Hálátlan lennék?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, egyetemen tanulok és mellette tanítok 3 éve (rendes általános iskolában, alapítványiban) és külön élek, másik városban albérletben. Sajnos nem voltam sosem az az ember, aki félretett volna pénzt de amire kellett, volt (nem szülőktől) . Eddig nem tudok felmutatni anyagilag semmit egy félmilliós autón kívül. Az utóbbi fél évben 1 millió forint diákhitelt vettem fel mert szülői segítséggel lehetőségem nyílt azon gondolkodni, hogy vegyünk egy kis házat, ami hosszabb távú befektetés lenne. Közben megismerkedtem egy lánnyal, rengeteg pénzt elköltöttem rá a szerelem hevében és vettem egy tévét, konzolt és költöttem kb 150 ezer Ft-ot az autómra ami nem volt szükségszerű így elment a felvett összes diákhitel. Így visszanézve tudom, hogy nagyon felelőtlen voltam és most már biztos nem így csinálnám. Lelkiismeret-furdalásom van, mert néhány hónap alatt eltapsoltam kb annyit, amennyit 1 szülőm keres egy évben. Szeretem a szüleim, sosem volt semmilyen problémám velük, jól és szeretetben neveltek de ma apám azt mondta, hogy hálátlan vagyok mert másvalaki ennyi szülői segítséggel biztos előrébb tartana.

2021. febr. 14. 12:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
16%
engem az érdekel, ugyan, hogyan taníthattál 21 évesen, amikor a tanítóképző 8 félév, a tanár minimum 10. MErt alapítványiban is feltétel a diploma megléte.
2021. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudtam hogy diákhitelt ilyen f...ra is adnak.
2021. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Van egy kormányrendelet, miszerint ha a diploma megszerzése folyamatban van és x időn belül (4 vagy 5 év) megszerzem a képesítést, gyakornoki státuszban, határozott idejű szerződéssel taníthatok. De most ez ebben a tekintetben nem releváns, a lényeg, hogy dolgozom.
2021. febr. 14. 12:45
 4/35 A kérdező kommentje:
Szabadon felhasználható hitelt szabadon fel lehet használni szóval igen, ilyen f....ságokra is.
2021. febr. 14. 12:46
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem hàlàtlan vagy, hanem felelőtlen.
2021. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk több tanár is van, akik még nem diplomáztak le, de folyamatban van.

Hálátlan nem vagy, csak fiatal. Elköveted a saját hibáidat és remélhetőleg tanulsz belőle.

2021. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
17%
Ez a baj az egyetemistákkal. Felelőtlenek, állam pénzén élősködők, naplopó lusta tohonya dologtalan némelyik. Tisztelet a kivételeknek.
2021. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
48%
Ha megint pénzhez jutnál, megint elmenne az eszed, és elszrnád. nem hiszek benne, hogy az alapvető beállítottsága meg tud változni egy embernek. A költekezésgörcs is olyan, mint egy függőség.
2021. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Kedves 12:51-es válaszoló! Igen, egyetértek félig veled de ezt hadd ne vegyem magamra! Én itthon szeretnék tanítani annak ellenére, hogy sajnos nem egy megbecsült szakma a pedagógus pálya (sem anyagilag, sem társadalmi szempontból). Szeretek dolgozni a gyerekekkel és itthon dolgozom, s magyar gyerekeket tanítok és a jövőben is ezt tervezem. Amennyiben nem rám értetted, akkor ezt hagyd figyelmen kívül!
2021. febr. 14. 12:57
 10/35 anonim ***** válasza:
36%
Nem, nem vagy hálátlan. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, nincs miért. Egészséges huszonéves gondolkodásod van. A pénz arra való, hogy elköltsük, nem ülni kell rajta. A prioritásokat te szabtad meg, megtehetted. Nem elszerencsejátékoztad.
2021. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!