ahogy csak akarunk!

2021. jan. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!