Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyám kiakadása a...

Jogos anyám kiakadása a jogosítvány vagy érettségi kérdésben?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok orvosira akarok majd menni. Sajnos a felvételiként elvárt 2 tárgyból nem fog menni egyszerre az emeltszintűzés. Ezt fel is adtam, mert nincs időm a különórák és a jogsira készülés (kreszvizsga már sikerült) mellett annyit tanulnom.

Apám azt mondja teljesen jól gondolom, lesz jogsim, ne is adjam be most sehova a jelentkezésem, és majd jövőre felkészülök a másik tárgyból is alaposan. Csak egy okjs tanfolyamot végezzek el.


Anyám azonban teljesen kiakadt, és kiabált velem, hogy mit képzelek elrontom az életem, hagyjam a jogsit most és emeltszintű érettségire készüljek helyette. Nem vele élek. Nem értem a kiakadását, én biztosra akarok menni.

Szerintetek is nekem van igazam?


19 F



2021. febr. 12. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
67%
Neked. Engedd el a füled mellett, vagy mondd meg neki, nagykorú vagy, apáddal ez megbeszélted és mindketten egyetértetek benne.
2021. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
95%
Nincsenek már 1 éves OKJ-s képzések.
2021. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van a #2-nek. De minden bizonnyal találsz majd értelmes, hasznos elfoglaltságot.
2021. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem édesanyádnak van igaza. Felkészülhetnél az érettségire, a jogsit meg nyáron megcsinálod. Nem kellene így egy egész évet várni emiatt.Ha az orvosira szeretnél menni, felesleges lenne egy olyan képzésre időt/energiát pazarolni,amit sosem fogsz használni. A jogsi meg bír várni 3 hónapot. Én biztos bánnám,ha 1 évet elpazarolnék feleslegesen az életemből.
2021. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
89%
Anyádnak van igaza. Meg lennél jogosítvány nélkül. Az emelt erettsegi fontosabb lenne.
2021. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
Apám pedig azt erőltetné, de akkor nem értem. Nem volt időm utánanézni még.
2021. febr. 12. 13:18
 7/62 anonim ***** válasza:
91%

Nem egy tragédia, ha kihagysz 1 évet, ha okosan használod fel, de anyádnak van igaza. A jogsi nyugodtan várhatott volna nyárig.

A biosz emelt könnyű, mondjuk a kémiához tényleg oda kellett volna tenni magad.

De ha már így döntöttél, akkor ne egyszerre csináld a kettőt. Csináld meg most a bioszt, jövőre meg a kémiát (a bioszhoz még most sem késő nekiállni). Ha rászánod a nyarat, ősszel is megcsinálhatod a kémiát, és akkor ha valamelyikből szükséges, még mindig javíthatsz jövő májusban.

2021. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
90%

Nincs 1 éves OKJ már. Amúgy meg ha nem megy egyszerre két azaz KETTŐ emeltre felkészülni hogy fogsz orvosin egy vizsgaidőszakban 8-12 tárgyból sikeresen vizsgázni? Egy anatómia vagy pathológia vizsgához képest egy emelt lófütty gyerekjáték.


Ha nem megy egyszerre két emelt akkor én keresnék mást az orvosi helyett.

2021. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
86%
Neked van igazad, mivel a sajat eleteddel azt csinalsz, amit akarsz. Ha egyaltalan nem akarnál egyetemre menni, az is a te dolgod. Viszont tenyleg gondold at, egy ev kihagyás szerintem is pazarlás lenne. Mindenki akit ismerek, es kihagyott egyet, az bánja. Még van idod felkészülni az érettségire, plane most hogy otthon vagyunk.
2021. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
69%

Akinek 1 év csúszás képes elrontani az életét, az előtt egyébként sem állna nagy jövő.

Felnőtt ember vagy. Oké, hogy még csak kevéssé tapasztalt 19 éves, de már akkor sem kisgyerek. Egy év nem a világ. Főleg, ha azt az egy évet nem henyéléssel, hanem célirányos felkészüléssel, és önfejlesztéssel (is) töltöd.

Anyud meg kissé befásult és rugalmatlan. Talán azon frusztrációja is benne van a kirohanásában, hogy nem vele élsz, és nincs konktrollja feletted. Nem kell a véleményével foglalkozni. Idővel majd megtanulod, hogy nem szabad mindenkinek megfelelni, mert máskülönben sehová nem tartana az életed. Te tudod, hogy mik a céljaid, és teszel is azért, hogy azokat elérd.

37 évesként pedig azt tudom mondani, hogy egy év baromira nem számít. Én 30 évesen váltottam pályát, mert akkor láttam be, hogy az eredeti elképzelésem nem a legjobb irány számomra. Ha úgy nézzük, akkor 12 év esett ki. Most minden nagyzolás nélkül mondom, hogy egy megbecsült ember vagyok, és folyamatosan felfelé ível a pályám. A legkisebb mértékben sem érzem azt, hogy ezzel a jövőmet elszúrtam volna.

2021. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!