Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Mikor lesz már unokánk" -...

"Mikor lesz már unokánk" - téma. Le lehet állítani valahogy a szülőket, vagy kötelességem örökké ezt hallgatni?

Figyelt kérdés

Mióta a párommal élek és dolgozok, azóta MINDEN találkozáskor, és néha még találkozások között, online is ezzel nyomasztanak a szüleim, hogy mikor lesz már unokájuk. Ezerszer közöltem velük, hogy 5 éven belül 10000% hogy nem lesz, és 99,999% eséllyel azután se soha, de akkor elkezdik tukmálni hogy ez az élet rendje, úgyse gondolom komolyan. Vagy elkezdik a bűntudatkeltést, hogy "kihal" a családunk, meg ki fog örökölni, stb.

(Egyébként anyósomék is ezzel nyaggatnak, de velük nem kell annyit beszélnem, meg a páromnak van tesója akik már tervezik a babát a párjával, így náluk hamarosan ki lesz pipálva az unoka. Nekem viszont nincs tesóm, "én vagyok a család jövője"...)


Véget lehetne ennek vetni valahogy, vagy csak az a két opció létezik, hogy kénytelen vagyok még 10-20 évig hallgatni az örökös lelki terrort, vagy pedig megszakítjuk a kapcsolatot?

Van bármi megoldás erre? Nagyon unalmas, pláne így hogy tényleg nem akarok soha gyereket. De ha akarnék is, akkor se kéne nyaggatniuk, mindenképpen értesíteném őket a fejleményekről, ha érkezne a baba. Nem értem, miért kell ezzel nyaggatni és terrorizálni.


27 éves nő vagyok.


2021. febr. 15. 15:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
76%
tedd be ide az emil címét, elintézzük
2021. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
96%

Anyósnak két unokája van, mégis folyton ezt hallgatjuk. Anyámtól is.


Nagyon durván és csúnyán kell őket leállítanod, ha azt akarod, hogy békén hagyjanak. Sértődés garantált.

2021. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ha nem törődnek bele, akkor sokszor emlegetni fogják. Plusz nekik, akik gyereket vállaltak, nehezen fér bele egy olyan szemlélet, ami nem akar gyereket. Ha nem értik meg, hogy nem akartok gyereket, előbb-utóbb magától is meg fog romlani a kapcsolatotok.
2021. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj, ha ennyire idegesít akkor én azt mondom, hogy mondd nekik, hogy nem lehet gyereked, örökbefogadni meg nem akartok.

Csúnya megoldás, de csak ezzel tudod leallítani őket.

2021. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Rengeteg nő ment már ebben tönkre, hogy megszülte a muszáj-gyereket, gyerekeket, aztán a férje otthagyta, mert nem is igazán akarta ezt, és aztán ott a nő 35-40 évesen, megkeseredetten, boldogtalanul, elhagyva, egyetlen életcéllal, hogy a gyerekeit felnevelje. Többek között egyszer ezt is mondd el nekik, meg mindent, amit gondolsz erről. Hogy ez a te, illetve a ti döntésetek kell, hogy legyen a pároddal, és nem külső nyomás eredménye. És mondd el azt is, hogy iszonyatosan frusztrál téged ez, és ha még egyszer előjön a téma, el fognak üldözni ezzel. Egyszer ezt tök őszintén meg kell beszélni, még ha fáj is, és ha utána sem hagyják abba, már nem kell, hogy bűntudatod legyen, ha nem állsz velük szóba.
2021. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
92%
Én nem ajánlom, hogy kamuzzatok, hogy nem lehet gyereked. Miért kéne iylen kifogásokat találnod? A te életed, a te döntésed. Mondd meg anyukáéknak, hogy ha gyereket akarnak pesztrálni, csináljanak maguknak.
2021. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
4%

A szüleid csak jót akarnak neked. Most még könnyen játszhatod a királylányt, meg élhetsz a vakvilágba, nincs is ezzel semmi baj ennyi idősen.

De érdemes számításba venni, hogy ketyeg a biológiai órád, és hamarosan kifutsz az időből.

Most még nem érted, de a gyermekáldás teszi teljessé az életedet nőként. Van egy szerető párod, támogató szüleid, nagyon nagy kár lenne elpocsékolni ezeket a lehetőségeket.

Különben is, most érdemes csak gyereket vállalni, rengeteg támogatás jár a fiatal szülőknek. Lehet, hogy már nem tart sokáig ez a jóvilág... De a politikát inkább itt most hagyjuk.

Én igazán nem akarok beleszólni, de majd amikor idős korodban visszatekintesz az életedre, és hiányozni fog a szerető család, hogy lásd mit építettél fel, akkor majd megérted, miért fontos ez.

2021. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

#4 Nem szeretnék kifogásokkal és hazugságokkal élni, nem hiszem hogy az megoldana bármit. Egyrészt nem korrekt, másrészt gyakorlatban nem működik, hiszen akkor segítőkészen elkezdenének keresgélni szakembereket, gyógymódokat, és igen hamar kiderülne, hogy nem akarom megoldani a "problémát". :))


#7 Inkább hagyjuk, pont nem erről szól a kérdésem. :) Nem akarsz beleszólni, de épp ezt tetted. :))

2021. febr. 15. 15:53
 9/45 anonim ***** válasza:
92%
7es: hány zsák krumplit kaptál erre a reklámra? Az, akinek a gyerek tette "teljessé" az életét, annak előtte is, utána is sivár élete volt.
2021. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
5%
Hamar eltelik néhány év,és örökre bánni fogod,hogy nem lett. A férjeddel most még elvagy,de előbb utóbb úgy ellaposodik az életetek,mert nem lesz közös célotok. Anyagi problémátok valószínűleg nem lesz, de normális életetek sem. Majd 50 felett,amikor egyedűl maradtok,mint ahogy magukra akarod hagyni a szüleidet,mert kellemetlen a kérdésük. Neki az volt a céljuk,hogy téged boldognak lássanak és búszkék legyenek rád és az unokáikra,akik a szünidőket náluk tölthetnék,ezzel bearanyozva az életüket . Ehelyett sikerült csinálniuk egy őnző libát,aki csak arra gondol,nehogy már feladjam a függetlenségemet meg a kényelmemet egy gyerekért. Nem is gáz,ha az ilyenek kihalnak.
2021. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!