Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a szituációval?

Figyelt kérdés

A szüleim, különösen anyukám az egész életét végig dolgozta, nehéz munkával, teljesen ki is készült idegileg és ehhez képest egy lepukkant nagyon rossz állapotú panelban lakik.


Én jó helyen voltam jókor, jó lehetőségeket kaptam az élettől, bátran és okosan próbáltam élni és most luxus körülmények között élek pedig tizedet sem dolgoztam,annak amit ő.


Próbálnék neki segíteni, de nem fogadja el.


Hihetetlen lelkiismeret furdalásom van. Ezért kerülöm is a találkozókat, egyszerűen szégyellem magam.


2021. jan. 17. 02:47
1 2
 1/11 Angel3000 ***** válasza:
27%
Szia! Muszàj lenne idôben még segitened neki, mert, ha történne valami vele, egész életedben lelkiismeretfurdalàsod fog lenni! Lépjél, mig nem késô!
2021. jan. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mit tudnék tenni?

Vegyek neki egy lakást? Nem fogadná el!

2021. jan. 17. 03:11
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

De miért nem?

Ha Te legálisan szerezted a pénzed, és nincs ennyire szükséged, akkor miért ne adhatnál neki?

Vagy valamiért haragszik rád?


Nem értem...

2021. jan. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Ha nembfogadja el, ne adjál neki. Viszont törödjél vele.
2021. jan. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogyha nem is anyagilag, de máshogy tudsz-e neki segíteni. Pl. Venni egy új háztartási gépet (pl

egy mikró nem vészes vagy elfogadhatatlan szerintem), elmenni helyette bevásárolni, meglátogatni/felhívni sokszor, ha kell mennie valahova kisérd vagy vidd el stb.

2021. jan. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az erőszakos segíteni akarás is önzés. Hagyd, inkább érzelmileg állj mellette, hogy tudja, bármiben számíthat rád. Hívd fel minden nap, látogasd meg amikor csak tudod, és légy vele, lehet hogy ennyit akar csak.
2021. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell segíteni neki egy lakással. Úgy érzi, megalázod őt, hiszen neki kellene segítenie téged.


Ez szülői önérzet, semmi több, viszont ajánld fel, hogy elviszed pl kikapcsolódni egy wellnessbe, vagy közös program keretében valahová. Ha szüksége van háztartási gépre, azt megvásárolod vagy beleadsz.


Azért egy lakást én sem fogadnék el a gyerekemtől, bármennyire megtehetné is, hogy vásárol. :)

2021. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kell raeroszakolni, csak neha emlekeztesd finomat hogy szivesen segitesz. az oregek, plane ha szegenyek voltak egesz eletukben, nem ertik hogy valaki miert vagyna tobbre, es sokszor nagyon onmegtartoztatoak, a sajat nagyszuleimen is latom. nem kell lelkiismeretfurdalasod legyen
2021. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy gyakrabban kellene meglátogatnod,mellette lenned, felhívnod telefonon. Lehet, hogy erre nagyobb szüksége lenne. (És most pontozzatok le.)
2021. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Talalkozz vele pedig,a jelenleted is sokat jelent.

Ha meghal,nagyon fogod banni,h megszakitottad a kapcsolatot!

N/39

2021. jan. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!