Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a szüleim ne...

Mit tegyek, hogy a szüleim ne utáljanak?

Figyelt kérdés
Szóval kezdem azzal, hogy úgy beszélnek velem, mint egy kutyával. Többször meg is vertek vagy veréssel fenyegettek. Saját véleményem nem igazán lehet, ha mégis akkor az hülyeség, és majd szóljak, ha le tettem valamit az asztalra. Elég szabdszellemű emeber vagyok, ezért már több konzervatív családtagom is aberráltnak titulált. Néha teljesen az érzem, hogy a szüleim elmebetegek főleg anyám. A múltkor pl. miközben én zuhanyoztam bejött hajat szárítani, hogy engem bosszantson hiába mondtam neki, hogy ha véletlen kifröcskölöm a vizet megrázhatja az áram nem érdekelte. Meg hát gyakorlatilag megsértette a privátszféramat. Nem ez lenne az első alkalom, hiszen többször bejönnek a szobámba kopogá nélkül, kutakodnak a fiókomban. Emellett kb. mindenért engem hibáztatnak akkor is, ha nem én tettem. Ma (vasárnap) fel mertem kelni 8-kor (miután tegnap kitanultam a belem) és reggelizni tízkor. Persze ebből is hatalmas botrány, mert később ebédeltem. Az utóbbi időben meg jól le is csesznek, ha napi 3-4-szer merészelek enni. Ha kinézek magamnak valamit (soha nem túl drágát, mert jómagam is elég zsugori vagyok) mindig azzal jönnek, hogy nincs pénzünk, pedig mindketten elég jól keresnek. Folyamatosan próbálnak bennem bűntudatot kelteni, hogy ők mennyi mindent megtesznek értem én meg semmit nem csinálok. A felsorolt dolgok, miatt elég sok mentális problémám van, és az öngyilkosságon is gondolkoztam főleg az utóbbi időben. Nem sajnáltatni szeretném magam, mert tudom, hogy soksan rosszabb helyzetben vannak, mint én. Ti mit tennétek a helyemben?

2021. jan. 24. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Hány éves vagy? Fiú v. lány?

Ez sokban függ attól mit tehetsz meg egyedül.

Én sajnállak, átérzem amit átélsz.

Az öngyilkosság nem megoldás, én is voltam így anno gyerekként. Egy pszichiáter, nem pszichológus sokat segítene neked.

2021. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

16/L

El se merném mondani nekik, hogy pszichológusra lenne szükségem, mert szerintük ez csak lustaságra utal.

2021. jan. 24. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ugyan nálam nem ilyen durva a helyzet, de én is voltam pszichológusnál önbántással, szorongással, mert szociális téren elég rosszul álltam még tavaly.

Nekem is nagyon sokszor jutott eszembe az öngyilkosság (naponta, és ez még néha most is visszatérő vendég...), nem segít, hidd el. Bele se gondolnál, mennyi embernek számítasz, akik támaszkodnak rád.

Az öngyilkosság egyfajta önzőség, mert ugyan te már "nem szenvedsz", viszont sok embernek adod át a fájdalmad. Ne tedd.


A psziháter sokat segítene, ha nincs rá mód, akkor esetleg iskolapszichológus, "kezdésnek" az is megteszi.


Ha unatkozol, rosszul érzed magad lelkileg, nyugodtan keress meg, szívesen meghallgatlak és beszélgethetünk, ha az segít.


16F

2021. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Atya ég! Családban valaki felnőtt, akiben megbízol, és hozzá tartozód? Vele is elmehetsz pszichiáterhez. Nem kell beutaló a háziorvostól. Keress egy gyerekpszichiáter dokit a környékeden, és kérj hozzá időpontot. Mondd el, hogy 16 éves vagy, és, kérdezd meg, esetleg egyedül is mehetnél? Ne félj elmenni. Segíteni fog,es azt is elmondhatod neki, nem szeretnéd, ha a szüleid tudnának erről. A felírt tablettát, te is kiválthatod magadnak. Ha attól félsz kiderül otthon, vagy megtalálják, rakd át egy vitaminos dobozba amiről csak te tudod mi van benne. 2 év múlva pedig költözz el. Azért merek ilyet írni, mert 18 évesen lettem önálló én is, amit sosem bántam meg, bár nálunk nem voltunk ilyen problémák.
2021. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

A szüleid kivannak merülve, kivannak fordulva magukból, rajtad adják le az idegüket.

Én a helyedben nagyon megharagudnék napokig nem szólnák hozzájuk lehet akkor észre vennék

2021. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így jártál velük! Én a helyedben amint 18 leszek, megszakítanék velük minden kapcsolatot. Tapasztalat, hogy az ilyenek sose változnak. Nem benned van a baj, és felesleges kör lenne futnod utánuk. Spórold meg a csalódást majd magadnak, és lépj le tőlük, ne mérgezhessenek tovább! Addig is koli esetleg?
2021. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

"Fiú v. lány?

Ez sokban függ attól mit tehetsz meg egyedül."

Aztán mer?:D

2021. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú , manapság egyre több az ilyen ...
2021. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 év múlva nagykorú leszel, akkor próbálj majd elköltözni.
2021. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!