Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Mikor lesz már unokánk" -...

"Mikor lesz már unokánk" - téma. Le lehet állítani valahogy a szülőket, vagy kötelességem örökké ezt hallgatni?

Figyelt kérdés

Mióta a párommal élek és dolgozok, azóta MINDEN találkozáskor, és néha még találkozások között, online is ezzel nyomasztanak a szüleim, hogy mikor lesz már unokájuk. Ezerszer közöltem velük, hogy 5 éven belül 10000% hogy nem lesz, és 99,999% eséllyel azután se soha, de akkor elkezdik tukmálni hogy ez az élet rendje, úgyse gondolom komolyan. Vagy elkezdik a bűntudatkeltést, hogy "kihal" a családunk, meg ki fog örökölni, stb.

(Egyébként anyósomék is ezzel nyaggatnak, de velük nem kell annyit beszélnem, meg a páromnak van tesója akik már tervezik a babát a párjával, így náluk hamarosan ki lesz pipálva az unoka. Nekem viszont nincs tesóm, "én vagyok a család jövője"...)


Véget lehetne ennek vetni valahogy, vagy csak az a két opció létezik, hogy kénytelen vagyok még 10-20 évig hallgatni az örökös lelki terrort, vagy pedig megszakítjuk a kapcsolatot?

Van bármi megoldás erre? Nagyon unalmas, pláne így hogy tényleg nem akarok soha gyereket. De ha akarnék is, akkor se kéne nyaggatniuk, mindenképpen értesíteném őket a fejleményekről, ha érkezne a baba. Nem értem, miért kell ezzel nyaggatni és terrorizálni.


27 éves nő vagyok.


2021. febr. 15. 15:39
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

Anyum egyszer próbálta be, párom azzal reagálta egy másodperc gondolkozás nélkül, hogy ezt mondta nekem:


Gyere asszony, vetkőzz, még gyorsan össze tudjuk hozni ebben a hónapban ha jól számolom.



Anyukám úgy zavarba jött, hogy azóta gondolni sem mer rá szerintem 😂

2021. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

"Kerdezo a parodnak mi a velemenye amugy? Vele beszeltetek mar a baba kerdesrol?"

Értelemszerűen beszéltünk már róla, hiszen írtam is, hogy már együtt élünk.


#26-os, ne szomorítson el, hiszen manapság is sokan vállalnak babát, miért baj az, ha nem mindenki tesz így? Egy gyerek sokkal nagyobb felelősség annál, mint hogy "megszokásból" vállalja az ember.


"Szerintem kezd el őket nyaggatni azzal hogy mindig is szerettél volna egy kistestvért, és mikoleszma?"

Haha, hát ezen jót nevetnénk, mikor kicsi voltam (ovis kb.) és megkérdezték, hogy szeretnék-e kistesót, akkor durcásan közöltem hogy dehogyis, nem akarok babával együtt élni. :D


Egyébként köszönöm a válaszokat, a túlnyomó többség kedves volt és hasznos választ adott! :)

Remélem megoldódik. Valószínűleg az lesz, hogy ha szóba hozzák akkor felállunk és hazajövünk. Remélhetőleg megunják a témát.

2021. febr. 16. 09:01
 43/45 anonim ***** válasza:
6%

Ha nem képviselsz spirituális magaslatokat vagy egyéb morális fellegeket, akkor a bolygó pont leszarja mit csinálsz.

Az én családomban ez kötelesség. Vagy a gyermekeimnek lesz gyereke, vagy nekem lesz még annyi, amíg valaki nem.születik, akinek lesz. Muszáj átadnom a tudásom és bölcsességem a következő nemzedékeknek.

2021. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Ajánlom még a témában ezt - de csak óvatosan, a kommentek részben elég csúnyusok:

[link]

2021. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Red Vixen, te annyira bölcs vagy, hogy neked inkább az ellenkezőjét tanácsolnám.
2021. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!