Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagykorú vagyok. Ideiglenesen...

Nagykorú vagyok. Ideiglenesen hazaköltöztem. Anyám szerint nincs okom szomorúnak lenni, nincs okom sírni, nincs okom arra, hogy valami rosszul essen, nincs is jogom hozzá. Igaza van?

Figyelt kérdés

Azért, mert anyám életben van. Majd ha nem lesz életben, na akkor milyen nehéz lesz nekem.

Életemben soha nem éreztem annyira semmirekellőnek magam, mint amióta újra itthon lakom, az ő lelki és mártírkodó terrorja miatt. Gyerekkoromban még nem ismertem rá, hogy lelkileg torz ember, és ha mellette vagyok, tönkretesz.


Igaza van? Hogy egy embernek nincs oka sírni, szomorúnak, dühösnek lenni (általánosságban bármi miatt), mert az anyja még él? Ez minden egyéb rossz dolgot átír? Á, semmi baj, ha beteg vagyok, megbánt valaki, kirúgnak munkából, hátde anyám él?


2021. jan. 30. 17:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
vazze, de sok, lelkileg nyomorgató szülő él a földön. harapok rá, mert az enyém is ilyen. ő már nem él, de a fülembe/fejembe huzalozta a köpködéseit. időnként álmomban felriadok rá..
2021. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 Savlekotő ***** válasza:
21%
Minek oda mentél.. Nincs több kérdésem.. Nem költözöm haza ilyen közegbe,és bármit megteszek hogy elhúzhassak,amugy meg de van jogod,erőd nincs,azért vagy ott,mint a kutya aki szögbe ül üvölt de nem állna fel onnan.
2021. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
30%

Én egyetértek, mert nekem édesanyám a legértékesebb kincsem, és amíg ő él, addig semmi akkora dolog nem történhet velem ami a halálával lenne egyenértékű veszteség.

Ha neked nem ilyen jó a kapcsolatod édesanyáddal, akkor jogod van másképp érezni. Viszont ha most nála élsz, akkor az ő szabályai szerint kell élned sajnos. Ha hozzád költözne be valaki, te sem hagynád hogy a fejedre nőjön, hiszen te vagy otthon, annak kell alkalmazkodnia aki beköltözött hozzád és eltarttatja magát.

El tudom képzelni hogy odamentél és azóta minden nap a negativitásod kell hallgatnia. Ezt senki nem tudná egy szó nélkül tűrni hosszútávon, ha minden nap lehúzzák.

2021. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

3as:

Én nem hozzá költöztem be, hanem a részben saját házamba, hiszen részben az én nevemen van.

És nem tart el senki, hanem én magamat.

Negatív pedig LETTEM, miatta.

Vissza pedig nem tudok utazni a városba, ahol albérletem van, mert dramatikus hisztit csap le, és szinte agyvérzésig húzza magát, reszket, bőg, ordít és olyanokat mond, hogy nem enged visszautazni.

Pár hónapja ő hívott haza, hogy ne üljek a városban a lakásban. Én meg hülye módon hallgattam rá, mert utoljára érettségi idején laktam itthon, akkor meg még nem láttam sok normális embert a világban, nem vettem észre, hogy mások nem így élnek.

2021. jan. 30. 18:03
 5/41 anonim ***** válasza:
76%
EGYETLEN kérdésem van: MINEK költöztél vissza hozzá????
2021. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

"és amíg ő él, addig semmi akkora dolog nem történhet velem ami a halálával lenne egyenértékű veszteség"


Ő nem is arról beszél, ami egyenértékű lenne. Háde ő él, ergó ne fájjon a fejem, ha 3 órát sikerül aludni, akkor miért nézek ki fáradtnak, hát nincs okom nekem kellemetlenül érezni magam...

2021. jan. 30. 18:05
 7/41 anonim ***** válasza:
71%
Minek költöztél haza???????????????????????
2021. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Még egyszer: NEM tart el! És ami részben a saját házam, oda nem tud befogadni! Nincs itt lenni többletjoga.
2021. jan. 30. 18:07
 9/41 anonim ***** válasza:
64%
Akkor meg viseld el és ne ide spamelj
2021. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Persze a kérdésre alig válaszol valaki.

Albérletben lakom, 2 diplomám van, beszélek vagy 4 nyelven, az előző munkahelyemen annyira becsültek, hogy marasztaltak volna, a jelenlegin most kaptam nem is kevés fizetésemelést a munkavégzésem minősége miatt, olvasok, hírekkel képben vagyok, moziba, színháza járok, törődök magammal, utazok, bár leginkább belföldön.

A vírus miatt anyám hazahív, hogy ne a lakásban éljek egész nap, vagy nem tudom, hogy miért...Én meg mondom, tényleg, itt az udvar, friss levegő, nagyobb a tér, mint a lakásban, és jöttem.

Gyerekkoromban nem vettem észre, hogy nem normális egy csomó dolga, most felnőttként észrevettem, de most meg be vagyok ragadva ide, mert az albérlet szerződés lejárt, lakást meg nem tudok venni 200 kilométerről, és dolgoznom is kell napközben.

Meg ha vissza akarok menni, akkor ő nem fog engedni, és leáll toporzékolni, agyvérzésig hergeli magát szinte, hogy nem mehetek el.

Ha 3 órát aludtam valami miatt, akkor megsértődik, mert fáradtnak néz ki a fejem reggel, ébredés után és veszekszik.

Az meg semmi, hogy a hajmosásba is beleköt, mert 3 naponta minek.

Olyan hülye szokása is van, hogy morog az orra alatt, elejt valamit, akkor kiabál, hogy "a .aszo, picsába", és behallatszik a megbeszélésekbe (home office). Ha szólok, hogy ne kiabáljon, megsértődik.

Biztos én vagyok a rossz, persze..

2021. jan. 30. 18:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!