Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek én látom rosszul...

Szerintetek én látom rosszul a dolgot vagy anyám?

Figyelt kérdés

Semmit sem tudok csinálni, nem tudok menni sehova sem, mert mindenbe beleszól.

Van egy fiú, akivel beszélgetek, meg találkozgatok, de neki ez nem tetszik, mert neki a fiú nem szimpatikus, pedig alig beszélt vele pár szót, egyáltalán nem is ismeri. Bármit is mondok neki róla, ő mindent jobban tud, mint én, és még ő magyarázza meg nekem, hogy mi történt akkor, amikor én meg a fiú kettesben voltunk, mert ő jobban tudja, hogy mi történt, mint én, aki ott volt. És nem lehet neki elmagyarázni, hogy fejezze már be, mert nem volt ott, nem látta mi történt. Azt is jobban tudja, hogy a fiú mit érez irántam, meg, hogy én mit érzek a fiú iránt. Egyszerűen hiába mondom neki, hogy ő nem tudhatja jobban, mint mi, nem érti meg.

Mikor mondom anyának, hogy megyek, mert találkozok a fiúval, akkor ő egyből a plafonon van, meg hogy akkor költözzek hozzá, vagy apámhoz, mert ő ezt nem fogja tűrni, hogy én vele vagyok.

Egyszerűen már nembírom!

A múltkor mondtam is anyának, amikor megint összevesztünk, hogy oké, akkor holnap költözök apámhoz, erre ő fel volt háborodva, hogy mit képzelek én magamról, nem megyek én sehova sem. Sírt, kiabált, elhordott mindennek. Felhozta a fiút is, hogy én mekkora egy k*rva vagyok, amiért vele vagyok.


Ha bárhová máshova el akarok menni, akkor is, hat ő nem visz el, meg nem fog értem jönni stb.. mondtam is neki, hogy nem is kell, mert van busz, fel tudok rá szállni és elmenni vele, meg haza is jönni, vagy ha esetleg hétvégén mennék, akkor apa elvisz, meg hazahoz.

Ilyen esetben meg azt mondja, hogy akkor nem is kell, hogy hazajöjjek, menjek oda ahova akarok lakni.

Amikor egyszer egy ilyen alkalommal nem mentem haza, balhét csapott, hogy milyen hálátlan vagyok stb..

Apa mondta, hogy kifizeti a jogsimat, meg vesz nekem egy autót, hogy akkor könnyebb lenne nekem, de anyának az sem tetszik, mert mit képzelünk mi magunkról, mert amíg én az ő házában lakok, az lesz, amit ő mond. Mondtam akkor is neki, hogy akkor megyek apámhoz, de ugyanaz a reakció, hogy nem megyek én sehova, kiabálás, sírás stb...


Egyszerűen már nem bírom ezt! Annyira elegem van már, hogy nem hagyja, hogy éljem a saját életemet.

18 éves vagyok, lassan 19, felnőtt, és nem mehetek oda ahova akarok, nem lehet azzal a fiúval akivel akarok, mert neki az nem tetszik.

Szeretem anyát, mert egyébként egy nagyon aranyos, jószívű teremtés mindenkivel, de szerintem engem túlfélt vagy nem tudom, és hiába mondom neki, hogy hagyja már, hogy éljem az életemet, egyszerűen nem hagyja!


Bennem van a hiba? Én látom rosszul a dolgokat vagy anyám?


Tudom, kicsit hosszan írtam le, lehet egy kicsit össze-vissza is, de köszönöm, ha végigolvasod.:)

18L



2021. jan. 29. 04:26
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
94%

Fhu hát ez komplikált,ha jól értelmeztem akkor a szüleid elváltak, ugye?

Na ha ez igaz akkor sztem attól fél hogy téged is elveszít és magányos marad és fél attól hogy nehogy valami bajod essen hogy ne veszítsen el téged is. Sztem üljetek le az asztalhoz és mint kettő felnőtt beszéljétek meg az egészet

2021. jan. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Anyám detto ugyan ez a típus.

Sosem fog változni. A mártír a bírtokló a mérgező szűlő egyben.

Fuss. Hidd el. Lehet szeretni, lehet tartani a kapcsolatot, csak minél messzebbről.

2021. jan. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
12%
2# ha elfut akkor képzelheted hogy mi lesz az anyjával, belegondolni is rossz hogy mit tenné magával...
2021. jan. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyennek csak a szája nagy. Anyám is ugyan ez. Ha marad magához fogja láncolni a mártírkodásával, és lelkileg teljesen kifogja facsarni.
2021. jan. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
82%
Szerintem ulj le vele beszelni es probalj meg hatni a szivere hogy valamennyire bizzon benned ha nem megy akkor probalj meg olyanokkal mint pl.:csajos estek, sok egyutt toltott ido, probaljatok minne tobb regi kepet nezni nalam ez regen nagy segitseg volt. :)
2021. jan. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
41%
Vidd haza azt a fiut, had ismerje meg. Hátha megváltozik a véleménye.
2021. jan. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Valami mentális szorongása lehet anyukádnak. Ez nem normális viselkedés egy szülő részéről.

Ha van rá lehetőséged én is a költözést javaslom. Sajnos akármennyire is szereted anyukádat, hiába ülnétek le megbeszélni, ezen nem fog tudni olyan sokat változtatni, amire neked szükséged lenne.

Próbálj meg egy albérletet, hogy el tudd kezdeni az önállóságot.


Hidd el ha ritkábban találkoztok mert nem éltek együtt napi szinten, akkor nem lát már bele olyan apró részletekbe az életedbe. És nyugodtabb lesz a kapcsolatotok.

2021. jan. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%
Gondolom nincsenek testvéreid? Ha nincsen akkor egyke gyerek vagy a családban és elvált szülőké is. Édesanyád túlzottan félt téged. Ilyenkor határozottan leülni vele és egy kicsit beszélni vele (mondjuk ezt már próbáltad az olvasottak alapján). Próbáld meg közelíteni úgy dolgokat, h rávilágítasz a problémád forrása. Vagyis rá
2021. jan. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van a mai napig, ha leülök beszélgetni vele róla, üvöltős, sikoltozós veszekedést csap, költözz el, nincs semmi más megoldás, anyád birtokolni akar.
2021. jan. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
98%

Olvasd el Susan Forward Mérgező szülők könyvet.

Saját magának ellentmond, annyira nem látja következetesen a dolgojat, csak annyit akar h maradj mellette mint kisgyerekként. Apukád opció lehetne, talán költözz oda, ahogy talán írod a közeledben lakik? Át tudnál menni anyudhoz sokszor. Beszéld meg anyuddal, hogy ezt így nem Bírod tovább, de nem akarod elveszíteni, viszont ezzel a viselkedesevel oda fog kilyukadni.

2021. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!