Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet heteronormatív...

Hogy lehet heteronormatív nézeteket valló szülőkkel megértetni hogy a lányokat szeretem?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, szóval ez nem csak kamaszkori próbálgatás. A barátnőmmel 4 éve vagyunk együtt, bemutattam anyuéknak még jóval régebben, de próbálták úgy felfogni hogy ő csak a barát barátnőm és majd szerzek párt magamnak. Nos tavaly karácsonykor "nem figyeltem" és megcsókoltam a barátnőmet, valószínű ekkor realizálódott bennük a valóság és azóta teljesen ki vannak akadva. Azzal jönnek hogy nem fogok szülni és nem lesz unokájuk. Mondtam hogy a modern orvostudománynak köszönhetően megoldható hogy úgy "essek teherbe" hogy nem voltam együtt férfivel. De igazából az is lehet a barátnőm fog szülni, vagy örökbe fogadunk, vagy mindketten szülünk, ezt még nem beszéltük meg. Most teljesen ki vannak akadva és a barátnőmet látni se akarják. Múltkor feljöttek valamiért és munkaidőben kellett fogadnom őket hogy a barátnőm ne legyen otthon. Tudok valamit tenni?

2021. febr. 8. 14:36
1 2
 1/12 kicsibarany ***** válasza:
96%
A leírásod alapján pont most értették meg. Az elfogadás egy külön kör.
2021. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. Max. annyit, hogy nem hagyod magad. Ebbe az is beletartozik, hogy ha együtt élsz a barátnőddel, akkor nem küldöd el otthonról, ha meglátogatnak a szüleid. Ezt nem is értem, hogy jutott eszedbe.
2021. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Soha az életben nem fogják elfogadni, megérteni, a maximum amit majd évek múltával nyújtani tudnak optimális esetben, az az, hogy tudomásul veszik.

Mindnyájan felnőtt emberek vagytok, senkit ne erőltess a szüleidre,(még heteróként sem tanácsos) de a szüleidet se a párodra.

Ha találkozni akarsz velük, akkor látogasd te őket, vagy találkozzatok házon kívül.

A gyerek meg egy olyan dolog, hogy heteróként sem biztos, hogy lesz, mert vagy nem akarsz, vagy nem lehet, ez nem a szülők kívánságműsora.

Arra viszont készülhetsz, hogyha azt a gyereket nem te fogod megszülni - ha a gyerekvállalás mellett döntötök - hogy nem fogják unokájuknak tekinteni, de gondolom ezt te is tudod.

2021. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Most mi a problémájuk, a leszbikusság, vagy hogy nem lesz unokájuk? Az én szüleimnek sem lesz, pedig hetero vagyok.
2021. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2-es, nem küldtem el otthonról azért nem volt otthon mert dolgozott, és a szüleim direkt azért jöttek akkor
2021. febr. 8. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Adj nekik időt.

Még csak most értették meg,az elfogadás ezután fog jönni.

Türelem.

2021. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Őket nem te érdekled, hanem hogy nem illesz a normájukba. Nem téged szerettek, hanem egy elképzeléshez ragaszkodtak. Válj le róluk, ne járj látogatóba, ne hívd őket. Ha maguktól nem jelentkeznek, akkor nem is kellesz nekik.
2021. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Sok szülő azt hiszi hogy eldöntheti hogy lesz-e unoka. Érthető hogy unokázni akarnának, de csak befolyásolhatja, de legjobb lenne ráhagyni arra aki felnevelné a gyereket. Mert az ő életét változtatja meg, rajta lesz a teher, amit lehet könnyíteni de teljesen nem, kivéve ha ő neveli fel.


Nekik nem lesz meg valszeg az hogy minden szexuális irányultság a normális kategóriába tartozzon. Meg kell érteniük, min. eltűrniük mert ez nem változtatható.


Az meg hogy ahelyett hogy tisztáznák hogy most mid is a barátnőd, bebeszélték maguknak hogy biztos csak barátok, nincs semmi "baj" a lányunkkal, figyelmen kívül hagyták az igazi lehetőséget ( hogy a párod) csak őket minősíti. Ezekkel együtt érthető miért akadtak ki, elvetették az ötletet is.

2021. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Én megértem az unokát akaró szülőket, de az az igazság, hogy irritáló, ha emiatt a gyerekükkel bánnak rosszul. A nem is létező unoka fontosabb, mint a saját, meglévő gyerekük? Túl kéne már lépni ezen a szemléleten. Legszívesebben megkérdezném az ilyenektől, hogy miért nem vállalták több gyerek felnevelését, ha annyira fontos az unoka. 2-3 gyerek valamelyikétől nagy eséllyel lesz akkor is, ha valamelyik gyerek terméketlen vagy éppen nem hetero, vagy éppen sosem talál rá az igazira, vagy csak szimplán nem akar gyereket.
2021. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%

#7


Tökéletesen demonstrálod a szélsőliberális degenerációt.

2021. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!