Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbánnám vagy jól tenném ha...

Megbánnám vagy jól tenném ha megszakítanám a kapcsolatot apámmal?

Figyelt kérdés

Mindig mindent megkaptam tőle, mindent megvett, kifizetett

(anyagiak) viszont ha olyanról volt szó hogy mással szembe kell mennie miattam akkor sosem engem választott. Történt egy újabb ilyen szituáció. Mondhatni egy családunkhoz NEM tartozó embert véd ellenem. (Mindenki igazol engem, és mondja hogy nekem van igazam).

Most az első alkalom hogy komolyan választás elé tettem, de nem hajlandó engedni, nem érdekli hogy nem találkostunk 3 hónapja (nem mentem haza). Úgy érzem bármennyire is fáj, ha az apámnak ennyire nem vagyok fontos akkor legyen itt vége. Nem akarom az életemet mérgezni egy ilyen emberrel. Bármennyire is fáj. Tudom hogy egy bizonyos idő múlva (lehet évek) ő lesz az aki jönni fog hogy megbánta, csak akkor már lehet késő lesz... Félek belegondolni hogy elpazarlunk éveket, de szerintem nem én vagyok a hibás. Vagy mégis? Apám elég kemény nárcisztikus személyiség. Talán ez is közrejátszik hogy miért szeretném hagyni őt és nem magamat nyüstölni tovább...


2021. jan. 23. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
12 éve nincs kapcsolatom anyámmal. Csak azt bánom, hogy nincs normális anyám, akivel meg lehetne beszélni családi, anya-lánya dolgokat és aki láthatná milyen jófej unokája van.
2021. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindegy mi volt a szituáció, amiben nem állt melléd. Így látatlanban, általánosan számomra elfogadható lenne, ha egy dilemmát okozó szituációban másnak (akár apámnak is) más lenne a véleménye, megérzése, mint nekem. Nem kötelessége mindig nekem igazat adni, ha egyszer lehet, hogy nincs is igazam. Emiatt tehát nem szakítanám meg a kapcsolatot, ha mérgez, és sorozatosan fájdalmat okoz, akkor megpróbálnék érzelmileg leválni róla, és ritkábban találkozni/kevésbé beavatni az életembe.
2021. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Te érzelmileg próbálod zsarolni az apádat. Ha nem neked ad igazat, megszakítod a kapcsolatot.

Te vagy a nárcisztikus.

Vedd észre.

2021. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom nem írtam le minden részletet és elég látatlan a dolog. 2 szakemberrel is beszéltem már erről, mindketten egyértelművé tették hogy apám nárcisztikus és ő az aki folyamatosan zsarol érzelmileg. Nagyon sok fájdalmat okozott nekem érzelmileg amit én mindig elnéztem és nem szóltam, lenyeltem mindent neki és mindig minden kérésére azonnal ugortam amit szépen ki is használt, lassan nem volt magánéletem sem mert csak neki éltem (családi vállalkozás stb.). Most hogy beszélgettem szakemberrel, eljött a pillanata annak hogy végre nem-et mondjak neki.. És hát sajnos ez lett belőle. Itt kell most észrevennem hogy az eddig felállított apakép róla egy hazugság. Nekem mindig ő volt az első, fordított esetben sajnos nem így volt. Mindent a pénzzel akart megoldani. Most kérem tőle először hogy álljon ki mellettem de neki ez nem megy mert mit gondol a másik... Szomorú hogy jobban érdekli az hogy mit gondol majd róla a másik mint a saját lánya.
2021. jan. 23. 09:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Szakember nem állapit meg idegenről semmit. Vagy nem szakemberrel beszéltél vagy hülyeséget mondott.


Felvázolhatnád különben pár oldalon a helyzetet, mert akkor lehet finomitanának a véleményükön a jelenlévők.

2021. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Épeszű embernek zavaros a sztorid.

Azt szeretnéd, hogy mások itt igazoljanak.

Apád lehet, hogy csak raciónális egy kérdésben.

Na találd ki gyorsan a sztorit.

Mi a nagy ügy, amiben nem áll melletted.

2021. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
És még a nem tetsző válaszokat is kitörölgeti. Tényleg dilinyós vagy. Hajrá Apuka! Ha megszakitod vele a kapcsolatot jól jár, de nem hiszem hogy lesz ilyen szerencséje, mert a pénz az kell.
2021. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne szakítsd meg a kapcsolatot. Éljél külön, heti 1x beszélj vele és kész, a többi majd alakul.
2021. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Milyen idős vagy ha szabad tudni?


Előttem nem volt apa minta.

Apám meg anyám 4 èves koromban különmentek, 12 èves koromban meghalt a fater mert hát nem kicsit ivott.

Anyám anyatigris mòdjára felnevelet de egy èrzelmi terrorista lett mire felnőttem ès több bajt hozott a fejemre mint hasznot. Kiskoromtòl kezdve apámat szidta ès èn ugy is gondoltam hogy igaza van mert hát ugye mindig ezeket hallottam tőle.

Amikor màr kezdtem èpkèzláb gondolatokkal rendelkezni emberi kapcsolatokròl ès viselkedèsekről felismertem hogy anyám egy szörnyű ès mindenkivel viszàlykodòs szemèlyisèg aki szinte csak magával törődik.

A tipikus azèrt èlsz fiam hogy engem segìts.

Lassan felnyílt a szemem ès egyèrtelmű hogy anyámon már változtatni nem tudtam/ tudok de magamon igen.

Nem elìtèltem már apámat hanem a hiányát èreztem, hiányzott a sok apai beszèlgetès, segìtsèg, tanács ès rutin amivel el tudott volna látni. Belegondoltam abba hogy az ő kapcsolatukba nem láthattam bele, ès ha anyám ilyen volt mindig, már pedig ilyen volt mert mindig balhè volt valakivel, akkor nem is csodálom hogy apám lelèpet nem pedig megváltozott, inkább a halálba itta magát.

Anyámmal az utolsò õssze veszèsem èvekkel ezelött volt, nem kicsi össze veszès.

Hagytam 2-3 hònap csendet majd amikor felhìvott fel beszèlgettün, a 3.beszèlgetèsnèl mint ha mi se törtènt volna. Viszont a távolságot meg tartom, nem tud màr az êrzelmeimre hatni mert tudom hogy csak alkalmi szent.

A sok minden ellenère szeretem, keresem, látogatom ès segìtek ha szüksèges mert az anyám aki egyedül felnevelt ès mindent megadott gyerekkènt ès az utolsò èlő szülői titulussal rendelkező felmenőm.

Sajnálom hogy apámat olyan sokáig nem szerettem ès szar hogy olyan korán meghalt.

Szòval ha már idősebb vagy akkor állj inkább a lábadra ès ne kelljen már tèged 100 embernek megerősìteni az igazadròl!

Mit kell ekkora ügyet csinálni a dolgokbòl?

Ha holnap meg meghalna ott bőgnè a szoba mèlyèn bűntudattòl ittasan.


Van hogy sem a dolgokon sem az embereken változtatni nem tudunk akár mennyire is akarunk.


Hajrá!Nem ismerjük a konkrèt sztorit de ne szard el az èletednek ezen rèszèt mèg akkor sem ha neked van igazad.

2021. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ennyiből nem lehet semmit mondani.

Lehet, hogy igazad van, lehet, hogy nem. Bár én azt gondolom, hogy alapvetően egy családnak össze kellene zárnia, tehát ha nem neked van igazad, akkor sem az ellenoldalt támogatjuk, abban az esetben a pártatlannak maradás a legjobb, elvégre az ellenségeskedés rombolja a bizalmat.

Mondjuk az is érdekes, hogy a te problémáidba/konfliktusaidba apád belefolyik. Ezekhez neki mi köze van?

2021. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!