Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bennem van a hiba, hogy...

Bennem van a hiba, hogy rosszul esik, vagy tényleg anyám az, aki nem vette észre, hogy amit csinál/t, rossz?

Figyelt kérdés

Rövid előzmény: Kb óvodáskorom végén kerültem véglegesen apámhoz, mert lényegében elhagyott. Aztán időnként találkoztam vele, de azok se tartottak sokáig. Sok éves kiesés, anya sehol, apámmal ketten + idős nevelőapa a másik szobában. Végül, több mint 1 éve, az sült ki valamiből, amit nem részletezek, hogy újra kapcsolatba kerültem vele, és kijövök vele mostanra, tartjuk a kapcsolatot facen.


A gondom az, hogy amikor előző évben nála voltam, és volt sírás, meg lelkizés, részéről még több sírás, én voltam az, aki őt nyugtatgatta, és mondtam neki, hogy múlt, elmúlt, így alakult, stb. Nagyon mást nem tudtam csinálni, ugyanis elhangzott néhány sajnálja, hogy így alakult, de konkrétan bocsánatot tőlem nem kért, és nem is gondolja, eszébe sem jut, hogy mekkora hatással volt rám rossz értelemben. Akkora xarnak éreztem magam kiskoromban, hogy mit csináltam, hogy az anyámnak nem kellek - már megint -, hogy leírni nem tudom. Ő pedig fel sem fogja. Apám sem tökéletes, igazán depressziós miatta lettem, a viselkedése miatt, amit meg ő nem vett észre, de minden ellenére, akkor is ő volt az, aki nem dobott el, aki felnevelt, és akihez mindig fordulhatok, még ha utána hozza a formáját és osztja az észt, mindegy, hogy már elmúltam 18. De akkor is, ő egy fix pont. Anyám meg csak világra hozott, de nem volt jelen az életemben.


Sokáig, évekig rángatózott a fejem is, amikor belül már robbantam apámtól, az otthoni stressztől, hiszen azt lehet mondani, egyedül nevelt, keveset keresett, és rajtam vezette le, mert minden apróságon felkapta a fejét. Konkrétan depressziós voltam, igénytelen. Ritkán hajmosás, gyors izzadás, kevés fürdés, sok pattanás, sok csúfolás az iskolában, pocsék tanulmányok, otthon pedig hallgathattam, miért nem tanulok. Ezekhez jött hozzá a mit csináltam rosszul érzések. Konkrétan csak el akartam tűnni a világból.


Ma találtam néhány régi levelet, amik anyám és apám között mentek, gyerektartásról, egyébről, 2010-13-as évekből. Azokból is az sugárzik, hogy ő nem tudja máshogy, ő nem hiszi, hogy rosszul csinálja, én elutasító vagyok, és állítólag nagyanyámnak is csak szidtam őt, amikor anno nála voltam keserves egy hétig.


Bennem van a hiba, hogy ez nekem rosszul esik, és nem léptem túl rajta, vagy tényleg anyám ennyire rossz, amit csinált?


2021. jan. 23. 17:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hülyeség az, hogy a 20. életévemet taposva még ilyeneken vergődök?
2021. jan. 23. 17:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyukád elhagyott, akárhogy is nézzük. Érthető, hogy neheztelsz rá és sok sebet feltép az újbóli kapcsolatfelvétel. Te nem csináltál semmi rosszat, gyerek voltál. Anyukád meg menekül a felelősség alól és magát sajnáltatja. Azt nem igazán tudtam kivenni, hogy miért nem tartotta veled ténylegesen a kapcsolatot. Ahhoz, hogy valamennyire normalizálódjon a viszony sok-sok beszélgetés, türelem és megértés kell mindkettőtök részéről.
2021. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nos, én elég elutasító tudtam vele lenni, ha jól emlékszem. Finoman kifejezve nem voltunk egy szinkronban. Biztos erre is volt valami ok, de mindenesetre nem utáltam. Azt hiszem, ő nem értett meg engem, és én sem őt. Aztán igen, tényleg elhagyott, és nem tartotta a kapcsolatot, miután úgy érezte, nem működik. Nem tudom mikor tűnt fel újra, talán 9 éves koromban, és akkor már ilyen igénytelen voltam. Sajnos alapvetően gyorsan zsírosodik a hajam, de a depressziós kihozta az igénytelenséget. Ha jól tudom, amiért megint eltűnt, azért is volt, mert zsíros hajjal nem akart velem mutatkozni, igénytelenül.
2021. jan. 23. 17:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Utólag persze könnyű okosnak lenni, hogy minden ellenére tarthatta volna velem a kapcsolatot, ehelyett inkább ment a maga irányába. Utólag arra is rájöttem, hogy ennek a hatása az, hogy mára, ha emberek közép lépek, és nincs tél, akkor naponta mosok hajat, pedig aztán max évente 2x, ha találkozunk. Berögződés.
2021. jan. 23. 17:49
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:

Te nem vagy rossz, nem követél el hibát. Anyád hibázott, nagyot. Az enyém jelenvolt, ő volt a családfő, mert apám ennek nem felelt meg, és anyám sokkal kusebbet hibázott, de azt sem akarta belátni. Azóta sikerült. Anyád önmaga előtt tagadja a hibáját, mert ha szembenézne vele, az borzalmas lenne neki. Ezzel az a baj, hogy így aláássa a kapcsolatotokat, mert amíg bocsánatot nem kér, addig egyrész nem jár neki a gyermek teljes odaadása, másrészt nem lehet benbe biztos, hogy te azt teljesen őszintén adod.

Menjen anyád terápiára! De neked sem ártana.

2021. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem akart veled zsíros hajjal mutatkozni, miután elhagyott, ezért újra elhagyott. Most pedig még te vergődsz, hogy jogos- e a neheztelés? Anyádnak az a baja, hogy nem kapott senkitől úgy igazán egy istenes visszajelzést, hogy mekkora szar ember. Még te nyugtatgatod, remek. Biztos kell ő az életedbe??
2021. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Küldtek már el pszichológushoz, de az is csak arra jó, hogy kibeszélje magát az ember. Legalább 6 nőnél jártam, ahova kénytelen voltam menni, de egyik sem mondott semmi hasznosat, amit kis tizenévesként ne tudtam volna már. Egyébként sincs rá most pénz, és igazából igényem se.


Anyámnak meg sem fordul a fejében a terápia. Sőt mi több, néhány hónapja is szó volt arról, hogy lehetőségekhez képest, valamikor el akarja kezdeni azt, hogy valami életvezetési tanácsadó nem tudom mi szeretne lenni. Nem vagyok ebben otthon, de valami életvezetési tanácsadó akármi a cél. Ami már majdnem megfelel a terapeutának.

2021. jan. 23. 18:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Hatos: De, kapott visszajelzést. Apám nem akart neki beszólni, hogy hahó, mert tartott attól, azt a kevés gyerektartást se fogja küldeni. Valaki más, aki mondhatni második anyám lett, vagy első, a helyzetet nézve, úgy leoltotta neten, hogy mit gondol magáról, hogy igenis szükségem lenne rá, az életemben (mert anyám szerint nem kell az ő jelenléte nekem), és nagyon rosszul csinálja a dolgokat. Erre anyám tiltotta.


Mivel már nem vagyok vele rosszban, és túlzásba sem visszük... hát mondhatni elfér az életemben. Mindig amiatt sírtam és utálkoztam, hogy nincs. Mert kellett (volna). Most meg van, de annyira nincs meg az anyaszerep, hogy van is meg nincs is. Valami hülye érzésnél fogva, a tudat, hogy elméletileg van, jólesik... de közben nem teljesen. Eléggé maszlag. Az meg, hogy nyugtattam. Nem tudom, talán gyermeki ösztön, hogy rossz látni anyámat sírni.

2021. jan. 23. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Megértem, ha neheztelsz rá a leírtak alapján. Keress fel egy pszichológust mihamarább.
2021. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
"Küldtek már el pszichológushoz, de az is csak arra jó, hogy kibeszélje magát az ember." Rohadtul nem arra való, hanem hogy megtanulja a kliens önmaga kezelését.
2021. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!