Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni apát...

Hogyan tudnám meggyőzni apát hogy adjon kölcsön a bátyámnak?

Figyelt kérdés
Bátyám 20 éves egy éve költözött el itthonról a barátnöjével, most albérletben laknak. Bátyám dolgozik de nagyon keveset fizetnek neki. Barátnője 4 hónapos terhes. Nem tervezték a babát csak becsúszott de nem akarták elvetetni. Most így a járvány miatt még kevesebb pénzük van mint volt, a lakbért is alig tudják fizetni és most még a kicsi is... Bátyám tegnap eljött hozzánk és tök szépen megkérte apát hogy adjon nekik kölcsön egy kicsit. Apa erre tökre kiakadt elkezdett kiabálni bátyámmal hogy hogy képzeli hogy idejön kunyerálni ha már voltak ilyen felelőtlenek vállalják a következményeket. Olyan csúnyán beszélt szegénnyel azt mondta takarodjon el és inkább keressen olcsóbb albérletet illetve jobb munkát. Tökre nem értem mi baja. Hát a fia segítenie kéne neki. Normális apa megteszi ezt nem? Miért ilyen irigy? Pláne hogy öt hónap múlva születik az unokája. Hogy vegyem rá hogy mégis adjon nekik kölcsön? Én 16 éves vagyok nem tudok sehogy segíteni de ha tudnék megtenném.

2021. jan. 22. 19:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Csinálj neki pizzát vagy valamit, hátha a jó élménytől észreveszi hogy van szíve.
2021. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Savlekotő ***** válasza:
83%

Nagyon gyerek vagy még,és persze hogy segítenél,de totál megértem apádat miért akadt ki,a gyereket sajnálom mert pár év és csak a becsúszott teher rugdalt alma lesz akinek tarhálni kell mindent mert a szülők magukat se tudják fent tartani tojáshéjasan nulla jövedelemmel de papás mamást játszani tudtak egy alig egy vagy két éves kapcsolatba, koton olcsóbb lett volna vagy védekezni,egy gyerek nem csúszik be csak ott ahol eleve nem a felelős együttlét megy. És nem plüss amit a sarokba dobok,k baxott felelősség egy életet világra hozni és nem puszta fenékre kéne mint ma divatossá vált. Nem ok nélkül van sorrendiség.. Megértem hogy apád kiakadt,később ha lehiggad akkor beszélj vele addig csak olajat öntenél a tűzre és elsődlegesen nem köteles ő elvinni a balhét..

70F

2021. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
És a bátyád miből fogja megadni a kölcsönt? Ha már csórók, miért hülyék is mellé, hogy nem védekeznek?
2021. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Lehet apukàd helyzetét sem látod tisztán, felelős érted is, lehet nem annyira egyszerű a helyzet, és a tulajdon tehetetlensége miatt lett dühös apukád.
2021. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%

Ha apádnak telik rá hogy adjon, akkor tényleg nem tudom mire tartogatja? Vinni akarja magával a koporsóba a vagyonát? Nekem magától értetődő hogy támogatom a gyerekemet ha megtehetném. Persze ésszerű kereteken belül. Értem ezt úgy hogy drogra tuti nem adnék neki pénzt, na de babavárásra? Az unokámra? Már hogy ne adnék.

Te sajnos nem tudsz tenni semmit. Ez apád döntése, tiszteletbe kell tartani.

2021. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Valahol igaza van ám.

Mire gyerek...jajj.

2021. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Ne vedd rossz néven, de apádnak van igaza. A bátyád felnőtt, és felnőttség a felelősségvállalással kezdődik. Ha magam is létbizonytalanságban vagyok, alig élek meg, nem vállalok gyereket-azért nem, hogy ne nyomorra szüljem. Ha így döntöttek, oldják meg. Meddig kéne apádnak helyrehozni az önálló felnőtt fia elbaszott döntéseit? A járvány nem négy hónapja kezdődött, TUDTÁK hogy totál bizonytalan a helyzetük. Persze könnyű arra játszva élni, hogy majd mást pumpolunk a gyerekre hivatkozva.
2021. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%
7 De hát az unokájáról van szó. Mi van itt ma, senki nem szereti a saját unokáját?
2021. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

8 ezt te se gondoltad komolyan ugye?

A 7es jol beszél

2021. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem látunk apád fejébe, nem tudjuk miért nem adott pénzt. Milyen a viszony apád és a bátyád között? Van félretett pénzetek? Kopasz seggre nekem se tetszene, ha a fiam gyermeket vállalna a párjával. Nem tudnék neki felhőtlenül örülni.


Szerintem ne nagyon avatkozz bele, mert veled is kiabálni fog édesapád. Maximum beszélj anyuddal, hátha ő jobb belátásra bírja.

2021. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!