Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hagyja abba anyám a...

Miért nem hagyja abba anyám a piszkálásomat?

Figyelt kérdés

Most itthon vagyok anyáméknál néhány napot, egyébként már külön élek tőlük. Azt tudni kell rólam, hogy nagyon rendetlen vagyok, a lakásom tiszta dzsuva, de amikor itthon vagyok, alkalmazkodom és rendet tartok a gyerekszobámban és a házban.


Anyám állandóan ilyeneket szólogat be, hogy "Ugye nem kell felmennem kitakarítani a lakást?". Mondom miért kellene? Mi köze van hozzá? Rájöttem, hogy bármennyire úgy adja elő, hogy nem akar nálam takarítani, valójában tudat alatt IGENIS AKAR, mert mártírkodni van kedve, csak én nem engedem neki, és ez frusztrálja.


Ezzel azt éri el, hogy nem fogom velük tartani a kapcsolatot. Miért fáj neki, hogy igénytelen vagyok és teljesen lelakom a saját lakásomat?


26/F



2021. jan. 29. 17:47
1 2
 1/15 Savlekotő ***** válasza:
33%
Ha ilyen köztetek a viszony miért ott dekkolsz?
2021. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Messze lakunk egymástól. Ha néhanapján meglátogatom őket, akkor minimum 2-3 éjszakát érdemes ott aludnom, másképp nincs értelme.
2021. jan. 29. 17:56
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Jogos. Bár lehet hogy van valami magán jellegű dolog. De akkor sem kéne kritizálnia.
2021. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert a saját kudarcának tart.
2021. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz lehet.
2021. jan. 29. 17:59
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Mert martika anyud.

De fel kell fognia, hogy erre nem vagy vevő.

(Bár ha az én gyerekem lenne igénytelen, én is szomorú lennék, de nem basztatnam, ő élete...)

2021. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy ő nem látja, még zavarhatja a tudat, hogy kb. egy szemétdombon él a fia. Főleg ha ezeket neki is elmondtad és tudja, hogy milyen rossz a helyzet. Már nem vagy gyerek és nem laksz otthon, így azt mégse mondhatja, hogy takaríts ki, de lehet ezzel akar célozgatni, hogy nem ártana. Lehet, hogy számodra elfogadható így élni, de ő meg nem így gondolja (hozzáteszem ezzel a legtöbb ember így lenne). Nem hinném, hogy valójában ő annyira szeretne nálad takarítani és azért mondja. Inkább bújtatott rosszallásnak tűnik.
2021. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Bár le lett pontozva (én felpontoztam), a 6-os látja legjobban a helyzetet. Lehet, hogy a 7-es válaszolónak van igaza (őt is felpontoztam, mert értelmes választ adott annak ellenére, hogy nem feltétlenül értek vele egyet), viszont ahogy ismerem anyámat, szerintem mártír, és játszmázik.
2021. jan. 29. 19:48
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert vannak emberek akik mivel igényesek a környezetükre, baromira irritál a dolog, ha a gyerekük ganédombon él. Magukra nézve is szégyennek tartják hogy nem sikerült minimális rendszeretetre nevelni a porontyukat.
2021. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Akkor ezek szerint az ő feladata lett volna ezt megtanítani kb. 20 évvel ezelőtt? Ebben az esetben nem akkor kell sivalkodni, amikor már ég a ház.
2021. jan. 29. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!