Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a szüleimnek...

Hogyan segítsek a szüleimnek és hogy ne tegyem tönkre a saját életemet közben?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, 4 éve pedagógus. Sokat tanultam a diplomámért. Így se keresek sokat, más diplomáshoz képest, 190 ezer forintot. Én elégedett lennék vele, megtudnék élni belőle. Itthon élek szüleimmel, egyrészt mert albit fizetni azért sokba kerülne, másrészt segíteni kell őket anyagilag. Ezek miatt évek óta nincs párkapcsolatom sem. Édesanyám munkanélküli, édesapám munkahelye is megszűnőben van. Én mit tudok tenni? Mi ebből az élethelyzetből a kiút? Pedagógus fizetésből én tartsam el a szüleimet és ne legyen soha normális kapcsolatom, ne tudjak magamnak venni semmit? Mit kellene tennem. Keresik a munkát, de nem találnak.. Teljesen kétségbe vagyok esve, pedig mindenre van megoldási stratégiám. Őket is sajnálom, de magamat is.

2021. febr. 15. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ez tényleg szorult helyzet. Szerintem adj egy évet arra, hogy találjanak munkát, ha nagyon akarnak, fognak.


Addig pedig tarts ki. Rendes vagy.

2021. febr. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Segits nekik munkat talalni mielobb! Nezd mindennap a hirdeteseket

Kitartas

2021. febr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ebben az a veszélyes, hogy egy év alatt megszokják, hogy eltartod őket, sőt, mivel a tanulmányaid végéig ők tartottak el, igazságosnak is gondolják. Ez egyébként nem kellene, hogy a párkapcsolatban gátoljon, feltételezem, nem tilos férfit hazavinned, és van külön szobád.
2021. febr. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
A szüleid valszeg úgy gondolják, hogy majd hozzámész egy férfihoz, és kettőtök fizetéséből már nem nem lesz olyan megterhelő nektek is élnetek, és őket is támogatni. 50 évvel ezelőtt a fiatalok a szülői ház egyik szobájába házasodtak, oda is születtek a gyerekek, gondolom, erre gondolnak, hogy ez számodra sem kivitelezhetetlen.
2021. febr. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzetet, nehéz ügy.

Viszont annyit hadd jegyezzek meg, hogy az csak projekció hogy emiatt nincs párkapcsolatod. Majdnem hasonló helyzetben vagyok, 32 évesen az idős édesanyámmal élek együtt (nagyon késői gyerek voltam) de ez nem akadályoz meg abban hogy legyen párkapcsolatom.

2021. febr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom az előzőhöz. Hacsak nem egy szobában laktok mind, vagy hacsak a szüleid nem engednek oda férfit, ez nem lehet akadály. (Amennyiben viszont nem engednek oda férfit, ne tartsd el tovább őket - valamit valamiért, semmiért pedig semmit...) Én is a szüleimmel éltem mindig, de mindig volt párkapcsolatom.
2021. febr. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Ne tartsd el őket, mert akkor örökre el fogják várni.


Beszélj velük, főleg anyáddal, hogy ideje lenne munkát keresnie, és nem elvárnia, hogy apád meg te tartsátok el őt.


Én holtbiztosan nem adnám fel az életemet, mert anyám lusta dolgozni.

2021. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Angel3000 ***** válasza:
36%
Kedves kérdezô! Sajnos a mostani helyzet miatt nehéz uj munkàt talàlni! Nagyon nagy szerencsének kell lennie ahhoz, hogy talàljon valaki most. Ez az idôszak megterhelô mindenkinek, de a Csalàdnak össze kell tartanie ebben a nehéz idôszakban! Vigyàzz a Szûleidre! Remélhetôleg megoldòdik ez a kényszer helyzet a jövôben és tudsz majd magadra is jobban oda figyelni!
2021. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!