Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 A kérdező kommentje:

És ki is tagadott. Szó szerint azt mondta az ajándékaimra (mielőtt kidobta volna őket,) hogy ezek egy halottól való emlékek, mert számára halott vagyok. Meg, hogy nem az anyám többé. Máskor is mondott már ilyeneket, de utána úgy tett mintha semmi nem történt volna, most viszont napok óta ilyen. Apám szerint türelmesnek kéne lennem még pár napig, amíg lenyugszik. És addig csendben, megkéne húznom magam, mert sajna én is olyan vagyok, hogy ha beszól valamit nem tudok csak csendben ülni, mert mindig visszaszólok neki (semmi csúnyát, csak megvédem magam). Erre anyám még idegesebb lesz, hogy mit pofázok én vissza (még ha nem mondok semmi rosszat akkor is). Apám szerint pont ezt nem kéne, visszaszólnom, meg reagálnom a sértéseire, de mit kéne tennem, nyeljek le mindent? Meg olyan érzékeny, nyúllelkű vagyok, hogy amikor ilyeneket mond nem bírom sírás nélkül, mert tudom, hogy nehéz velem, de ezt akkor sem érdemlem szerintem. Szóval csak ezért, ma több sírógörcsöm is volt, mert nem bírom sírás nélkül.

És most olyan hülyén érzem magam, hogy ennyire mérges rám, hogy nem hajlandó mostantól főzni, mosni rám. Mert egy hülye balhé miatt egyik napról a másikra magam maradtam. Már napok óta balhé van, de eddig mindig rakott kaját elém, meg a ruháimat is mosta, viszont amikor ma beszólt valamit és én visszaszóltam akkor annyira begurult, hogy akkor mondta, hogy levette a kezét rólam, és oldjak meg mindent magam. Mindenkire hajlandó főzni a továbbiakban is (még apámra is, akit ki nem állhat, mindig nekem panaszkoik róla), csak rám nem. Ez annyira megalázó, hogy ennyire levegőnek néz.

2021. febr. 8. 00:37
 2/120 anonim ***** válasza:
78%
Azzal kezded a sztorit, hogy te viselkedtél csúnyán. Kértél már bocsánatot tőle?
2021. febr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim válasza:
76%

Hát ez érdekes. Nekem 16 évesen mindent magamnak kellett megcsinálnom (főzni, mosni stb.) és ezt olvasva örülök is hogy nem lettem ennyire elkényeztetve mert az hogy inkább egész nap éhezel mikor neten annyi könnyen elkészíthető recept van amit mindenki meg tud csinálni akkor vess magadra.


Elég komoly balhé lehetett ha anyukád ennyire mérges de biztos le fog nyugodni idővel.


22/L

2021. febr. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
61%
Rövidebben lényeget kiemelve nem lehetne?
2021. febr. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
82%
16 évesen ne legyél már ennyire életképtelen. Gondolom te ugyanaz a kérdező vagy, aki nem mert kimenni a konyhába enni és egész nap nem kajált semmit. NOs, itt az ideje hogy a sarkadra állj. Nem értek egyet anyukád hozzáállásával, de azzal sem, ahogy te viselkedsz. Nem tudsz mosni? Nos, kimehetsz a fürdőbe, vagy ahol a gép van, és kezdhetsz összebarátkozni vele. Fehérneműt 60, más ruhákat 40 fokon lehet mosni, de so kesetben a fehérneműnek is elég a 40. Színeseket szétválogatni, világost, sötétet külön. Receptet kereshetsz a neten, paprikás krumpli, lecsó, spagetti nem egy was ist das.
2021. febr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 A kérdező kommentje:

1-es, igen bocsánatot kértem tőle többször is, de ez benne van a kérdésemben.


3-as, hát én sem örülök, hogy ilyen életképtelen vagyok, de anyám még a legkönnyebb dolgokat sem engedte, hogy én csináljam (pedig én akartam volna). Most kezdtem volna el egy kicsit önállósodni, takarítani eddig is takarítottam, viszont főzni nem engedett magamtól soha, mert az ő konyháját más nem használhatja. Mondjuk így nem tudom hogyan akarja, hogy én főzzek magamra, mert majd azért is ordít, hogy oldjam meg máshogy, de az ő konyhájába tuti nem engedne főzni. Apám tud főzni, de ehetetlen, egyáltalán nem ért hozzá. Nem hiába nem ő főz. Szóval az sem megoldás, hogy ő főz majd rám, mert nincs hozzá érzéke, meg olyan igénytelen, nem mossa meg a zöldségeket, húsból sem vágja ki a vért, szóval nincs is nagy gusztusom az ő főztjéhez.

2021. febr. 8. 00:54
 7/120 A kérdező kommentje:
5-ös, tudom és nem azzal van a baj, mert mindig is arra vártam, hogy magamra főzhessek, csak bánt, hogy anyám így magamra hagyott, és nem tőle tanulhatok, mert amikor még nem volt ez a balhé azt mondta, hogy majd ő megtanít. És tuti bénázni fogok az elején, hisz hiába van meg a recept, és vizuális vagyok, szóval szeretem látni is, hogy kell csinálni, meg szeretném ha valaki ott lenne velem és segítene ha elrontok valamit. De mondom, anyám szerintem tuti nem engedi majd, hogy főzőcskézzek az Ő konyhájába. Szerintem inkább kiéheztet majd, vagy máshogy kell megoldanom. Meg ha megjelennék ott, hogy főzök valamit elkezdené, hogy "Főzni? Te szerencsétlen, azt se tudod hogy kell" És kiröhögne, vagy nem tudom, de semmi jót nem várnék tőle.
2021. febr. 8. 00:59
 8/120 anonim válasza:
34%

Akkor pedig muszáj lesz megtanulnod főzni meg mosni. Nem ártana egy kis önállóság már így 16 évesen. Az meg hogy mosni nem tudsz az no comment.


Sötéteket, fehéreket külön rakod, mosópor, öblítő és bekapcsolod 30-40 fokra. Ebben nem tudom mi olyan nehéz.

2021. febr. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 A kérdező kommentje:

4-es, annyi a lényeg, hogy megbántottam anyámat, ő nagyon mérges, ennyire még sose volt, azt mondta levette a kezét rólam, mostantól oldjam meg a kajálást is magamtól ahogy akarom, meg mossak magamra, mert ő nem hajlandó tenni értem semmit. Hiába van itt apám, vele nem jó a viszonyom, soha nem is volt. És nem bírok ebbe a feszültségbe lenni már tovább, mert napok óta ezen balhézik anyám, kitagadott meg mindennek elmond. Így nem merek magamtól lemenni enni sem, mert anyám teszi rám a megjegyzéseket ha megjelenek, az meg nem hiányzik. Viszont így éhezek, mert inkább az mint a feszült légkör, ugyanis ha beszól valamit nem bírom megállni, hogy ne sírjak. Sajnos túl érzékeny vagyok. Előre félek, hogy majd reggel hogy merek lemenni reggelizni (azt mindig magamnak csinálom), de nem hiányoznak anyám megjegyzései.


5-ös, tényleg volt ilyen kérdés? Az nem én voltam, de sokszor vagyok vele így én is, főleg mikor balhé van itthon, de meglepő, hogy rajtam kívűl van aki még így van vele.

2021. febr. 8. 01:04
 10/120 A kérdező kommentje:
Tudom jól, hogy ciki, de kérlek ne csak engem okoljatok. Tudom, hogy én is hibás vagyok, de anyám annyira takarítás meg mosómániás, hogy ő szereti ezeket csinálni. Hiába mondtam neki többször is, hogy had próbáljam meg én, magyarázza el és én megpróbálom, mindig az volt a válasza, hogy nem kell ezt nekem még tudnom, meg ráérek én még erre, had csinálja ő, mert ő tudja hogy kell és gyorsabban megvan vele. És engem elküldött. De most már tudom, hogy jobban kellett volna ragazkodnom hozzá, hogy ott maradjak és mutassa meg és nem engedni neki, hogy elzavarjon.
2021. febr. 8. 01:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!