Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd külföldre a 18...

Elengednéd külföldre a 18 éves fiadat, nulla nyelvtudással és szakma nélkül?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 18:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nulla? Biztos nem az, ha magatol kimenne. Szerintem biztasd es abban tamogasd, nehogy vmi ketes munkara menjen.

Es biztositsd ha baj van szoljon es hazajohet segitesz neki.

2021. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy egyáltalán nem kell engedélyt kérnie, jogilag megteheti, hogy még csak nem is szól róla.

Inkább kommunikáljatok normálisan, akkor talán a véleményt, tanácsot monhatsz neki, esetleg szorgalmazhatod, hogy az adott nyelvet sajátítsa el előbb legalább alapszinten. Tiltással semmit nem lehet elérni.


Amennyiben te a fiú vagy (úgy sejtem ez a helyzet), akkor ölj le a szüleiddel beszélgetni és próbálj értelmes érveket felhozni a döntésed mellett. A szó nélküli lelépést nem javaslom - hiába megtehetnéd -, mert az végtelenül gonosz húzás lenne.

2021. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
21%
Felnőtt ember, a kutyát nem érdekli, hogy te mit engedsz meg. Azt csinál amit akar.
2021. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

13-as, ja felnőtt ember, nulla megtakarítással. Hagyjuk már, attól, hogy törvényesen felnőtt, ugyanolyan gyerek, akit el kell tartani a szülőnek.


Kérdező: felőlem mehetne, állnám a fapados repjegyét, a többit oldja meg. Garantálom hogy egy hónapon belül hazajön, mert alap dolgot nem fog tudni elintézni :D

2021. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Én 10 évvel ezelött 18 évesen jöttem ki.

Nem tudtam a nyelvet. Eleinte gyári munkára. Munkásszállón laktam . Össze szedtem magam leraktam a nyelvvizsgát és felvettek egyetemre(dolgoztam is mellette ). Azóta kint élek.

28/N

2021. febr. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Anno Ausztriába mentem ki nyelvtudás, szakma nélkül egyedül. Simán alkalmaztak, normális fizetést adtak, nem volt gond, és nem heti 70 órás 500 euros melóra. A fizum elég egy 80 m² lakás bérlésére, számlák fizetésére, szórakozásra, és még félre is tudok tenni havi 4-500 eurot. A hivatalos dolgokban pedig segítséget kértem anno. Azóta is itt élek, nyilván megtanultam németül. Sose költöznék haza. Nem is értem, hogy akik évekig külföldön melóznak, miért vágynak vissza a jólétbõl a putriba. Csak azok mennek haza 1 hónap után akikre hirtelen rázuhan a nagy önállóság, vagy életképtelenek, már bocs.
2021. febr. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

Nulla nyelvtudással kezdtünk Auszriában dolgozni. Hiába volt szakmánk, nem abban helyezkedtünk el.


Szó szerint semmink nem volt. 2 éve vagyunk kint, vettünk 2 autót, fenntartunk egy albérletet, tudunk félretenni és folyamatosan lépünk felfelé a munkahelyeken egyre több pénzért.


Szóval igen, a helyedben kiengedném a gyerekem. Maximum ha izgulsz, olyan országba érdemes mennie, ahol van legalább 1 ismerős.

2021. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom elképzelni, hogy nincs nyelvtudása 18 évesen. Minden iskolában van nyelv óra.
2021. febr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
18 voltam pont mikor külföldre mentem szinten 0 nyelv tudással, 5 hónapig voltam kint ,nagyon sokat tanultam az ottani nyelvből, soha nem volt olyan érzésem hogy én kevesebb lennék m8nt más, közvetítőn keresztül mentem ki , ugyan úgy volt még sok sok magyar rajtam kívül, soha nem kötöttek belém szerettem ott lenni de sajnos 5 hónap után haza kellett utaznom egészségügyi problémák miatt.18 éves már nem hogy nem tudsz de nem is szabad bele szólj az életébe így szerez tapasztalatot és ezzel tanítód meg igazán azt hogy álljon meg a saját lábán!
2021. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nem lehet érettségije sem, mert ahhoz valamekkora nyelvtudás kell.

2021. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!