Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi számít durva gyerekbántalma...

Mi számít durva gyerekbántalmazásnak?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha Valakit gyerekként ostorral vertek az mennyire számít kirívó esetnek?

Gondolom mindenki a saját átélt traumáját gondolja a legdurvábbnak, nem?



2021. jan. 16. 14:12
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%

Az ostorral verés mindenképp durva bántalmazás.

Viszont egy pofont nem gondolnék durvának (igaz, teljesen elítélem azt is).

Ahogy írtad: "mindenki a saját átélt traumáját gondolja a legdurvábbnak", egyetértek.

2021. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Minden gyerekbántalmazás, ami a kihasználásához vezet.

Amikor a gyerek jogtalan hátrányt szenved,

vagy valaki más jogtalan előnyhöz jut.

2021. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ostorral? Jézusom. Az szerintem a nagyon durva kategória...
2021. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
10%

Nem értem meg traumaként anyám vasaló zsinórral ütött apám ököllel mikor hülye voltam.

Most van két nagy gyerekem,ha kellett oda vágtam de ember lett mind a kettő 50/F .

2021. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
98%
Képzeld kedves 4es,engem sose utottek vertek,leszidtak ha kellet,de nem bántottak mégis ember lettem
2021. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Egyszer a búcsúban kaptam Édesanyámtól egy játékostort,örültem neki,szerettem hallgatni a hangját amikor csattingattam.Édesanyám is rájöhetett a hasznára,mert elvette tőlem és előszeretettel használta rajtam és kishugomon.De nem ez volt a legdurvább,hanem amikor hallottam,mivel egy 1 szobás panellakásban éltünk akkor,és majdnem egymás mellett voltak az ágyak,hogy az éppen aktuális élettársával is rendszeresen használják éjszakánként.
2021. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Na, a négyes a tipikus Stockholm-szindrómás. Egy jó pszichiáter kellett volna neki, nem gyerek, dehát itt tartunk.
2021. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kézzel verés is lehet kirívó eset. Anyám gyerekkoromban rendszeresen összevert. Volt, hogy addig vert ököllel ameddig behugyoztam (kb. 5-6 lehettem), és utána az egész testem foltos volt sokáig. Fénykép is van róla, amit ő csinált, hogy idézem "emlékezzek rá". (Hozzátartozik, hogy anyám mentális beteg, akit már a születésem előtt is gyógyszeresen kezeltek. Nem menti fel, csak hozzátartozik a sztorihoz.)


Fából készült fokossal is vert rendszeresen. De azt nem feltétlenül tartom kirívóbbnak. Nem csak maga az eszköz határozza meg, hogy mennyire brutális a verés.


Azt a mentalitást meg, hogy "engem is vertek én is ember lettem, én is vertem a gyerekeimet ők is emberek lettek" mélységesen elítélem. Akit bántalmaztak annak tudnia kéne, hogy milyen is az, és nem a gyereken kiélni a kezeletlen pszichés problémákat.

2021. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
100%

"Akit bántalmaztak annak tudnia kéne, hogy milyen is az, és nem a gyereken kiélni a kezeletlen pszichés problémákat."

Na igen!

Egyszer a rádióban hallottam egy nőt beszélni, aki saját elmondása szerint az anyukája kiskorában az ajtóhoz vágta! :O

2021. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
100%

Az is elég durva bántalmazás!

(Ez a mondat lemaradt az előző kommentemből.)

2021. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!