Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaengednéd a lakhatási...

Visszaengednéd a lakhatási gondokkal küzdő gyermeked ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az első kapcsolatomból származó gyermekem dolgozik évek óta, jól keres (nem bejelentett helyen van), csak az albérleteivel van gond folamatosan.

4 éve épp albérletet keresett, amikor a feleségemmel közös lakást vettünk, mert jött a második baba és a korábbi lakásunk kicsi lett volna. Ekkor a gyermekem kérte lakhatna-e nálunk. Igent mondtunk, de csak 1 évre, mert hát felnőtt, eddig se velem élt, meg a lakás se akkora, hogy hosszabb távon ez élhető legyen.

Sajnos azonban sok baj volt vele és fél év után a feleségem azt mondta ha nem pakol össze egy hétvége alatt, akkor az utcára fogja kidobálni a ruháit. (A sok baj a rendetlenségen és koszon kívül a szobában cigizés, drogozgatás, és néha napokra eltűnés volt.)


Most a feleségem előállt azzal, hogy ha vége lesz végre a jarványnak, akkor az egyik szobát kiadhatnánk egy diáklánynak. Nekem viszont eszembe jutott szegény felnőtt gyerekem, aki épp újra albérletet keres és mondtam, akkor ő jöjjön vissza had élvezzen elsőbbséget. Sajnos a feleségem kiakadt, hogy mit képzelek magamról a gyerekem semmit nem változott, drogos, link alak. Én nem értem hogyan lehet ennyire szívtelen, hogy inkább egy vadidegennek kiadna egy szobát, mint egy családtagnak segítene. Igyekeztem megnyugtatni, hogy tiszta a gyerek már, csak még a rendőrségtől nem kapta vissza a lefogalt telefonját (rosszkor volt rossz helyen egy rendőrségi rajtaütéskor, biztos nincs köze semmilyen bűntényhez, én hiszek neki).

Kicsit azonban elbizonytalanodtam.


2021. febr. 1. 22:34
A kérdező szavazást indított:
Igen vissza.
Igen, feltételekkel.
Igen, de csak 1-2 hónapra.
Nem.
98 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%

Ebből nem sok derült ki. Ha tényleg egy drogos, ittas alak, akkor a ház közelébe sem engedném, nemhogy szobát adjak neki ingyen, bérmentve.


A másik amit nem értek, hogy vadidegennek akartok kiadni egy szobát a saját lakásotokban, ahol ti is éltek? Elég fura egy ötlet.

2021. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%

a lakás se akkora, hogy hosszabb távon ez élhető legyen.


most hirtelen élhetőbben nagyobb lett?

2021. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
Én meg nem értem hogy a disznóságai után miért akarsz a nyakadra egy olyat, akit az albérletbe SE tűrnek meg: gondolom az egykori problémák maradtak. NEM szorul rátok, ráadásul egy drogost a másik gyerek nyakára odaereszteni.... A kicsi életéért nem érzed a felelősséget? És persze, a zsaruk hülyék, a szegény, ártatlan gyereked meg rosszkor volt rossz helyen.... Ez már nem naivság, hanem tömény hülyeség.
2021. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
88%

Anya vagyok én is, de ebben az esetben a felesegeddel értek egyet maximálisan.


Más : nem adnám ki idegennek sem a szobát. Miért van erre szükség?

2021. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

2-es, 4-es nem a lakás nem lett nagyobb, csak most mi is anyagi gondokkal nézünk szembe (nem részletezném).

Feleségem vidéki egyetemen tanult és ő egy szobát bérelt és igen a főbérlő és a gyereke is ott laktak, innen vette a szobakiadás ötletét diáklánynak. (Nekem se tetszik.)

2021. febr. 1. 22:52
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Akit egyszer benti cigizés, drog, trehányság miatt elküldtem, az többet nem fog visszaköltözni az otthonomba, mert annyit nem tud változni, hogy az említett problémák mindegyike megoldódjon. Hiába a gyereked, ha ott egy kicsi és a döntő helyzetben lévő házastársad, akiknek várhatóan újra csak gondot okozna. Ha lenne egy külön lakásod, ahova beköltözteted, abba nem szólnék bele a feleséged helyében, de egy légtérben lakni egy link alakkal soha. Te meg naiv vagy, ha áldozatnak hiszed a felnőtt gyereked.
2021. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
41%
En visszaengedném, olyan feltételekkel, hogy ugy viselkedik, mintha egy bérlő lenne. Kifizeti, amit ki kell (elvégre ezert is akarjátok kiadni) es betartja a szabályokat, ami ilyenkor szokott vonatkozni az emberre. Pl. hogy a lakásban nem cigizunk, meg rendet rakunk.
2021. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
82%
7. vagyok + ha ezeket nem tartja be, akkor mehet keresni magának sajat albérletet. Nem ertem miert nem lehet megbecsülni, ha van ilyenkor egyszerubb “lehetőség”. Ha masik helyet kell keresnie, ott is ugyanezek a szabályok fognak vonatkozni ra, max még durvábban.
2021. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
30%
Milyen szívtelen rohadék itt a többség! Az Isten szerelmére, a GYEREKÉRŐL van szó? Kinek segitene az ember, ha nem a saját kölykének?? Ha drogról kell leszoknia, akkor abban is segiteni kell neki! Miféle szar szülő, aki nem teszi meg a véréért??? Az új feleséged meg csak gondolja bele a helyzetbe a saját gyerekét.. annak is ajtót mutatna? És most le lehet pontozni, az is csak titeket minősít.. Hányinger..
2021. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
34%

Ha a “drogozás” füvezést jelent, akkor persze hogy visszaengedném...

A fél világon már legális, a másikfelén meg dekriminalizált, csak mi vagyunk ilyen elmaradottak.


Amúgy gondolom rajtad, mint szülőnek is múlott, hogy mi lett belőle, ahogy az anyján is...


Az anyjával egyébként mi van?

2021. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!