Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem, ha a...

Mit kellene tennem, ha a szüleim a házból se engednek ki, annyira tiltanak a külvilágtól? 17/L

Figyelt kérdés
17 éves vagyok mellesleg. Hiaba beszelek velük többször is próbáltam.
2021. febr. 11. 18:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit kellene tenned? Azt írod, hogy nem zárnak be, nem ütnek meg, csak szavakkal írányítanak. Innentől fogva igazából csak arról van szó, hogy hagyod, hogy irányítsanak. Huszonévesen is így marad ez, ha nem állsz ki magadért. Megteszik mert hagyod. Ilyen dumával fognak jönni, hogy ezert neveltek, hogy aztán semmibe vedd őket, ők jót akarnak neked, csak a rossztol védenek, hálátlan vagy stb.. Nem egy könyvet írtak ilyen szülőkről. Sajnos csak te tudsz tenni ellenük: 18 éves korodig csak beszélni tudsz velük, utána meg elköltözni. Valószínű hogy majd életképtelennek gondolnak nélkülük, és ezt próbálják beléd ültetni. Könnyű is elhinni ilyen közegben. Nyugodtan kérhetsz segítséget a későbbiekben is egy pszichológustól.
2021. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt, 17 voltam, nyár volt, menni akartam én is, majdnem minden éjjel kiszöktem. Ugye nekem reggel 5-re haza kellett érnem, hogy ne vegyék észre, hogy nem vagyok otthon. A többiek ugye egy buliban délelőttig vagy délutánig maradtak, szóval mindig egyedül kellett hazamennem hajnalban. Egyszer követett egy kocsi, na azután féltem elszökni, de mégis menni akartam a többiekkel. Elmondtam nővéremnek mi történt, mit csináltam, ő beszélgetett anyukammal, azóta mehetek.:)
2021. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!