Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ebből kitörni?

Hogyan lehet ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Már nem bírom sokáig se a szervezetem. A szüleim sajnos nem gazdagok és mai napig panelban lakunk. Én 28 éves vagyok és már nagyon szűk de nincs lehetőség házat venni mert egekbe vannak még mindig az árak. Mivel nincs pénzük egyetemet nem tudták nekem fizetni ezért felkelett vennem diákhitel ami összesen 4 millió ft volt. A diákhitelemet mai napi fizetem így nincs is rá lehetőség hogy félre tudjak rakni. Mivel srác vagyok ezért még barátnőt sem tudok így találni és még nem is volt mert nekik ilyen korban már az kell hogy legyen saját lakás meg autó meg pénz meg tudja a fene. Tehát semmi lehetsőégem nincs. Külföldre sem tudok kimenni mert nincsenek kapcsoalatim és így ismeretlenbe meg nem vágnék bele pénz nélkül.

Szóval semmi ötletem de lassan 30 leszek és az a tudat és gondolat már hónapok óta ez van hogy nem volt se barátnőm se nem jutottam előre az életben hogy kár már élni. Nincsen kinek hiányozzak nincsenek barátaim se beszélgetőtársaim szóval kár is élni. Több éve gondolkodok a megoldáson hogy hoygan lehetne de mindig kapukba ütközök. A megoldás az lenne ha több száezret keresnék havonta amiből lehten félrerakni de olyan munkahelyre meg nem vesznek fel. A szülők meg nem tudnak segíteni és soha nem is tudtak.

28/F


2021. jan. 22. 22:10
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
73%
Szedd össze magad nyávogás helyett :)
2021. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te hány ember lett úgy sikeres hogy ,a szülei semmivel nem tudták őket segíteni? Vagy nem is voltak szülei?? Ezt önerő-nek hívják, és akarat kell hozzá. Az hogy 28 éves vagy és anyudéknak laksz hát mit mondják, más közös albérletbe mennek dolgoznak (ha lehet) és közben suli,egyetem..es sikerül nekik . Az meg hogy azért nincs barátnőd...ki kell hogy ábrándítsalak ez egyedül csak a TE hibád! Talán nem olyan lányokat kellene keress akiknek csak a pénz kell , és ne gyere nekem azzal hogy olyan nincs mert az egy oltári nagy hülyeség,tény és való hogy nagy része a lányoknak manapság "eléggé " anyagias ,de neked nem muszály olyat keresni ..
2021. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
56%

Hát a diákhitel hülye ötlet volt.

Egyébként külföldi munkához minek a kapcsolat? Beszéljél nyelvet, minimál indulótőkét össze tudsz kuporgatni aztán lehet menni. Most mondjuk a covid miatt nehezebb a szokottnál, de ha végeztél egyetemet, csak beszélsz valamilyen nyelven. Onnantól meg nincs lehetetlen.

2021. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Miért volt hülye ötlet? ha nem lenne diplomám munkám sem lenne.
2021. jan. 22. 22:21
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Milyen diplomád van, nem tudsz a diplomádhoz kapcsolódó tanfolyamot vagy Msc-t elvégezni, akár levelezőn, hogy utánna másik mukahelyre pályázhass?


Esetleg egy különlegesebb nyelvből nyelvvizsga vagy, ha nincs, akkor jogosítvány?


Képezd magad, akár más területen is!


Barátokat, pedig próbálj keresni, akár az online térben is.


Ne add fel a diákhitel is letelik egyszer.

2021. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%

Ha ennyi a diákhitel akkor biztos megérte tanulni.

Gondolom pont azért, hogy ne minimálbéren tengődj. Keress egy pénzügyi tanácsadót, és tegyél félre valamennyi pénzt, ami később elég lehet önerőnek egy lakáshoz.

2021. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
A diákhitel törlesztője havi 8-10 ezer forint. Ha ez az összeg neked számottevő, és emiatt nem tudsz félretenni, akkor kár volt egyetemre menni.
2021. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%

Talán újra kellett volna érettségizni, hogy felvegyenek egyetemre, és ne fizess négy millát. Vagy az utolsó pillanatban döntötted el, hogy neked egyébként 400 pont kéne vagy mi? :D Sajnálni tudlak csak a butaságodért...

Persze, hogy egy ilyen idős nő erre vágyik. Miért, mire vágyjon, majd hozzátok költöztök, vagy mi? :)

Én ahogy betöltöttem a 18-at, kalap kabát és nem számíthattam rájuk többet. Nekem sikerült. Ezek után nevetnem kell, amikor valaki elkezdi ilyen szánalmasan sajnáltatni magát. Milyen Bsc-t végeztél, hogy szarul keresel? Esetleg levelezőn Msc, vagy másik Bsc? Egyről a kettőre lépni? He? Vagy mit gondolsz, szerinted melyik embernek segítenek 28 évesen az anyjáék? Melyiknek fizetik ki a diplomájukat. Az egyetemisták 85-95%-ának bizony, hogy nem. :)

2021. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem bántásból, tényleg nem, én elhiszem, hogy nehéz, de én csak kifogásokat látok.

Keress munkahelyet. Ha van, és keveset fizet, akkor keress tovább és add be az önéletrajzod, akár többször is, így látják, hogy tényleg akarod.. Átlagban nem úgy kezdik az emberek, hogy csettintésre ott a pénz a kezükben.

2021. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%
még ha nem is saját a panel, 3 kereső felnőtt fizeti. hogy nem tudsz félretenni??
2021. jan. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!