Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Masnak is van, hogy a szülei...

Masnak is van, hogy a szülei beleszólnak abba, hogy mire költi a pénzét?

Figyelt kérdés
Diakmunkazok most. Nem mindegyik hetkoznap, kb egy heten 3-4x, mert kozben tanulok is. Igy be szokott jonni egy hónapban mondjuk 60-70ezer. Ebbol szoktam magamnak mekizni ha ugyvan, ruhakat venni (tenyleg sokat veszek, de hordom is oket, csak szeretek variálni), kozmetikumokat stb. Apaek rendszeresen rákérdeznek, hogy na megint hova b@sztam el a penzt? Húzzák a szájukat ha mutatom mit vettem. Kb 3-4 honapja dolgozok, azelott nem kaptam penzt csak arra ami nagyon szükséges, ezert orulok hogy most mindent meg tudok venni, amit par ev távlatából szerettem volna. Szerintetek jogos hogy állandóan szamonkernek, meg éreztetik hogy nem kene oda koltenem a penzt, ahova költöm? Van beleszólásuk?
2021. jan. 23. 01:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, azt meg hozza tennem, hogy azert nem az osszes penzem költöm el. Takarítok is meg belole, csak ezt nem kotom az orrukra. A karácsonyi ajándékokat is ebbol a pénzből fedeztem, ami azert nem kevés pénz volt.
2021. jan. 23. 01:09
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Csak a címet olvastam el de nincs egy forintom sem
2021. jan. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Savlekotő ***** válasza:
73%
Azé a pénz aki megdolgozik érte.
2021. jan. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
A magyarok, így természetesen a magyar szülők nagy része úgy nőtt fel, hogy minden egyes lépését szigorúan szabályozták. Hát persze, hogy nem is tudja elképzelni, hogy az ő gyereke irányítás nélkül tegyen bármit is. Az én apám is ilyen volt. Ha pénzem volt, és valamit venni szerettem volna, mindjárt elkezdett hőbörögni, hogy micsoda dolog ez, miért nem takarékoskodom, és rohant gúnyosan elmesélni mindenkinek, hogy "viszket a zsebem", és természetesen soha semmire nem fogom vinni. Szerencsére megdöglött már, és nem keseríti az életem.
2021. jan. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid sajnos ostobák, ezzel nem tudsz mit tenni.


A magyarok nagyrésze úgy imád MÁS zsebében turkálni, hogy az félelmetes. Ne törődj velük, ha hőbörögnek, hőbörögjenek.

2021. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Már felnőtt nőként, anyaként kommentelek. A szüleid nem ostobák, ahogy az egyik kommentelő írta. Természetesen, mivel te dolgoztál a pénzért az a tied. Azzal sincs semmi baj, ha olyan dolgokat veszel belőle amikre eddig nem volt lehetőséged. Mindegyik fiatal ezt teszi ha pénze lesz...én is ezt tettem annó. A szüleidnek abban tudok igazat adni, hogy nem tetszik neki, hogy már a harmadik-negyedik fizetésed is ruhákra és sminkekre "szórod" el. Nekik ezek haszontalan és felesleges dolgok...már túlzás. Próbálj meg spórolni egy kicsit, hogy majd akár elkezdhesd a jogsit vagy el tudj menni fesztiválozni, nyaralni. Ezek mind sokkal jobb dolgok az életben, mint a ruhák és a sminkek...főleg ha magadnak tudod kifizetni. És még egy ötlet, hogy kicsit lekenyerezd a szülőket és ne csesztessenek. Néha vásárolj otthonra is pár dolgot...
2021. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Itthonra is vettem tobb mindent, pl. anyukamnak egy eleg drága elektronikai eszközt. (ha nincs sajat fizetésem biztos nem tudtam volna megvenni, még magamnak se, szoval nem mondanám, hogy sminkre és ruhára “szorom” csak el)

Igen, ok is mondtak a jogsit, ami valamilyen szinten jogos, de en csak egyetem utan szeretnek ezzel foglalkozni, ami meg 3-4 ev, mivel most ugyse lenne kocsi, amit tudok vezetni, igy meg nem latom értelmét, hogy ezzel huzzam az időmet. Tesóm is csak egyetem utan rakta le, mikor már kocsit is tudott venni magának.

2021. jan. 23. 11:55
 8/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Egyebkent nem gondolom oket hulyenek, es szeretem is oket. Nyilvan ha érdekli oket, elmondom miket vettem, hova mennyi ment el, stb. Csak ezt nem szeretem, hogy miután ezt megtettem, velemenyezve van hogy miert erre meg arra költöttem. Szamomra az a hasznos, es ezt mas ugysem erti. Legalabb nem cigire es alkoholra költöm, na az lenne igazan pazarlás.
2021. jan. 23. 12:01
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Rendben kérdező, a kérdésedben csak a sminkekről és a ruhákról írtál. Azért próbáltam felnőttként jó tanácsot adni neked, mert én már túl vagyok ezen amit leírtál, de látom a szegény, elnyomott tinédzsereknek nem tetszik, hogy nem neked adtam 100 százalékban igazat és lepontoztak...lepontoztatok. Majd amikor nem jut valamire pénz, akkor eszedbe jut (eszetekbe jut), hogy jó lett volna anyára és apára hallgatni és kicsit spórolni. Szép napot ☺️
2021. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megszabták :(

Hiába én kerestem, megmondták mit vehetek belőle. Sőt azt is, hol dolgozhatok.


Mivel kb sose volt pénzem, mert a kölcsönüket fizettették, velem vásároltattak be, stb, félretenni nem tudtam. Emellett az árvasági, ami apukám után engem illetett, azt is eltették.


23voltam mikor leléptem otthonrol, mert nem bírtam tovább. Addig nem volt lehetőségem.

Még utána is irogattak, hogy gondoljam át

2021. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!