Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ebből valami bajom?...

Lehet ebből valami bajom? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van egy lányom,aki 16 éves.Összejött egy 30 éves pasival-tiltás ellenére-és mindenáron oda akar hozzá költözni.Én (az anya) szar szemét vagyok,el akar tőlem költözni,stb.Persze nem engedem.Folyton szökik,már a családsegítőben is voltunk emiatt.

A család normális vele,megvan mindene,nem bántjuk soose,de most ő meg van őrülve azért a pasiért/meg a költözésért.

Bement a családsegítőbe,mindenfélét hazudott rólam,hogy bosszúból befeketítsen.Azt hazudta hogy én kék-zöldre ütöm verem,sírva szokott elmenekülni itthonról.Összebeszélt az egyik ismerősével,hogy mondja azt,ő is látta már hogy mit teszek "szegény" lánnyal.

Persze az egészből semmi se igaz,a családsegítős hölgy árulta el,hogy miket mondott rólam.

Tudim hogy a gyermekvédelem erős,aggódok,hogy ebből még bajom lehet,pedig alaptalan.Mindez egy férdi miatt.

Otthon minden szavam meg kell válogatnom,mert képes mindent felhasználni ellenem.Félek,hogy enki hisznek és valamilyen módon lecsukat.Félnem kell a saját lányomtól.Már azt is kinézem sajnos belőle ezek után,hogy direkt megütteti magát valakivel,vagy sérülést okoz magának,hogy azt mondhassa,én verem.

Mit tegyek? Ügyvéd tud segíteni?


2021. febr. 11. 12:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%
Mondj le róla probléma megoldva. Úgyis csak a bajod van vele.
2021. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Lemondani nem lehet gyerekről.Lány azt is beadta családsegítősöknek,hogy ő inkább intézetbe vonul,csak ne kelljen szabályok között élni.Téved,hogy ott nincsenek szabályok,de mindegy.

Mondta a gyamügyis csaj,hogy nem adhatnám be,nyomós indok kell,ha meg simán lemondok a szülői felügyeleti jogomról,bíróságon kell felelnem

2021. febr. 11. 13:27
 13/41 anonim ***** válasza:
99%

Dehogyisnem.. lemondasz megy lakásotthonba és kész.


És az elég nyomós indok hogy nem tudod kezelni, fenyeget a saját gyereked.

2021. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Ez még semmi...lop is tőlünk,notórius hazudozó,szökdös,többször rendőr hozta már haza.Pedig mondom,nem lenne rá oka,hogy tőlem meneküljön
2021. febr. 11. 13:32
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Jártunk ilyen cipőben,elhívattam a férjemmel a férfit egy ebédre, és akkor ki lett kérdezve. Hogy és mind gondolják az életüket .Magyarán, a mi emberünk akkor esett,el mikor a férjem megkérdezte,tőle hogy úgy hallotta volt. Már nős és gyerekei is vannak ?

Így volt,két gyerek hagyott már magára akkor 29-éves delikvens,elment leültettem, a lányomat és meg kérdeztem,tőle hogy mit szeretne magával vinni ?

Azt mondta,nem megy sehova azt nem mondta hogy gyerekei is vannak .

2021. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Nem semmi hogy mik vannak...ezt a férfit évek óta ismerem,egyedülálló,az biztos.
2021. febr. 11. 13:38
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Börtönbe nem fogsz kerülni. Ha a gyerekjólétisek ismernek, nem fognak védelembe vételt indítani. De ha mégis odáig jutna az ügy, akkor se cuccolhat a pasihoz.

A kérelmet beadhtják a házasságra, de a gyámügy utána megérdeklődi a családgondozótoktól a dolgot, fixen nem fogják nekik megadni az engedélyt.

El fogják tologatni a papírokat 18 éves koráig, hogy kikerüljön a rendszerből, mert tudják, hogy nincs értelme vele mit kezdeni.

2021. febr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
88%

Ez az a határ, amit már nem tudnék tolerálni, bármennyire is szeretem a gyerekem és elengedném a kezét. Ha a valagát is kinyalom és a lelkemet is kiteszem érte minden téren, akkor nem hiszem, hogy azt érdemlem, hogy a hatóságok előtt befeketítsen és valótlant állítson rólam.


Arról nem is beszélve, hogy semmi kedvem nem lenne magyarázkodni a hivatalok előtt a kis szaros miatt, hogy sosem bántottam.


Menjen akkor a pasijához, költözzön oda, de tőlem semmilyen (se lelki, se anyagi) segítségre ne számítson!

2021. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek
2021. febr. 11. 14:02
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

18, az a baj, hogy jogilag a szülő a felelős érte. 16 felett szülői engedéllyel megváltoztathatja a lakhelyét a nevelési helytől eltérőre, de minden szempontból a szülő marad érte felelős.

Emiatt nem javasolták ezt a megoldást a kérdezőnek sem, mert a lány labilis.

2021. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!