Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kirakhat-e az anyám a hazból,...

Kirakhat-e az anyám a hazból, ha már 12 éve én fizetem az összes számlát?

Figyelt kérdés

Kedves tagok! Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy kirakhat-e az anyám a házból, és hogyan?

12 éve nem dolgozik semmit. Én fizetem a számlákat, az ellátását, a TB-t. Ha van egy kis nézeteltérésünk, akkor egyből rákezd, hogy költözzek el. Hárman vagyunk testvérek, én élek vele és a párom. A testvéreim rámhárítanak mindent, merthogy "Ott laksz , akkor fizess!". Nincs haszonélvezetem. A bátyámnak elajándékozta a fél telket 10 éve, így ő nagyon jól elvan rajta a ráépített házával.

Pénzem albérletre nincs.

Mit tudok tenni?

Válaszotokat köszönöm.



2021. febr. 12. 09:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem várnám meg míg kirak. Az első ilyen beszólásnál csomagoltam volna. Ha nincs pénzed egyedül fizetni egy albit, és el tartani magadat, akkor ahogy tanácsolták, menj társbérletbe, vagy munkás szállóra. Anyádat meg majd el tartja a bátyád,ha olyan nagy a szája.
2021. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az lehet a probléma, hogy szégyelli a saját helyzetét. Nem dolgozik semmit, nem keres, így gyakorlatilag anyagilag tőled függ. Még ha jogilag ki is rakhat a házból, erkölcsileg Én nagyon gáznak érezném, ha ezt meg merné lépni.


Nem tudom, hogy mennyit segíthet az, ha leültök egyszer ŐSZINTÉN beszélgetni egymással, egymás fejéhez vagdosott üres mondatok helyett.


Ha zavarja, hogy ott vagy, akkor menjen el dolgozni, vagy tűrjön el, ha már Te istápolod, mert lusta segíteni saját magán.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha van pénzed fizetni 3 emberre mindent, akkor lenne pénzed albérletbe költözni is.

2021. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

En azert ezt bonyolultabbnak erzem, mint ahogy paran irjak.


Tehat, ha jol ertem, te meg a parod laktok ott, es ezert “berleti dijkent” allod az ellatasat (ez mit takar pontosan?), TB-jet, es a rezsi egyharmadat (a ketharmadat ugye magatok utan fizeted).


Szepen ki kell szamolni, hogy ez mennyi penzt jelent, illetve melle rakni, hogy ahol laktok, ott mennyiert tudnatok kettotoknek lakast berelni.


1.) Ha a mostani koltseg tobb, mint az alberlet: Jobban megeri anyagilag alberletbe koltozni, menjetek.


2.) Ha a mostani felallas olcsobb: Na ez a nehez helyzet, hisz hiaba irod, hogy mit veszel neki, hogyha meg igy is “kedvezmenyesen” laksz nala.

Nyilvan ez egy win-win szituacio most anyagilag, hisz neked olcsobb, es neki is van bevetele, az amugy (valoszinuleg) uresen allo haz utan. Ha ez borul, mert pl. nem jottok ki, akkor anyagilag mindenkeppen vesztetek mindketten.

Ezt neked kell tudni, hogy a stressz megszunese neked megeri-e azt, hogy dragabb lesz a lakhatasod mashol. (Bar, ahogy irod, azt nem engedhetitek meg magatoknak.)

O ezzel nagyot bukna, de ha te meg tudod oldani, az ne tartson vissza: Ha valami nem mukodik, abba kell hagyni, amugyis o fenyegetozott vele, hat viszlat.


Az ingatlan az ove, igy titeket kirakhat belole minden tovabbi nelkul. Az hogy fizetted a rezsit (amugy reszben magatok utan illetve a piaci ar alatt!), az semmilyen tulajdoni jogra nem jogosit. (Nem is ertem, hogy miert irja valaki, hogy ha te fizeted a rezsit, akkor irassa a nevedre a hazat. Alberlokent azert ezt megprobalnam szivesen, hogy “berlem a hazadat, ugyhogy az utana az enyem lesz!” :) )

Szoval a testvereidnek alapvetoen igazuk van: “Ott lakaz, fizess.” Megoldas, elkoltozni, masnak fizetni.


Az hogy mi lesz a halala utan, azt jol irtak paran (harman orokoltok egyenlo reszben), de jelenleg teljesen irrelevans.

2021. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Paroddal ketten nehogy mar ne tudjatok alberletbe menni
2021. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

Jelenleg kölcsönösen egymásra vagytok utalva.

Ti egy kicsit jobban vagytok rászorulva, mert ha ő kitesz titeket, a lakrészetekbe felvehet bérlőt, vagy az egész házra köthet valakivel örökösödési szerződést, akkor őt eltartják haláláig, az örökség meg ugrott.

Nem kell vele cirkuszolnotok, sem neked, sem a párodnak, vagy ha ez nem megy, akkor kell keresnetek magatoknak valamilyen megoldást!

Egy biztos, nem ti tesztek szívességet neki, akárhogy is nézzük.

2021. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem lenne pénzed, eltartani sem tudnád miből. Kamu.
2021. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Huh, mekkora a sötétség... Hát nyilván nincs pénze, ha a számlákat fizeti. Kauciora is kellene gyűjteni , nem?
2021. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%
Költözz el a fenébe. Te tartod el és akkor még ő fenyegetőzik? Hát ne haragudjon már meg a világ, de elmegy az ilyen a büdös francba. Gondolom úgy van vele, hogy te csak fogd be szépen a szádat, aztán inkább legyél hálás, hogy fel lettél egyáltalán nevelve. Na az ilyen szülőket kell otthagyni olyan gyorsan amilyen gyorsan csak lehet. És tudod miért? Mert te fogsz tönkremenni idegileg. A barátnőddel költözz el szépen egy albérletbe. Lenne rá pénzed, mert ha otthon is te fizetsz mindent, akkor ketten meg pláne fenn tudnátok tartani egy albit. A tesvéreid meg hazalmas nagy csicskák. Oké, hogy te élsz otthon, de nem csak a te anyád. Őszintén szólva mondom, hogy az egész családodat jobb lenne hátrahagyni, hogyha ilyen szar alakok. Most érdekes leszarják anyucit, meg fizessél te, mert te laksz ott, de ha a házról lenne szó egyből vernék az asztalt, hogy fizesd ki őket, mert az anyuka után jár nekik. Menekülj innen, ha normális életet akarsz egyszer és vissza se nézz.
2021. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%
A kérdező soha életében nem fog tudni kimozdulni ebből a helyzetből. A tanult tehetetlenség csapdájában él, azt lehet vele megcsinálni, amit csak akarnak.
2021. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha oda vagy bejelentve, akkor némi procedúra után kitehet. Ha nem, akkor azonnal kitehet. Jó lenne jogilag rendezni a helyzetet. Semmit ne fizess kp, mindent utalj a szldról, hogy nyoma legyen. Szembesítsd a kiadásokkal, és állapdj meg vele, pl túl.rész a házban.
2021. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!