Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves huszon- és harmincévese...

Kedves huszon- és harmincévesek! A szüleimnek van igaza vagy nekem 5-10 év távlatábol? (Egyetem vs szerelem)

Figyelt kérdés
Van egy frissdiplomás párom, akinek itthon van munkája. Örökölt egy lakást és megkért, hogy költözzem hozzá. A szüleim félnek, hogy kimaradok az egyetemi életbõl, azt akarják, hogy Pestre megyek. Én gyūlölök bulizni, kortársaimmal sose jöttem ki. Egyetem nálunk is van, szak is van olyan, ami érdekel, még duális képzési lehetõség is. Barátom azt találta ki, hogy menjünk együtt Pestre, õ kiadja a lakást, abból egy fél albérletet tudunk fizetni. A szüleim nem akarják, hogy játsszam a “kisfelnõttet” húszévesen, bár kedvelik a páromat.
2021. febr. 14. 11:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem egészen értem a kérdést. Felnőtt vagy. Azt teszel, amit szeretnél. Össze akartok költözni? Tedd azt. Pestre akartok menni? tedd azt. Megvan a lehetőségetek rá. Nem kisfelnőtt vagy, az 16 és 18 év között van,amikor akár nagykorusithatja magát az ember. Te már 2 éve teljesen felnőtt vagy.
2021. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarják a szüleid, hogy rá legyél utalva, ha szétmentek, neki van hova mennie, te meg ott maradsz pesthez, egyetemhez kötve, lakhatást keresni.

Ettől függetlenül én támogatom hogy vegyetek ki albérletet pesten. Ha gond lesz, majd azt akkor kell megoldani, nem most. Semmi sem lehetetlen. Nincs igazuk a szüleidnek, ragaszkodnak hogy szem előtt legyél. El kéne engedniük a kezedet. Mikor ha nem most?

2021. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem. A városunkban (mondjuk Miskolc) van egyetem. A barátom Miskolcon dolgozik, ott is van lakása. Azt mondja, hogy szeretne összeköltözni, ha akarok, akkor felmegyünk Pestre. A szüleim attól félnek, hogy, akár a középiskolában, majd elzárkózom az egyetemi közösségtõl. Ha kortársakkal lennék, talán nyitnéknaz emberek felè
2021. febr. 14. 12:12
 4/29 A kérdező kommentje:
Mi is “miskolciak” vagyunk. Nem azt akarják, hogy szem elõtt legyen, hanem hogy ne tokosodjak be
2021. febr. 14. 12:14
 5/29 A kérdező kommentje:
És nem csak az összeköltözésrōl van szó, hanem hogy ha egyetem mellett dolgozom, akkor ki fogok maradni mindenbõl.
2021. febr. 14. 12:16
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelmű, hogy a párom, nem pedig a kortárs bulik!
2021. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nem maradok le semmirõl ha egyetem alatt a barátommal lakom, nem járok el az egyetemi bulikra, és dolgozom?
2021. febr. 14. 12:20
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt az életet éld, amit mások álmodtak meg neked, hanem azt, amit a te álmod. Tanácsolhatják azt, amit ők tennének, de ők nem te vagy, így dönteni neked kell. Van valamennyi önismereted, indulj ki abból. A nyitottság és a rugalmasság sosem árt: néha jó máshogy csinálni dolgokat, mint ahogy addig tettük, de ez nem azt jelenti, hogy gyökeresen mást tegyél, mint ami számodra jó érzés.
2021. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Akkor legaláb tanulsz is valamit, nem csak szórakozol. És a ti egyetemeteken is elmehetsz bulizni ha akarsz, aztán pedig a párod érted megy, és otthon alszol vele. Én nem mennék fel Pestre. Annyira nem jó szerintem mint mondják. Maradjatok inkább a saját lakásban.
2021. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
A kérdés inkább az, hogy fogod-e bírni az egyetemet munka mellett?
2021. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!