Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Mikor lesz már unokánk" -...

"Mikor lesz már unokánk" - téma. Le lehet állítani valahogy a szülőket, vagy kötelességem örökké ezt hallgatni?

Figyelt kérdés

Mióta a párommal élek és dolgozok, azóta MINDEN találkozáskor, és néha még találkozások között, online is ezzel nyomasztanak a szüleim, hogy mikor lesz már unokájuk. Ezerszer közöltem velük, hogy 5 éven belül 10000% hogy nem lesz, és 99,999% eséllyel azután se soha, de akkor elkezdik tukmálni hogy ez az élet rendje, úgyse gondolom komolyan. Vagy elkezdik a bűntudatkeltést, hogy "kihal" a családunk, meg ki fog örökölni, stb.

(Egyébként anyósomék is ezzel nyaggatnak, de velük nem kell annyit beszélnem, meg a páromnak van tesója akik már tervezik a babát a párjával, így náluk hamarosan ki lesz pipálva az unoka. Nekem viszont nincs tesóm, "én vagyok a család jövője"...)


Véget lehetne ennek vetni valahogy, vagy csak az a két opció létezik, hogy kénytelen vagyok még 10-20 évig hallgatni az örökös lelki terrort, vagy pedig megszakítjuk a kapcsolatot?

Van bármi megoldás erre? Nagyon unalmas, pláne így hogy tényleg nem akarok soha gyereket. De ha akarnék is, akkor se kéne nyaggatniuk, mindenképpen értesíteném őket a fejleményekről, ha érkezne a baba. Nem értem, miért kell ezzel nyaggatni és terrorizálni.


27 éves nő vagyok.


2021. febr. 15. 15:39
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

#10 Ha szerinted nem is gáz, akkor örülj a hírnek és görgess tovább. :)


Amúgy az kimaradt, hogy babázni van lehetőségük a szüleimnek, egy közeli nagyon kedves rokonunk sajnos elveszítette az édesanyját, így mikor megszületett a kisfia, akkor szüleim lettek a "tiszteletbeli nagyszülők", mennek látogatóba, vigyáznak a kicsire, "bearanyozza az életüket", így ez már meg van oldva. :)

2021. febr. 15. 16:07
 12/45 anonim ***** válasza:
95%

És ha ő gyerek nélkül boldog? Képzeld, vannak nők akik nem a szaporodásban látják az egyetlen életcélt.

Az jobb lenne, ha megszülné és egy életre bánná?

Én se akarok, párom se, nem vonz a gyerek, kifejezetten idegesítenek, nincs meg bennem az 'anya-gén'.

2021. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem tudsz mit tenni, max. ignorálod őket, vagy erélyesen megmondod nekik a magadét.

Sajnos rengeteg magyar ember ezen a szinten van: unokázni akar, és nem érdekli, a gyereke hogyan akarja élni az életét..


idősebb vagyok, mint te, és férfi (nem hetero, de max sejtik), már 14 évesen tudtam, h sosem akarok gyereket, és az azóta sem változott, mégis anyám időnként sulykolni kezdi, h unokázna, vagy "öltözz divatosan, h szerezz vkit, h lehessen unoka".


Már különösebben nem érdekel, hadd dumáljan. annyit mindenképpen elért, hogy adott egy plusz lökést a külföldre öltözéshez.

2021. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
95%
10es: sajnállak. Ha a pároddal semmi közös célotok nincs egy kölyök életbentartásán túl, nagyon pocsék életetek lehet. Vicces, hogy kihalásról beszélsz, pont te tűnsz olyannak, mint a hiányzó láncszem a majmok és az emberek között, kb. ott vagy értelmi szintben.
2021. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%
Rá kell csapni a asztalra, hogy soha.
2021. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
86%
Hál istennek családi részről nekem nincs gondom erre, mert ismernek annyira hogy nem akarok gyereket és nem szeretem őket, így nem baxogatnak vele. Ismerősök annál inkább. Egyszer nagyon eldurrantam és beszóltam durván, hogy leszarom a kölyköket és utálom őket, soha nem akarok. Azóta leszálltak erről a témáról. Neked is szerintem a durvább fogalmazást kéne választanod, a sértődés garantált, de legalább kuss lesz.
2021. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel velünk is próbálkoztak még 15 éve. Akkor elmondtuk, hogy nem lesz, nem szeretnénk gyereket. Elfogadták. Azóta is normális, boldog házasságban élünk és a kutya sem kérdezi meg, hogy mikor lesz gyerek.
2021. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
97%
Egy gyerek mint a párokat összetartó közös cél? Ennél szarabbat kitalálni se lehetne. Ennél már csak azt bírom jobban, hogy "ha nem szülsz, ki fogja idős korodban rádnyitni az ajtót". És még ő hív másokat önzőnek 🤣🤣🤣
2021. febr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
96%
18-as ezt én is tudom bírni. Ilyenkor mindig azt mondom az ilyen önző szülőnek, hogy megnyugodhat, az elfekvőben fog kikötni mikor maga alá fog csinálni, szerinte majd fognak vele szenvedni, mikor saját családja lesz a fiának/lányának? Ne legyen már ilyen naiv. Nagy szeretettel nevelje őket, mert ő fogja a szeretet otthont kiválasztani neki....
2021. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Akire idős korában senki nem nyitja rá az ajtót, se egy szomszéd se egy barát, az eleve baromi szar ember lehet. :D


Ráadásul a gyereked lehet kimegy külföldre, ellened fordítja az aktuális párja stb. Azért mert megszülted, nem garancia arra, hogy ki fog vakarni a sz.rból idősebb korodban. Csak úgy mondom...

2021. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!