Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagáljuk vagy jogosan áll...

Túlreagáljuk vagy jogosan áll a cirkusz a családban?

Figyelt kérdés

Szóval azzal kezdeném, hogy engem a szüleim 2 éves koromban elhagytak és a mamán nevel. A bátyám felesége terhes lett 2 évvel ezelőtt és azóta anya (vagyis a mamám) elég szurkálódó. Többször beleszólt a magánéletükbe, a házasságukba, gyereknevelésbe. Természetesen a tanács nem probléma, viszont ő rá akarja erőltetni az emberre a dolgokat. Ez a kettejük kapcsolatára nagyon kihat. Igazából én is hibásnak érzem magam, mert amiket anya elmondott nekem, azokat én tovább mondtam, azt hittem ezzel segíteni fogok.

Most nem nagyon járunk ki a bátyámékhoz, mert anya nem szereti a feleségének a családját. Együtt laknak egy nagy házban. Szeretném megoldani ezt a helyzetet valahogy, mert ez így mindenkinek tönkre teszi az életét. Nekem nagyon fontos a család, hogy együtt legyünk, a közös vasárnapi ebédek. Elvileg anyának is fontos, mégis mindig kitalál valamit, hogy ne kelljen ott lenni egy egy ilyen összejövetelnél.

A másik dolog, hogy több ember mondta, hogy vegyem fel a kapcsolatot az apukámmal. Egyre jobban érzem, hogy én is szeretném, készen állok rá, viszont anya szinte biztos biztos, hogy kitagadna a csalásból, ha ez megtörténne. Nem szívleli őt/őket, pont azért ami történt. A bátyám és a családja mondta, hogy ők mindenben mellettem állnak és segítenek amiben tudnak. Szerintetek ez így mennyire működne? Titokban megismerni az igazi apukám, aki talán segíteni is tudna. Köszönöm a válaszokat! :)



2021. jan. 29. 11:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Ha apád nem keres, nincs igénye rád, sajnos. Nem kellene házhoz menned a pofonért, nincs értelme keresned, ha leráz, te fogsz csúnyán összezuhanni
2021. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Már megpróbálta felvenni velem a kapcsolatot, de akkor anya nem engedte és még én is kicsi voltam, nem igazán érdekeltek az ilyen dolgok.
2021. jan. 29. 11:24
 3/33 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 17/l
2021. jan. 29. 11:24
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
Apád segítene? De hát nem kellettél neki. Legyen eszed. A családod magánügyeibe meg ne piszkálj bele. Anyádat ne akard megnevelni, mert rosszul fogsz ebből is kijönni, ahogy az apádnál való megjelenésből is. Túlértékeled a saját szerepedet a családodban, a beavatkozási szándékaiddal. Apádék simán ki fognak dobni, ha odamész. Eddig sem kértek belőled.
2021. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
17 év alatt apád állítólag egyszer keresett?
2021. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Félreérthetően fogalmaztam. Amiről én tudok az csak egyszeri alkalom amikor keresett. Plusz az ő anyukája is keresett, aki mellesleg a szomszédunk. Többről nem tudok, de az se lenne meglepő ha csak nem lett volna tudatva velem. Anyukám eltilt tőlük konkrétan. Valahányszor feljött ez a család téma, mindig annyit mondott, hogy ő nagyon meg fog haragudni rám, ha úgy döntök, hogy megkeresem őket.
2021. jan. 29. 11:32
 7/33 anonim ***** válasza:
70%

Most a nagymamádat hívod anyának, jól értem?

Szerintem te nem erőltetheted rá hogy jópofát vágjon olyasmihez ami neki nem tetszik. Ha te szívesen meglátogatnád a rokonaidat, menj egyedül.

2021. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Igen, anyának hívom születésem óta
2021. jan. 29. 11:40
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem zavaros!

Apád anyja, azaz a másik nagyanyád a szomszédotok?

Akkor apádnak könnyű lett volna veled kapcsolatot találnia, elég lett volna csak elmennie az anyjához.


A nagyanyádat hívod anyának és az igazi anyádról egy szót se írsz.

Őt pl. miért nem hiányolod?

Nem mintha bármelyikük is megérdemelné, csak furcsa, ahogy egyedül apádat keresnéd.


A bátyád ügyeibe meg ne avatkozz bele, ha igaza van "anyádnak" ha nincs, egyelőre ő az egyetlen biztos pont az életedben, ne okozz neki csalódást!

2021. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
Szűzanyám, micsoda családok, micsoda életek vannak...!
2021. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!