Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám lehet, hogy skizofrén...

Az anyám lehet, hogy skizofrén? Hol ad pénzt szó nélkül, hol a legalapabb dolgokat nem veszi meg?

Figyelt kérdés

(Ne menjünk bele a szokásos vitába, hogy "húzzál dolgozni, ha nem tetszik".

16 éves vagyok, egy elég erős középiskolában tanulok, mellette még sport + különórák. Sokszor meghalni nem lenne időm, nemhogy dolgozni ezek

mellett...)


A lényeg, hogy teljesen kiszámíthatatlan az anyám.

Pl. nagybevásárlásnál felcsattan, hogy ő nem veszi meg nekem a laktózmentes dolgokat, mert azok drágák és adjam el valamelyik táskámat, vegyem meg abból, ha nekem ilyenek kellenek (laktózérzékeny vagyok, had ne írjam le, mi történik, ha mégis tejet iszom). Máskor meg a 40 ezres parfümöt megveszi nekem csak úgy, ha éppen megjegyzem, hogy tetszik és jó az illata.

Vagy ha megkérem, hogy vigyen el valahová autóval, elkezd ordibálni, hogy ő nem visz, mert 14 litert fogyaszt a kocsija és az mennyi benzin. Erre most kérdezi, hogy hétvégén mi a programom, mondom hát semmi, mert a barátnőim elmentek síelni, úgyhogy itthon leszek. Én miért nem mentem? Mondom mert nem gondoltam, hogy kifizetnéd, ha azt szóvá teszed, hogy egy 10 perces út neked mennyibe kerül? Hát de kifizette volna, miért nem szóltam...

Vagy pl. ha elmegyek házibuliba és kérem, hogy vegyen valami alkoholt, néha megveszi a drágábbakat magától (8-13 ezres dolgokat), hogy azt igyam inkább, ne a sz_rt. Máskor meg ha mondjuk jönnek a barátnőim és itt alszanak, kérem anyát, hogy ha megy a boltba, akkor hozzon pár cidert (Strongbow, Sommersby), amik tényleg pár száz forintos tételek, meg nagyon berúgni sem lehet tőlük, akkor felcsattan, hogy ő nem fog alkoholra kiadni pénzt, meg támogatni azt, hogy igyunk. Előtte 2 héttel meg megveszi a Grey Goose-t.


Ma is mondom neki reggel, hogy lesz a legjobb barátnőm születésnapja a jövő héten, és hogy hétvégén elmegyünk neki ajándékot nézni? Ő minek vegyen ajándékot az én barátnőmnek, meg miért költse erre a pénzét!? Hát mondom mert mikor legutóbb ilyesmire költöttem a zsebpénzemet, akkor leszidtál, hogy miért nem szóltam, minek szórom el ilyenre a pénzemet...


Szóval néha elkényeztet, a luxusabb dolgokra is azt mondja, hogy persze, vegyük meg, máskor pedig a laktózmentes tej miatt is szid, hogy nekem milyen igényeim vannak és adjam el a cuccaimat, vegyem meg abból. Úgy, hogy ő is, a férje is külön-külön hétszámjegyű összeget hoznak haza, tehát éppen az sem vágná tönkre az életünket, ha én laktózmentes tejben akarnék fürdeni hetente kétszer (vicc).


A férjével is ugyanilyen amúgy, hol panaszkodik, hogy sosem lepi meg semmivel, mennyire örülne egy csokor virágnak. Máskor meg, ha a nevelőapám hozni neki mondjuk egy csokor rózsát, anyám két napig puffog, hogy hogy lehetett annyi pénzt kiadni virágra...


2021. febr. 12. 09:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem trollkodni akarok, de tényleg. Játszd el egyszer,hogy a normál tejtől hasmenésed van és menj el orvoshoz. Nem fog sztem többet ezen problémázni.
2021. febr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
nem
2021. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg a bevételétõl függ, hogy mikor mire és mennyit költ.Ez csak akkor vonatkozna rá,ha maszekként dolgozik és nincs fix fizetése.
2021. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom elfelejti a dolgokat, mi mennyibe kerul, mire adott konkretan, meg mi tortent pontosan. Ez mar nemcsak feledekenyseg, szerintem szemelyiseg zavara van, hangulatbetegseg es egyebek.
2021. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
10es uzenem, hogy tele vannak a kormanyhivatalok/miniszteriumok, bankok jogaszokkal, akik nem tettek le az ugyvedi szakvizsgat, de akar osztalyvezetoi illetve meg magasabb poziciokban vannak...23 evesen sima ugy jogaszkent bekerulni egy kezdo poziciora allami es maganszferaban is. jobb,ha nem tudod milyen emberek vannak egy atlag miniszteriumban .. Anyamborogass
2021. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!