Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimmel való kapcsolatom...

Szüleimmel való kapcsolatom egyre kibírhatatlanabb, tudnátok ötletet adni, hogyan tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Úgy érzem, hogy a szüleimmel való kapcsolatom nagyon kibírhatatlan lett. 22 éves egyetemista vagyok, dolgozom. Itthon lakom még mert van még egy kis rövid időm az egyetemből. Amikre itthon megkérnek azokat a dolgokat megszoktam csinálni, de úgy érzem, hogy mindennel csak a probléma van amit csak csinálok vagy mondok. Ha már megjegyzést teszek valamire velük kapcsolatban akkor azt mindig támadásnak veszik. Meg konkrétan kiegészítik a mondataimat a fejükben, hogy ezt én hogyan milyen tiszteletlenül mondom. Pedig úgy gondolom, hogy szépen szoktam beszélni velük, de amikor valamin összeveszünk akkor hajtogatják mindig, hogy,, bezzeg xy milyen kedves a szüleivel'' stb. Meg, hogy én nem adom meg nekik a tiszteletet, de azt elfelejtik, hogy nem csak a gyereknek kellene megadni a tiszteletet a szülei felé úgy gondolom. Kicsit ez ilyen régies nevelési mód ami nekik benn ragadt a fejükben. Meg sokszor megkapom, hogy ,,ők mennyire tisztelték mindig a szüleiket, hogy az volt amit csak ők mondtak még ha hülyeség is.'' Úgy tűnik nekem, hogy a sok munkától, meg a fáradtságtól annyira kimerültek és ezáltal olyan türelmetlenek lesznek. Minden pitiáner dolgomba belekötnek és úgy érzem, hogy próbálnak bekorlátozni főleg Anyukám. De eljutottam már az évek alatt addig a pontig, hogy úgy érzem, hogy ezt már nem tudom tovább bírni. Nem lehet velük szinte kibírni a mindennapokat, legfeljebb akkor ha tényleg nem szólok szinte hozzájuk.

Ezen én próbáltam már változtatni csomószor de mindig az lett csak a vége, hogy elbeszélünk egymás mellett és ideiglenesen megoldódik a probléma úgy, hogy én elnézést kérek azért amivel én megsértettem őket. Tudom, hogy ez majd ha lesz teljes full time állásom, saját albérlettel akkor ez a probléma meg fog oldódni mert akkor nem tudnak majd így beleszólni az életembe. Nem tudom, hogy hogyan tudnám ezt a problémát megoldani. Gondolkodtam már arra is, hogy pszichológushoz fordulok.

Ti mit tanácsoltok, mi lenne a legjobb megoldás erre?


2021. febr. 11. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Mint irtad, ha lesz allasod, koltozz el amint lehet. Ha magadtol nem birod megoldani a fejedben a dolgokat, akkor utana beszelj pszichologussal.
2021. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal felnőtt koromban én is így voltam anyukámmal, amíg együtt éltünk. És csak egyre rosszabb volt. Amikor elköltöztem, utána teljesen normalizálódott a kapcsolatunk.
2021. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy, és más a véleményed, mint a szüleidnek. Ez teljesen normális. 18 éves korom után én sem bírtam huzamosabb ideig otthon lakni, egyszerűen hiába szeretem őket, csak idegesítettük egymást. Ti is olyan család vagytok, akiknek előnyösebb a "távkapcsolat".
2021. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Tisztára mint a nagyszüleim. Költözz el,és vissza e nézz.. Hidd el, akkor majd jól jönnél nekik, amikor segíteni kéne rajtuk/nekik valamiben..általában ilyenkor alázkodnak meg a szülők,vagy a nagyszülők. Ilyennel nem lehet egész életükben dobálózni..hogy ők a szülők,és mindig nekik van igazuk, mindent levezethetnek a gyereken..A jó nagy frászt!
2021. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg végzel, valahogy kibírod. Szerintem szembesíthetnéd a szüleidet a saját goromba stílusukkal abban a pillanatban, ahogy kimondanak valamit, mert utólag nem hiszik el. Azt hiszik, hogy normális hangnemben beszéltek hozzád, fel se tűnik nekik, hogy bántanak. Valójában nem veled van bajuk, hanem magukkal, boldogtalanok, elégedetlenek, és te vagy ott, akibe rúgni lehet. Ne kérj bocsánatot, ne alázkodj meg! Abban a pillanatban, ahogy megbántanak, figyelmeztesd őket a goromba stílusra, de nyugodt hangon, és egy szóval többet nem szólva menj be a szobádba. Észre fogják venni, hogy nem tehetnek meg veled mindent, mert nem engeded. A pszichológus elvileg jó ötlet, tanítana neked önbecsülést, megerősítene, ami hosszú távon is hasznos, és ha más lenne a tartásod és problémakezelésed, ők is másképp állnának hozzád. Kérdés, hogy van-e rá alkalmanként 10-12 ezer forintod.
2021. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Koltozz el tarsberletbe!! Szobat berelsz. Ott csak te laksz. Furdo konyha wc nappali kozos terulet. 1-3 lakotarsad van a tobbi szobak szamatol fuggoen.

Budapesten ez bevalt lakhatasi firma diskok es fiatal/30-as dolgozok kozott.

2021. febr. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!