Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonévesek! Nektek mennyire...

Huszonévesek! Nektek mennyire aktívak a szüleitek és milyen velük a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
Az én szüleim 51 (apukám) és 58 (anyukám) évesek. Anyukám jelenleg nem dolgozik, és minden napja abból áll, hogy elmegy a boltba, esetleg főz valamit és a nap hátralévő részében a telefonját nyomkodja (pl. telefonál, youtube videókat néz, pinterestezik, facebookozik stb.). Apukám dolgozik, de a munkából hazajövet ő is csak eszik és befekszik a tv elé, alszik. Egy átlag nap így néz ki. Közben senkihez nem lehet hozzászólni, mindenki csak elvonul valahova egyedül és nem is hallják meg, ha valamit mond az ember. Családi programok abszolút nincsenek nálunk, soha nem megyünk sehova, soha nem jöhet hozzánk senki, soha nem csinálunk együtt semmit, még beszélgetni se nagyon szoktunk. Így nőttem fel, tehát gyerekkorom óta ez van és bár megszoktam, mégis zavar.
2021. febr. 11. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem anyukám dolgozik, főz stb este pedig edz, mivel nem lehet menni yogazni.

Apukám amióta az eszemet tudom nagyon sokat dolgozik. Most jobb a műszakja mert 2nap 12, 2nap pihi, így többet tudok vele lenni. Ezenkívül ő kondizik

Én egyetemen vagyok és én mellette versenyszerűen sportolok.

Mi a mai napig esténként szoktunk kártyázni vagy társasozni:D Együtt visszük le a kutyát, megyünk horgászni, kirándulni.

Ilyen szempontból aktívnak mondanám a családomat:)

2021. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Anyám 45, apám 49. Anyám 8 órázik gyárban, aztán haza megy, főz jobb esetben valamit, majd szintén befekszik az ágyba, és estig telefonozik, tévézik. Ez a jobbik eset. A rosszabbik, mikor este 8-ig suvickolja (az amúgy teljesen rendben lévő) lakást, vagy az udvart, és közben üvöltözik, hogy minden tiszta gané, és mekkora xar a családja.

Apám 12 órázik gyárban. Otthon csak fekszik, alszik, amit teljes mértékben megértek. Természetesen megcsinálja még emellett a férfi házimunkákat, falat fest ha kell, ablakot cserél, kocsit szerel, füvet nyír, fát metsz, stb. Meg persze elviseli anyámat.

Kommunikáció nem nagyon volt, és nem is élek velük már.

2021. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy én látom, a mai 50-esek nagy része ugyanezt csinálja, munka után telefonozik meg tévézik a házimunkán kívül és ennyi az életük.
2021. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

25 évesen anyám 60 volt, apám 65, mindketten még bőven teljes állásban dolgoztak. Nálunk mindig voltak családi programok, mi "beszélgetős" család vagyunk - szerencsére. Nem hiszem, hogy ez a munkán múlik, inkább személyiség kérdése.

Amióta nyugdíjasok, apám csendesebben él, nemigen tud a szabadidejével mit kezdeni. Anyám persze, többet tesz-vesz a ház körül is, meg ő többet jár el a barátnőivel (persze általában, nem most vírus idején), és hobbit is talált magának.

Akkor is jó volt a kapcsolatunk, amikor dolgoztak, és most is az.

2021. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Anyum 43 éves, nevelőapum 37 éves. Mindketten dolgoznak. Nagyjából egyidőben érnek haza, így csak ledobják a cuccot, és már mennek is az 1 órás tura sétára. A nagy parkot körbesétálják. Néha szoktam velük menni, mert a parkban anyum mókusokat etet. Utána kaja készítés, és beszélgetések vannak. Van amikor én dumálok anyuval, vagy mindhárman beszélgetünk, hülyülünk. Kaja után éppen mit csinálunk. Többnyire én megyek netezni, anyum olvass, tévét néz. Nevelőapum is lefoglalja magát. Most nehezebb, mert lockdown miatt nagyon nem lehet mozogni. Amikor lehetett, akkor mentünk kirándulni. De a szülők sokszor mentek motorozni. Imádnak motorozni. Nyáron szoktam menni velük. Tavaly kaptam tőlük egy motort, így most sűrűbben fogok tudni velük motorozni (meg a többiekkel) Dumás család vagyunk, sokat hülyülnek, nagyon lazák.

22/F

2021. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Apum 66, anyum 61 éves. Hálistennek egészségesek, fizikailag is jó állapotban vannak. Faluban laknak, kertes házban, így mindig van mit csinálni a ház körül, a kertben. Nagyon aktívak. Apum már nyugdíjas, úgyhogy ő most gyakrabban jár el horgászni. Anyum még dolgozik, plusz a háztartást viszi. A kapcsolatuk, ahogy meg tudom ítélni, jól működik. Sokat ugratják egymást.
2021. febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én szüleim ugyan ilyenek voltak. Édesapám reggeltől estig dolgozott, hétvégén pedig a kertben vagy az udvaron tevékenykedett. Ha épp nem volt semmi dolga akkor tv-t nézett vagy olvasott. Esetleg meglátogatta a barátait és megittak 1-2 sört. Anyám egész nap otthon ült. Megfőzött, elmosogatott és kb annyi. Takarítani nuku. Szabad idejében újságot olvasott és keresztrejtvényt fejtett. Nyaralni, kirándulni, családi programokon szinte soha nem voltunk...pontosabban nyaralni nem voltunk soha, mert azért 1-2 alkalommal elmentünk a környéken csavarogni. Ha volt majális vagy falunap azokra általában apuval mentünk, mert ő legalább járkált a faluban, anyu meg csak otthon ült. Mindig szerettem volna fiatalon anya lenni, hogy ne legyek olyan begyöpösödött, mint az anyám volt de sajnos nem jött össze. 35 évesen szültem a lányomat, de már most (3 hónapos) megígértem neki, hogy nagyon sok közös programunk és élményünk lesz kettőnknek is és az apjával hármasban is.
2021. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem anyám 47, apám 50 éves.

Nálunk nincsenek és soha nem is voltak családi programok, mint társas, kártya, közös séta vagy kirándulás és hasonlók. Apám régebben rengeteg időt töltött a műhelyében és elvileg mindig szerelt valamit, de azt senki nem tudta hogy mit, őszintén fingom nincs hogy vajon mit csinált. Az utóbbi 10 évben mint ahogy fentiekhez hasonlóan kizárólag abból állnak a napjai hogy ül a TV előtt és elvégzi a házimunka ráeső részét. Sem barátok, sem hobbik, semmi az ég világon. Anyám pepitában ugyanez, csak ő néha facebookra is felnéz. Ha jól tudom az utolsó alkalom amikor ketten elmentek valahova kikapcsolódni az 2004 Szilveszterén volt. Azóta SEHOL nem voltak kettesben. Nyaranta egyébként mindig elmentünk/elmegyünk közösen nyaralni (csak velem hajlandóak elmenni, ketten nem, ne kérdezzétek, én sem értem), illetve olyan 2-3x strandra is.

A kapcsolatunk teljesen semmilyen, abszolút lehetetlenség velük olyan dolgokról beszélni amik manapság történnek, szinte mindenben eltér a véleményünk, kvázi semmit nem osztunk meg egymással.

Nem vagy ezzel egyedül hidd el, a mi szüleink még az a tipikus keleti generáció.

2021. febr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Apu 54 éves, dolgozik és közben verseny sportoló. Zenél, volt régebben együttese, volt zenetanár is. A garázs tele van hangszerekkel, erősítőkkel stb, náluk a kertben szoktunk össze jönni, vagy oda jönnek a haverjai, akik szintén hoznak valamilyen hangszert. Társasági ember. Anyu is 54 éves, ő jelenleg is tanár, közös a baráti körük többnyire. Szoktunk velük menni kirándulni, szoktunk közösen nyaralni. Kb. Hetente találkozunk, 10 percre laknak.

Após 48 éves, dolgozik, kB 25 éve ugyanazon a munkahelyen.

Anyós 46 éves, 14 éve ismerem őket, neki sosem volt rendes munkája, csak alkalmi munkák, de már kB 10 éve az sem. Velük ritkán találkozunk, közös családi programunk sosem volt, lemegyünk hozzájuk meghallgatjuk, hogy siránkoznak, hogy semmire sincs pénzük, de veszik fel az újabb és újabb hiteleket amiket nem fizetnek. (Nekünk is van 2 gyerekünk,8 éves és 1 eves, nem támogatjuk őket anyagilag, csak cigire és legújabb telefonra költenék) Évente kétszer megyünk hozzájuk általában, annyi is elég, hazafelé cigiszagunk van mindent ki kell dobni a szennyesbe és hajat kell mosnunk (mi nem cigizünk, de ők mellettünk igen). Ők általaban évente egyszer jönnek, nem laknak vészesen messze, 1,5 óra kocsival, de apos a lakásunktól kB 15 percre dolgozik,de nem szokott jönni hozzánk. Anyós már facebookon is letiltott engem :D

29/F

2021. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Anya is és nevelőapám is 48 évesek.


Nevelőapám építőpiarban vállalkozó. Reggeltől estig dolgozik, este vacsi, telefonozás, alvás. Hétvégén otthon ténykedik. Kert rendezés, udvar, fűnyírás, lakásban alakítgatás, autó szerelés... mikor mi. Sosem unatkozik.


Anya nem dolgozik, haztartásbeli. Van 3 tesóm, ők még otthon laknak. 18, 11, 13 évesek. Őket hordja suliba, edzésekre. Mellette főz, mos, takarít, illetve szakmája varrónő, a faluban ha valakinek kell valamit varrni, elvállalja.


A mai napig jarnak kirandulni, nyaralni, turazni tesóimmal. Este sokszor kártyáznak, karaokiznak stb.

Anya iszinyú kreatív, tesóimat is bevonja. Pl adventi díszítésbe, stb...


En 28 vagyok. 4 éve költöztem el.

2021. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!