Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ebből valami bajom?...

Lehet ebből valami bajom? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van egy lányom,aki 16 éves.Összejött egy 30 éves pasival-tiltás ellenére-és mindenáron oda akar hozzá költözni.Én (az anya) szar szemét vagyok,el akar tőlem költözni,stb.Persze nem engedem.Folyton szökik,már a családsegítőben is voltunk emiatt.

A család normális vele,megvan mindene,nem bántjuk soose,de most ő meg van őrülve azért a pasiért/meg a költözésért.

Bement a családsegítőbe,mindenfélét hazudott rólam,hogy bosszúból befeketítsen.Azt hazudta hogy én kék-zöldre ütöm verem,sírva szokott elmenekülni itthonról.Összebeszélt az egyik ismerősével,hogy mondja azt,ő is látta már hogy mit teszek "szegény" lánnyal.

Persze az egészből semmi se igaz,a családsegítős hölgy árulta el,hogy miket mondott rólam.

Tudim hogy a gyermekvédelem erős,aggódok,hogy ebből még bajom lehet,pedig alaptalan.Mindez egy férdi miatt.

Otthon minden szavam meg kell válogatnom,mert képes mindent felhasználni ellenem.Félek,hogy enki hisznek és valamilyen módon lecsukat.Félnem kell a saját lányomtól.Már azt is kinézem sajnos belőle ezek után,hogy direkt megütteti magát valakivel,vagy sérülést okoz magának,hogy azt mondhassa,én verem.

Mit tegyek? Ügyvéd tud segíteni?


2021. febr. 11. 12:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
A lányoddal közöld, hogy ha tőled "megszabadul", ő akkor sem mehet a pasijához, ugyanis nem rokona. vagy rokonhoz fog kerülni, ha az vállalja a gyámságot, vagy ha nincs ilyen, akkor államilag vehetik gyámságba valahol. Ezt akarja?
2021. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
79%

Engedd a pasihoz. Majd pár hónap múlva, felcsinálva fog sírva kopogtatni az ajtótokon.


Hamar rájön hogy nem olyan poénos ez a felnőtt élet mint ő gondolja

2021. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Ja és azt közöld vele hogy ha elköltözik tőled egy fillért se fognak látni. Nem hinném hogy a pasi el akarja majd tartani
2021. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
16 éves kortól engedélyezhetik a házasságkötést a gyámügy jóvoltából.Ezáltal nagykorúvá válna.Most egy ilyen kérelmet akarnak beadni
2021. febr. 11. 13:03
 5/41 A kérdező kommentje:
De igen,sajnos a pasi eltartaná,és még adja is a szájába a szavakat.Uszítja.
2021. febr. 11. 13:05
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem eszik ezt olyan forrón...nagyon jó indok kell a nagykorúsításhoz és még a terhesség se számít annak.


Egyetlen embert ismertem aki megkapta, neki az apukája meghalt az anyukája alkoholista és mentálisan beteg volt, alkalmatlan a gyereknevelésre. A lánynak 15 éves korától volt egy 23 éves párja, ők megkapták az engedélyt. De ha jól emlékszem arról is nyilatkoznia kellett a nagykorúnak hogy el tudja tartani a lányt, és van ingatlan ahova mehetnek.

2021. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Értem.Decazért örülnék,ha nem kerülnék börtönbe a hazug vádak miatt.De gondolom ezt is kell tudni bizonyítani,hogy verem...vagy elég egy hazug tanú,aki állítja?
2021. febr. 11. 13:13
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Neem..kőkemény pszichológiai vizsgálatnak fogják alávetni a kislányt, többször meghallgatják, belekérdeznek,keresztkérdéseket tesznek fel, valamint közlik vele hogy ha hamisak a vádak mind őt, mind a tanút feljelenthetik a rendőrségen. Jaa igen, mert nem egy ember fogja végighallgatni a meséjét. Lesz ott rendőr, gyermekvédelmis, pszichológus stb. És több körben tehát nem 1-2 nap.
2021. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%

Figyu, engedd, hadd költözzön! Majd ha a rózsaszín köd elszáll (márpedig elszáll) ra fog ő jönni, hogy mi is az élet. Pénzcsapot zárd el, mondd meg neki mehet, költözzön, játsszon felnőtteset, vigye mindenét mert a szobájábol jogaszobát/festő/moziszobát csibálsz.



Pár hónap és sírva keredzkedik vissza, ilyen voltam en is. Megbántam.

2021. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Az a baj,családvédelmisek ismerik a lányt,meg hogy el akar költözni.Mondták hogy nem engedhetem el,kivéve ha kap engedélyt a házasságra.Közölték velem,hivatalos papír nélkül maradjon otthon,mert ha bármi hülyeséget csinál a pasinál,akkor engem vesznek elő,mert én felelek érte.
2021. febr. 11. 13:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!