Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Mikor lesz már unokánk" -...

"Mikor lesz már unokánk" - téma. Le lehet állítani valahogy a szülőket, vagy kötelességem örökké ezt hallgatni?

Figyelt kérdés

Mióta a párommal élek és dolgozok, azóta MINDEN találkozáskor, és néha még találkozások között, online is ezzel nyomasztanak a szüleim, hogy mikor lesz már unokájuk. Ezerszer közöltem velük, hogy 5 éven belül 10000% hogy nem lesz, és 99,999% eséllyel azután se soha, de akkor elkezdik tukmálni hogy ez az élet rendje, úgyse gondolom komolyan. Vagy elkezdik a bűntudatkeltést, hogy "kihal" a családunk, meg ki fog örökölni, stb.

(Egyébként anyósomék is ezzel nyaggatnak, de velük nem kell annyit beszélnem, meg a páromnak van tesója akik már tervezik a babát a párjával, így náluk hamarosan ki lesz pipálva az unoka. Nekem viszont nincs tesóm, "én vagyok a család jövője"...)


Véget lehetne ennek vetni valahogy, vagy csak az a két opció létezik, hogy kénytelen vagyok még 10-20 évig hallgatni az örökös lelki terrort, vagy pedig megszakítjuk a kapcsolatot?

Van bármi megoldás erre? Nagyon unalmas, pláne így hogy tényleg nem akarok soha gyereket. De ha akarnék is, akkor se kéne nyaggatniuk, mindenképpen értesíteném őket a fejleményekről, ha érkezne a baba. Nem értem, miért kell ezzel nyaggatni és terrorizálni.


27 éves nő vagyok.


2021. febr. 15. 15:39
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos rengeteg ember - nő és férfi egyaránt - ezt hallgatja nap mint nap a szülőktől, mert az emberek nem képesek megérteni azt, hogy sokaknak van teljes élete gyerek nélkül is, mint ahogy itt egy-két válaszoló sem. Erre a mai politikai-szociális légkör csak rátesz, a csóró magyarok szeme előtt csak a CSOK lebeg meg hogy milyen csodás a család (mintha egy pár önmagában nem lenne család), arra már nem gondolnak hogy 10-20 millió édeskevés nem hogy 3, de még 1 gyerek egészséges felneveléséhez is. Arról ne is beszéljünk, hogy lehet hogy nem túl célszerű úgy gyereket vállalni, hogy nem hogy a bankban nincs lekötve szegényekre egy nagyobb összeg az egyik szülő esetleges halála esetére, de még a sokmilliós hitelt is 10-20+ évig törleszteni kell majd. Egy biztos, ész érvekkel és szép szóval semmi esélyed nincs hatni a szüleidre, ha tényleg azt akarod hogy leszálljanak a témáról, azt csak határozott, kemény szavakkal fogod tudni elérni. Vak akikre ez sem hat, csak megsértődnek pár hétig aztán kezdik elölről a hülyeségüket. A saját mentális egészséged innentől a te kezedben van, az tuti hogy én ezt nem lennék képes elviselni.
2021. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a válaszokat, de szerintem mondd meg a szüleidnek, hogy adják el a házat/lakást, költözzenek egy kisebbe vagy egy luxus öregek otthonába, éljék fel a pénzüket, utazzanak, ezzel már is kilőtték a problémát, hogy ki fog örökölni: senki.
2021. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
86%

Kerdezo a parodnak mi a velemenye amugy? Vele beszeltetek mar a baba kerdesrol?


Ne vedd magadra egyebkent, szerintem 10-bol 9 szulo felhanytorgatja, ha van parja a gyerekenek, ha nincs, ha hazas, ha nem...

Ne mondj ra semmit tenyleg, csak egyszeruen ne valaszolj, mert mar gondolom valaszoltal nekik elegszer. Nem a te hibad,hogy keptelenek megjegyezni a valaszod es semmibe is veszik.

2021. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
70%
Ismerős érzés! Mond, hogy meddő vagy, vagy ha nem akarsz hazudni, akkor majd-majd. Ez megnyugtatja őket, meg a majd az lehet holnap, lehet 50 év múlva is :D Tudom, hogy ezek csúsztatások, de nem létezik tökéletes megoldás erre.
2021. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim válasza:
95%
#10 Viktor, te vagy az?🤣
2021. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
4%

Elszomorít, hogy ilyen sok embernek ez a hozzáállása a gyerekvállaláshoz, az pedig, hogy ENNYIRE az anyagiakon múlna, szerintem önbecsapás.

Érdemes elolvasni egy-két "nagyembernek" az életrajzát, hogy átlássátok, mennyire szerény körülmények között sikerült nemcsak "életben tartani", de iskolázott emberré fölnevelni őket (általában számos testvérrel együtt.)

2021. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim válasza:
100%

26-os: Igen, biztosan van egy-két "nagyember" akinek sikerült a nyomorból kiemelkednie. De mondd ezt azoknak a mélyszegénységben élőknek, akik napról napra küzdenek az életben maradásért. Lehet, hogy fel lehet nevelni akár 3-4 gyereket is "szerény körülmények között", az viszont más kérdés megéri-e végigszenvednie a családnak emiatt az életet.


A kérdésre válaszolva azt tudom mondani, amit a többiek is. Világosan elmagyarázni minden érvedet (nem hagyni hogy közbevágjanak), és ha ez sem segít, csúnyábban odamondani nekik. Hogy a kedves kommentelőt idézzem aki a szülésre bátorít: a szüleid jót akarnak neked. Ha ez tényleg így van, el kell fogadniuk a véleményed és a preferenciád. Ellenben sajnos úgy látszik, mégsem azt akarják mi jó neked, hanem ami nekik. Nekem ez a véleményem.

2021. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
97%
26! Ne szomorítson el, csak fogadd el, hogy nem mindenkinek a családalapítás az álmai netovábbja! Engem sem érdekel, hogy te miért ebben tudsz kiteljesedni és szerinted ez miért normális és jó, én pl visszafelé is ugyanezt várom el. Nem ítélkezem senki felett, tiszteletben tartom ha valakinek az az egyetlen életcélja, hogy anya legyen (van ilyen ismerősöm), csak ne turkáljunk egymás magánéletébe.
2021. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
94%

26-os, mi szomorít el ezen?


Örülj, hogy a te gyerekednek több erőforrás marad a földön, és hogy a világ nem lesz tele 20 év múlva lelkibeteg gyerekekkel, akiket nem is akartak a szülei. Nem értem, mit zavar titeket, hogy más nem akar gyereket, örülni kéne, hogy valaki belátja, nem alkalmas gyereknevelésre.


Én amúgy elég szegényen nőttem fel, hát azt nem kívánom a gyerekemnek, szóval de, igenis múlik a pénzen is.

2021. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
90%
#7: Adja az ég hogy jövőre örökre vége legyen azoknak az időknek, amikor a kormány a nők méhében turkál, és a gyerektelenek adójából finanszírozza mások gyerekvállalását.
2021. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!