Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy ezt érzem?

Normális hogy ezt érzem?

Figyelt kérdés

Bár sosem vertek otthon, nem éheztünk, de mégse tudom azt mondani hogy nekem jó anyám volt. Sőt, kifejezetten haragszom rá azért ahogy felnevelt. Az egyik ilyen fő probléma hogy sosem mutatta meg hogy kell fogat mosni, sosem mondta hogy menjek el. ( o sem tette) Ezt én kiskoromban nem igazán tudtam hogy kell, vagy hogy milyen időközönként, így mire felnőttem és önmagamtól megtanultam, sajnos késő. Így azért kellett dolgozzak hogy rendbe rakhassam a fogaimat. És bár az igaz, hogy lehet nekem is kellett volna, de egy kisgyerek mellett még igenis ott kellett volna állni. Legalább is én mindenhol ezt látom, ennek segítségével rögzül az emberben.

A másik hogy rendszeresen válogatta a férfiakat apám után, rendszeresen mellettem szexeltek. Ez a későbbiekben sok mentális problémához vezetett, és emiatt kisgyermek koromtól kezdődően érdeklődtem a szex iránt. Legalább is ha visszaemlékszem, talán 8-10 évesen már volt papas-mamas játszva. És a durva az, hogy kezdetben egy lánnyal, pedig még csak leszbikus sem vagyok. Nyilván mára ebből semmi sem maradt, azon kívül hogy a szexben az erősen alavetett szerepet szeretem. Hozzateszem ez számomra nem gond, de lehet összefüggés a gyermekkorom és ekozott.

A masik dolog ami miatt haragszom, hogy sosem volt az az igazi anya. Sosem voltam nagyon olelgetve, szeretgetve, nem játszott velem soha. Mostanság mondja már nekem hogy engem sosem lehet olelgetni, mert én rideg vagyok. Én viszont úgy gondolom hogy nem rideg vagyok, hanem ennyi év után már furcsa az érintés tőle. Illetve emiatt kialakult bennem egy olyan dolog hogy nem szeretem az emberek érintését, kellemetlenül érint. (ez a párkapcsolatban nem jellemző, szöges ellentéte)

Az utolsó dolog ami miatt haragszom, hogy sosem lépett előre az életbe. Hogy bár lehetősége eshetett rá, nem tette. Mindig azt tette es teszi ami a legegyszerűbb. Így az életünk marad mindig a napról-napra élés..


Sokszor gondolkodok ezeken a dolgokon, és mindig egy kérdés fogalmazódik meg bennem: Vajon rá vetítem ki az összes rosszat ami az életemben létezik, vagy ezeket valóban ő teremtette meg? Illetve ha igen, haragudhatok-e rá emiatt?



2021. jan. 26. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Ha haragszol valakire, azt mindig magadon vezeted le. Ezért nincs sok értelme. Nem azzal kell foglalkozni, hogy ő mit csinált, hanem azzal, hogy te mit tehetsz.
2021. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Otthonról hozta, ezt kapta valószínűleg nevelése során.
2021. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha őt is úgy nevelték: érzelmeiket nem mutatták ki iránta, nem ölelgették, akkor az érzelmek kimutatása tűnt természetellenesnek neki valószínűleg. Elképzelhető hogy nem mutattak meg semmit neki, valamint azt tanulta, hogy nem kell nagyon erőfeszítést tenni semmiért mert mondjuk "úgyis hiába" vagy nem tudom.
2021. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
76%
A haraggal saját magadat bántod még inkább. Ami volt, azon változtatni úgy sem tudunk, inkább próbálj megbékélni vele. Akkor is az anyukád. Esetleg beszélhetnétek ezekről a dolgokról, talán úgy könnyebben elengednéd ezt az érzést.
2021. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, ennyire tellett tőle. Én nem ismertem apámat, a nagyim folyton szidta, hogy miatta rossz az életünk, mert egy másik nő a születésemkor anyámtól elszerette. Vagy 30 éves koromig gondoltam így rá, akkor megkerestem, és akkor láttam, hogy egy egyszerű, kicsit gyáva ember, akitől hiába várnék többet. Azóta nem utálom, és könnyebb így az életem. Anyámat így gyűlöltem sokáig, hogy milyen tökéletlen, aztán most már csak próbálom segíteni, hogy ne süllyedjen el a teljes káoszba, ne fagyjon meg, ha elromlik a fűtés, ilyesmi. Valaki szerencsésebb, azokat szoktam néha irigyelni, de ez is csak az én energiáimat viszi félre, úgyhogy igyekszem abból a helyzetből kiindulni, ami jutott, s kihozni belőle, a legtöbbet, amennyihez erőm van.
2021. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!