Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korrekt vagy nem korrekt döntés?

Korrekt vagy nem korrekt döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek fer döntést hozott édesapám?

Anyukám meghalt így apám eladta a házat.

Hárman vagyunk testvérek, az egyik testvérem örökölt a nagyszülők után egy házat.

Maradtunk én és az öcsém apuék nyakán...

1éve nagy nehezen megvettük az első házunkát a férjemmel(hitelből).

Apukánk eladta a nagy házat, a pénzből vett magának és az öcsémnek is külön házat(+tesóm kapott egy 2millió forintos autót)

Itt a kérdés az hogy szerintetek se korrekt így ez az egész?

Apámban fel sem merült hogy Mi is örültünk volna a “kocsi árának”.



2021. febr. 11. 12:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
53%
Hát az ő háza volt azt kezd vele amit akar.
2021. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%

Öröklés akkor van, ha a tulajdonos meghalt. Ekkor a rokonai (leginkább a gyerekei, házastársa) egyenlő értékben örökölnek utána. (Ha nincs semmi ami ezt átírná)


Esetetekben max ajándékozásról lehet szó. És elég nagy szemétség apád részéről.

2021. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván te is tudod, hogy elég inkorrekt dolog, ha valaki ilyen mértékű különbséget tesz a gyerekei között, függetlenül attól, hogy nem kötelező senkit anyagilag segítenie az apádnak.


De ha mégis megteszi, ilyen különbségeket téve közöttetek, az undorító. Én biztosan megszakítanám vele a kapcsolatot, hiszen ezek szerint tizedannyira sem szeret téged, mint a testvéreidet és még csak nem is rejti véka alá, ennyi tapintat sincs benne irántad.


Amúgy nem értem, miért csak tesód örökölte egyedül a nagyszülők házát?

2021. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
7%
Van férjed, házad. Gondolom öcsédnek ezek közül egyik sem, nem?
2021. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
26%
Te nő vagy, az öcséd fiú, apád szemében a nő nem ér semmit.
2021. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
16%
Családon belül szerintem nem igazán értelmezhető a "korrekt" jelző, régen rossz, ha a családtagokat racionális, anyagi kapcsolat tartja össze és nem pozitív érzelmek.
2021. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
11%
Azt ad, amit akar, és ez nem korrektség kérdése, lehet úgy gondolja, nektek van lehetőségetek! Lehet, hogy neked is sírni kellett volna, hogy mid nincs.. Én szülőként nem így állnék hozzá, de az okokat ő tudja elmondani, kérdezd meg!
2021. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

Ha házasok voltak, hogyhogy csak az apád nevén volt a ház?

Törvényes öröklés szerint nem a férj örököl, hanem a leszármazók, azaz te is...


Tehát el sem adhatta volna, mert nem került a nevére. MAx. a fele... ha felesben voltak tulajdonosok.

2021. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%
4-es, akkor ennyi erővel az öcsi is megteremthette volna magának ugyanazt, mint a kérdező.
2021. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk igen, már onnantól kamugyanús a kérdés, hogy ha édesanyád meghalt, akkor az ő felét elvileg hárman örököltétek a testvéreiddel, tehát a beleegyezésed nélkül nem lehetett eladni.
2021. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!