Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Képesek lennétek megszakítani...

Képesek lennétek megszakítani a kapcsolatot anyutokkal, vagy a családotokkal?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromtól nagyon sokat bántott, igazi nárcisztikus szadista. Úgy alakult, hogy egy éve haza kényszerültem költözni, 2-3 hónapja nincs munkám. Amiben segít anyagiakban azt tartozásként kezeljük, amivel nincs is semmi baj, mivel felnőtt vagyok, de a lelki bántalmazások előlről kezdődtek. Soha sem tisztelt kértem szépen/csúnyán is, hogy beszéljen/viselkedjen velem normálisan, de nem használ. Az önbecsülésemet évek óta masszívan rombolja, amikor elköltöztem változott valemennyit a kapcsolat, mert ritkán találkoztunk, de most megfordult a fejemben, hogy ha sikerül összeszedni magam, és visszaadtam neki a pénzt, akkor rá sem nyitom az ajtót. Nyilván ragaszkodom hozzá, és rossz lenne, de sosem volt rám jó hatással. Volt már valaki hasonló helyzetben?

#kapcsolat #nárcisztikus anya #negatív ember #káros emberi kapcsolatok #probléma kezelés
2021. febr. 15. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen esetben igen.
2021. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Én megtettem 19 éves koromban, most 33 vagyok és azóta se beszéltem velük, nem is fogok. Életem legjobb döntése volt és szerintem az egyetlen olyan döntés az életemben amit soha nem bántam meg.
2021. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem, mert az anyám. Vele élni én sem tudok (tudnék), de akkor is tartom vele a kapcsolatot. Messziről könnyebb jóban lenni, ahogy te is írtad, javult a kapcsolatotok.

Ne is ezen agyalj, hanem hogy hogyan tudsz nagyon gyorsan elköltözni, 1. helyen legyen.

2021. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Tehat most, hogy te bajban vagy nem hagyott az út szélén, erre te már azt tervezed, hogy rá se nézel a későbbiekben. Elhiszem, hogy nehéz vele kijonni, de felnevelt és a bajban kisegitett, ha ő fog erre raszorulni te mit fogsz tenni?
2021. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen. Sose akarom látni őket, amit velem tettek azt nem lehet megbocsájtani.
2021. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
98%
Attól, mert családtag, nem kötelező tartani vele a kapcsolatot. Először nehéz, de hosszútávon megéri ilyen esetben elfelejteni, hogy létezik.
2021. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

"ha sikerül összeszedni magam, és visszaadtam neki a pénzt"

Szóval a bajban kell, de azért utálod?

Oda se kellett volna költözni.

2021. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
12-éve nem beszélek öcsémmel,nővéremmel . Ki akartak túrni a családi örökségből .
2021. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
97%
Tagadd le, hogy ismered őket. (Támogatom a többieket is)
2021. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Simán.

Mondjuk azt nem értem, hogy ha ennyire xar ember volt mindig is, akkor miért tőle kérsz segítséget. Szidni meg nem szidjuk azt, aki segít. "Amelyik asztalról eszünk, oda nem xarunk."

2021. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!